Prosimy o pomoc dla Bohaterów Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu!
Radco prawny, adwokacie, aplikancie radcowski, aplikancie adwokacki, prawniku, łuczniku, informatyku, koleżanko, kolego, który jesteś wrażliwy na sytuacje innych,
wyobraź sobie, że u kogoś bliskiego podejrzewa się lub zdiagnozowano raka płuc – największego zabójcy wśród nowotworów. Szanse na skuteczne leczenie daje szybka, nowoczesna diagnostyka oraz podjęcie natychmiastowego leczenia operacyjnego lub systemowego. A może ktoś z Twojej rodziny lub grona przyjaciół choruje na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (ang. COPD), która zajmuje 4. miejsce wśród przyczyn zgonów na świecie? Może ma ciężką astmę, która nie pozwala mu nabrać głębokiego oddechu? Albo ma duszność przy najmniejszym ruchu związaną z chorobami śródmiąższowymi płuc?
Co zrobić, gdy konieczna jest natychmiastowa hospitalizacja chorych, a oczekiwanie na Izbie przyjęć powoduje strach z myślą o tym co będzie dalej, gdy oddziały szpitala są zamknięte dla odwiedzających?
Dlaczego Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej (dawny Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc) jest taki ważny? Dlatego, że to jedyne miejsce na Dolnym Śląsku, które zajmuje się właśnie chorobami płuc. Pewnie zastanawiasz się, dlaczego to miejsce wymaga pomocy w związku z pandemią koronawirusa?
Spustoszenie, które sieje COVID-19 w organizmie człowieka to przede wszystkim agresywne zapalenie płuc, duszności, utrudnione oddychanie i znaczne obciążenie układu oddechowego. Zatem istnieje duże ryzyko, że właśnie do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc trafią najpierw osoby zarażone, które nie dostrzegą innych objawów tego wirusa. Mogą przebywać na Izbie przyjęć wraz z osobami chorymi na raka, osłabionymi, dla których zarażenie wirusem może być zabójcze. Zdiagnozowanie chorych i ich izolacja, dbanie o chorych i personel może być kluczowe dla osób hospitalizowanych, dla nowych chorych, którzy zostaną zdiagnozowani w trakcie epidemii. To może dotyczyć nas wszystkich, dziecka, dziadka, przyjaciółki, która paliła całe życie paczkę papierosów dziennie.
Wspierajmy bohaterów: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, cały personel Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Pomóżmy, temu miejscu, żeby mogło leczyć naszych bliskich, znajomych i wszystkich, którzy tego potrzebują. W tej chwili wciąż potrzebne są środki na maseczki ochronne, płyny dezynfekujące oraz wiele materiałów, które w dobie epidemii zużywają się masowo.
Codziennie Ci bohaterowie narażają zdrowie, codziennie może pojawić się zarażony pacjent. Ich rodziny codziennie ze strachem myślą o kolejnym dniu. Wspólnie czekają na wyniki testów, negatywny oznacza, że mogą wciąż pomagać, pozytywny - kwarantannę całej rodziny.
Wspierajmy bohaterów!
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: