Zbiórka Ratujmy marzenie o polonezie - zdjęcie główne

Ratujmy marzenie o polonezie

386 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Stypka - awatar

Krzysztof Stypka

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Krzysiek, kilka dni temu (jak to piszę) zdarzył się okropny wypadek, obiekt moich marzeń częściowo spłonął… Dlatego też, chciałbym opowiedzieć wam historię, która mam nadzieję jeszcze ma szanse na szczęśliwe zakończenie.

Od początku, odkąd pamiętam uwielbiałem motoryzacje, szczególnie z czasów PRL, maluchy, duże fiaty, warszawy oraz najważniejsze, polonezy, sam nie wychowałem się na żadnym z nich ale zawsze imponowały mi historie moich rodziców czy dziadków o podróżach pod namiot całą rodziną małym fiatem czy właśnie dalekie wyprawy na wakacje za granicę dużym fiatem gdzie po drodze trzeba było łatać bak mydłem by móc wrócić do domu. Dlatego postanowiłem, że też będę miał taki pojazd.

Był październik 2018 roku przez Internet przez kilka dni szukałem odpowiedniego samochodu dla siebie, wreszcie znalazłem, obiekt moich starań, bez chwili namysłu pojechałem obejrzeć i 250km dalej, znalazłem, od pierwszej chwili gdy tylko wsiadłem za kierownicę zakochałem się, wiedziałem, że będzie mój. Polonez potocznie zwany Borewiczem był trochę zaniedbany, niejeżdżący ale za to miał ciekawą historię co podsyciło mój zapał, postanowiłem o niego zadbać i uratować od zapomnienia. Przez półtorej roku auto w dużej części własnymi siłami oraz czasem przy pomocy mechaników powracało do życia. W między czasie poznając to auto dowiedziałem się, że to nie pierwszy lepszy Borewicz, ten konkretnie został zakupiony na 3 dni przed stanem wojennym, dodatkowo wyposażenie auta było dosyć niespotykane, lekko zubożone ale takie to były czasy. Nowe hamulce, zawieszenie, zapłon, gaźnik, to wszystko pozwoliło na pierwszą przejażdżkę na razie dookoła garaży.

We wtorek 7.04. zabraliśmy się za układ paliwowy, po wstępnym zdiagnozowaniu zbyt małej dawki paliwa zaczęliśmy sprawdzać pompę, przy powtórnej próbie nastąpiła eksplozja nagromadzonych oparów benzyny w komorze silnika, tylko dzięki opanowaniu i szybkiej reakcji skończyło się spaleniem lewej strony a nie całego auta, tej w której powstał wybuch. Szczęście w nieszczęściu ucierpiał tylko samochód, żadnych oparzeń czy większych zniszczeń. W jednej chwili w całym procesie cofnąłem się przed stan początkowy, pojawiła się niemoc i myśl, że nie uda mi się, dlatego też zdecydowałem się na założenie zbiórki, samodzielnie naprawa zajmie lata, a niestety czas działa na moją niekorzyść, coraz mniejsza ilość części, korozja, to wszystko zmniejsza szanse na „powrót do żywych”.

Myślę ze większość z nas ma historie związane z takimi samochodami jak polonez czy maluch, każdy w rodzinie posiadał chociaż jednego, w każdej rodzinie są takie historie jak moje, gdzie z nostalgią wspomina się wczasy w Bułgarii Polonezem, czy wyprawy na handel do Turcji, dlatego chciałbym uratować mojego „Borka”.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Krzysztof Stypka - awatar

    Krzysztof Stypka

    15.07.2022
    15.07.2022

    Dawno nie było żadnej informacji ale śpieszę z najnowszą i najważniejszą dla mnie, a mianowicie wczoraj 14.07.2022 (w moje urodziny) POLONEZ OŻYŁ!

    Ale od początku, w maju pod maskę wrzucony został silnik, od tamtej pory kilka razy w tygodniu wraz z kumplem uzbrajaliśmy wszystko, od linkę do otwierania maski po alternator, kiedy większość była już na swoim miejscu zaczęło się szycie elektryki.
    Po spaleniu część wiązki trzeba było odtworzyć (na szczęście nie było tego dużo) ale również została podjęta decyzja o modernizacji i ulepszeniu całego systemu zapłonowego, polonez będzie miał wtrysk paliwa! Zakupilismy niezbędne elementy układanki (instalację elektryczną od Poloneza Caro, komputer pokładowy, wtrysk jednopunktowy tzw. Abimex, czujnik położenia wału i inne) Wiązka niestety przyszła w kawałkach więc trzeba było ją połączyć i wyodrębnić część odpowiedzialną za wtrysk. Po tygodniu walki udało się, komputer zaczął pracować, więc następny krok próba odpalenia. Prób było kilka, przy każdej z nich pracowaliśmy do późna bo niestety okazywało się, że a tu nie ma "iskry" albo wtrysk nie podaje paliwa. Tym razem nauczeni naszymi błędami przy każdej z prób była obecna 5kg gaśnica A,B,C i dodatkowe środki ostrożności. Nie było mowy o powtórce z felernej kwietniowej nocy.
    Koniec końców przyszedł ten dzień 14 lipiec, moje urodziny, jak nie teraz to nigdy! Zaczeliśmy ok 17, wymieniliśmy świece, posprawdzaliśmy przewody, aż w końcu znaleźliśmy przyczynę, nie działający wtrysk. Na szczęście mieliśmy drugi na podmianę i ok godziny 21 w końcu samochód ożył, silnik "zagadał", cóż za ulga i radość kiedy naraszcie wszystko zadziałało.
    Myslę że lepszego prezentu nie mogłem otrzymać jak po tylu próbach w końcu udało się zrobić próbnie parę metrów samochodem, któremu tak wiele czasu poświęciłem.
    Dziękuje za wsparcie tym którzy uwierzyli, to jeszcze nie koniec ale to już duży skok.

    P.S.
    Postaram się wrzucić dowód w postaci filmiku, ale najpierw zamontujemy tłumik bo nic nie będzie słychać :)

    - Krzysiek

Komentarze


  • Boy with a dream - awatar

    Boy with a dream

    12.04.2020
    12.04.2020

    Leć chłopcze i goń marzenia, razem ida nam się postawić Borka na koła!

  • mareks#1181 - awatar

    mareks#1181

    12.04.2020
    12.04.2020

    ratować marzenia

386 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Stypka - awatar

Krzysztof Stypka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

Wojtek Kaczmarczyk - awatar
Wojtek Kaczmarczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil Zalewski - awatar
Kamil Zalewski
20
Boy with a dream - awatar
Boy with a dream
50
TOMASZ R. - awatar
TOMASZ R.
20
Anka Nadobna - awatar
Anka Nadobna
10
Sebastian Siess - awatar
Sebastian Siess
50
mareks#1181 - awatar
mareks#1181
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij