Andrzej Kużas - awatar

Andrzej Kużas

Organizator zbiórki

TROCHĘ HISTORII

Witajcie,

Bombaclass to grupa filmowa z długoletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się przede wszystkim w realizacji koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Na swoim koncie mamy ponad 500 zrealizowanych koncertów zarówno na festiwalach muzycznych oraz klubach w całej Polsce. W naszej stronie znajdują się największe gwiazdy polskiej muzyki niezależnej jak i światowego formatu gwiazdy zagraniczne. 

Przede wszystkim łączy nas pasja do muzyki, która przekuwa się w klipy, które tworzymy dla Was fanów muzyki. Nie zamykamy się na jeden gatunek - choć naszą miłością jest reggae to możecie nas spotkać na koncertach rockowych, folkowych, a także jazzowych.

Od lat współpracujemy z wieloma festiwalami muzycznymi oraz organizatorami w całym kraju, a nasze video klipy często wykorzystywane są do promocji wydarzeń nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Nasz kanał na portalu Youtube ma obecnie 1375 klipów, 10.500 subskrybentów na całym świecie oraz niemal 17 milionów unikalnych odsłon naszych produkcji, które w 70% pochodzą z całego świata. Tym samym kanał Bombaclass jest jednym z największych archiwów reggae na świecie.

Zdjęcie opisu zbiórki Kran dla BOMBACLASS

PAPA KRIS

Nad całością pieczę trzyma Andrzej Kużas (papa kris), z którego inicjatywy powstała cała grupa i który jest jej głównodowodzącym. W obecnej chwili na kręcenie podczas festiwali muzycznych nie ma problemu ze znalezieniem chętnych do pomocy, inaczej wygląda to na imprezach w klubach czy imprezach plenerowych. Zaczynają się kłopoty, za zwroty nikt nie chce robić, czemu się nie dziwie. U mnie pasja ciągle trwa, ale wielogodzinne kręcenie koncertów z monopada, którym posługuje się na co dzień robi się coraz cięższe i bardziej męczące. Dlatego muszę zmienić sposób kręcenia.

NA CO ZBIERAMY

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kranu Flamingo Duo z głowicą obrotową. Jest to mały kran do 3.70m, który idealnie nadaje się do kręcenia w klubach jak i na dużych koncertach. Pozwoli to na robienie nawet samemu odlotowych filmów. Koszt kranu z monitorem HD oraz niezbędnym oprzyrządowaniem to 10000 zł. Niestety nasza grupa obecnie finansuje się w głównej mierze z emerytury (papy krisa), po odliczeniu wydatków na codzienne życie zostaje niewiele. Większość imprez kręcimy za darmo lub (rzadko) za częściowe zwroty kosztów. Dodatkowe setki godzin spędzone na montażu zarówno dźwięku jak i obrazu robione są własnym sumptem. 

Zdjęcie opisu zbiórki Kran dla BOMBACLASS

Wkrótce zacznie się sezon koncertowy. Chciałbym aby filmy które robię zmieniły swój kształt, nadając im więcej różnorodnych ujęć które bez kranu są niemożliwe, a dodatkowo sprawią, że wielogodzinne kręcenie nie będzie tak wielkim wysiłkiem fizycznym jak obecnie.


Dlatego zwracam się do Was widzów oraz zespołów o pomoc w zakupie. Rzecz ta ułatwi i uprzyjemni mi pracę, a Wam wszystkim da zadowolenie z oglądanych filmów.

PLANY

W planach są m.in. Gitarowy Rekord Guinnessa oraz 3-majówka we Wrocławiu, liczne festiwale muzyczne m.in. Regałowisko w Bielawie, Ostróda Reggae Festival, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, One Love 2016, czy Reggaeland w Płocku, Wrock For Freedom z udziałem m.in. grupy Sabaton, a także liczne imprezy klubowe i plenerowe na terenie całego kraju.


Dodatkowo zrobimy specjalny film z niepublikowanymi dotąd materiałami z naszego archiwum, którego jeszcze nie widzieliście, w ramach specjalnych podziękowań dla wszystkich wspierających akcje.

KILKA KLIPÓW :)

Poniżej kilka klipów

Komentarze

 • SIKOR - awatar

  SIKOR

  25.04.16
  25.04.16

  Bless!

  • Andrzej Kużas - awatar

   Andrzej Kużas - Organizator zbiórki

   25.04.16
   25.04.16

   Dzieki :)

 • F - awatar

  F

  25.04.16
  25.04.16

  Dzięki Papa!!

  • Andrzej Kużas - awatar

   Andrzej Kużas - Organizator zbiórki

   25.04.16
   25.04.16

   Dzięki.

 • Moris - awatar

  Moris

  22.04.16
  22.04.16

  Gratuluję, udało się :) teraz zostało zebrać ekipę - nie zapomnij o starych wygach i możemy filmować dalej...

  • Andrzej Kużas - awatar

   Andrzej Kużas - Organizator zbiórki

   22.04.16
   22.04.16

   Morisek wiem gdzie mam was szukać :) Dzięki.

 • Piotr - awatar

  Piotr

  21.04.16
  21.04.16

  No to się udało! Gratulacje!

 • Jacek - awatar

  Jacek

  21.04.16
  21.04.16

  Choć nie oglądałem Pana materiałów, to wspaniale jest usłyszeć o kimś takim, jak Pan czy ekipa, z którą Pan współpracuje! Promocyjne wideo jest wprost urzekające! Chciałbym, z czasem zbliżając się do emerytury, nie utracić tej życiowej energii, pełnego zainteresowania, oddania pasji i poświęcać się czemuś, co kocham robić, w stu procentach. Choć kwota nie jest wielka - niech komentarz będzie siłą napędową do dalszych działań!

  • Andrzej Kużas - awatar

   Andrzej Kużas - Organizator zbiórki

   21.04.16
   21.04.16

   Dzięki i zapraszam do oglądania :)

Andrzej Kużas - awatar

Andrzej Kużas

Organizator zbiórki

Wpłaty - 155

Albert - awatar
20
Albert
SIKOR - awatar
20
SIKOR
F - awatar
5
F
Bartosz - awatar
33
Bartosz
Marcin - awatar
10
Marcin
Artur - awatar
100
Artur
Moris - awatar
5
Moris
Mikołaj - awatar
50
Mikołaj
Sebastian - awatar
30
Sebastian
Piotr - awatar
1 253
Piotr

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij