Zbiórka Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii - miniaturka zdjęcia

Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii - zdjęcie główne

Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii

101 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Jesteśmy polsko-gambijskim małżeństwem. Pragniemy uratować przed bezdomnością 15 osób w Gambii; osób, którym w najbliższych dniach grozi utrata dachu nad głową. 

W wynajmowanej nieruchomości w gambijskiej Brikamie starsze małżeństwo - Kanku i Tombong - od kilku dekad zapewnia schronienie i wyżywienie nie tylko członkom rodziny, ale także okolicznym sierotom i potrzebującym. Obecnie pod ich opieką przebywa czworo podopiecznych w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (4-19 lat), a od paru lat również dwie wdowy z dziećmi oraz starsza kobieta, wymagająca - z uwagi na zaburzenia psychiczne - całodobowej opieki. 

Niestety, niedawno zmarł prawny właściciel posesji, a jego spadkobiercy nie są zainteresowani dalszym - mało dla nich -rentownym wynajmem. Dlatego postanowili sprzedać nieruchomość. 

Z uwagi na fakt, że Kanku i Tombong mieszkają w tym miejscu od 45 lat, a więc od początku jego istnienia, oraz szacunek, jakim darzył ich zmarły właściciel, otrzymali oni propozycję pierwszeństwa wykupu, pewnej zniżki cenowej, a po negocjacjach - rozłożenia żądanej sumy na sześć comiesięcznych rat. 

Nie zmienia to jednak faktu, że kwota - po przeliczeniu gambijskiej waluty na złotówki - wynosi w dalszym ciągu nieco ponad 26000 PLN, a wysokość raty - blisko 4500 PLN.

W realiach Gambii dla ludzi, którzy są więcej niż niezamożni, kwoty te brzmią jak wyrok eksmisji, a w konsekwencji - bezdomności. W domostwie, które trzeba wykupić, mieszka łącznie 15 osób, których nie przyjmie do siebie nikt. Wiemy też już, że nie ma szans - choćby z powodów finansowych - na wynajęcie takiego obiektu, w którym wszyscy mogliby zamieszkać razem

 JEDYNA SZANSA DLA NICH TO POMOC FINANSOWA Z ZEWNĄTRZ i WYKUP DOMU.

Prosimy, spróbujmy pomóc im wspólnie! Ci ludzie naprawdę na to zasługują i bardzo liczą na wsparcie.

WDZIĘCZNOŚĆ KANKU I TOMBONGA ORAZ NASZA NIE BĘDZIE MIAŁA GRANIC! PODOBNIE JAK GRANIC NIE BEDZIE MIAŁO SZCZĘŚCIE LUDZI, KTÓRYM POMŻEMY OCALIĆ ICH GODNOŚĆ, MIEJSCE ZAMIESZKANIA I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

Poniżej na zdjęciach: część mieszkańców na tle domu oraz gospodyni Kanku (z organizatorką zbiórki)Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
101 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Iwona Szczecin - awatar
Iwona Szczecin
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij