Zbiórka Potrącony jenotek - zdjęcie główne

Potrącony jenotek

4 212 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

‼️ NASZ POWSZECHNY SZOWINIZM GATUNKOWY.  RATUJEMY CIĘŻKO RANNEGO MŁODEGO JENOTA - SYSTEMOWO UBIJANEGO W POLSCE Z POWODU POCHODZENIA 

📖 Trzeba kategorycznie odrzucić pogląd, że pewne gatunki trzeba eksterminować po prostu dlatego, że nie są ‘rodzime’. W sferze ludzkiej nazywamy to czystką etniczną i ludobójstwem, i widzieliśmy jakie to potworne*

Jenoty to jedne ze zwierząt systemowo represjonowanych w Polsce ze względu na swoje pochodzenie. Nie tylko są ubijane z urzędu tym, co jest pod ręką, często całymi rodzinami. Nazywa to się ładnie "eliminacją ze środowiska". Ale także prawie niemożliwe jest znalezienie pomocy dla chorych lub rannych cierpiących jenotów 😞😞😞

‼️ Na prawie 10 wrocławskich zakładów leczniczych dla zwierząt, udzielenia pomocy jenotowi tylko dlatego, że jest jenotem odmówiło nam 9. W tym 1, który ma w nazwie ośrodek leczenia zwierząt egzotycznych (chyba dla żartu). Jenota nie i koniec. Pomogły nam empatyczne lekarki z Leśnickie Centrum Weterynarii ❤️❤️❤️ Jenot przeszedł tam badania neurologiczne i szczegółową diagnostykę obrazową.

Trafił do nas w stanie ciężkim nad ranem - nad jego losem pochyliła się kobieta i po prostu zabrała go z pobocza drogi do auta i przywiozła do nas. Jest po potrąceniu przez samochód. W stanie ciężkim - bez świadomego kontaktu, krwawiącego z pyszczka, nosa i oczu, z opuchniętą bolesną tylną łapką 😭😭😭

Widziała w tym zmaltretowanym ciałku - tak jak my - cierpiące zwierzę, a nie zawleczonego przez ludzi dla kasy z futer szkodnika z Azji. Jak wskazuje zresztą wybitny zoolog i bioetyk prof. Andrzej Elżanowski żaden z niego szkodnik i nie ma na to żadnych dowodów naukowych. "Jenoty wpasowały się już w europejskie ekosystemy i nie zagrażają żadnemu innemu gatunkowi" - pisze po analizie danych naukowych o rzekomych zagrożeniach dla innych gatunków w swoim tekście "The persecution of animal immigrants" (w trakcie publikacji) 😡😡😡

Jenot jest w stanie ciężkim. Ma cechy obrzęku mózgu i połamaną kość udową, która będzie musiała zostać złożona przez chirurga.  Oczywiście będziemy ratowali jego życie z całą mocą. Z całą pewnością po leczeniu przygarnie go Fundacja Szopowisko lek. wet. Grzegorz Dziwak, który także widzi w jenotach cierpiące zwierzęta i ma zezwolenia na utrzymywanie zwierząt uważanych przez prawo za "szkodniki". No chyba, że utrzymuje się je na fermach w celu pozyskania futer - wtedy żadne zezwolenia nie są potrzebne 😡😡😡

Koszty diagnostyki jenota wyniosły nas już ok. 600 zł. Zabieg złamanej kości udowej pewnie będzie kosztował z 1.500 zł. Po nim jenot będzie w pełni sprawny ruchowo. Dlatego prosimy - wesprzyj jenotka.

‼️ POMÓŻ CIERPIĄCEMU JENOTOWI NA TEJ ZBIÓRCE. MA ONA NA CELU ZEBRANIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DIAGNOSTYKĘ I LECZENIE RANNEGO JENOTA. JENOT PRZEBYWA POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEJ EKOSTRAŻ-y.


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Justyna Grabowska - awatar

    Justyna Grabowska

    26.08.2023
    26.08.2023

    Wpłacone ❤️

4 212 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 101

Artur - awatar
Artur
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Irena - awatar
Irena
50
Monika - awatar
Monika
50
Franek - awatar
Franek
100
Rafał Szalkowski - awatar
Rafał Szalkowski
50
Mateusz Zelek - awatar
Mateusz Zelek
20
Anna Ambryszewska - awatar
Anna Ambryszewska
20
Wanda Karlsson - awatar
Wanda Karlsson
100
EwaS - awatar
EwaS
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij