Zbiórka Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii - miniaturka zdjęcia

Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii

Zbiórka Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii - zdjęcie główne

Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii

101 zł z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Jesteśmy polsko-gambijskim małżeństwem. Pragniemy uratować przed bezdomnością 15 osób w Gambii; osób, którym w najbliższych dniach grozi utrata dachu nad głową. 

W wynajmowanej nieruchomości w gambijskiej Brikamie starsze małżeństwo - Kanku i Tombong - od kilku dekad zapewnia schronienie i wyżywienie nie tylko członkom rodziny, ale także okolicznym sierotom i potrzebującym. Obecnie pod ich opieką przebywa czworo podopiecznych w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (4-19 lat), a od paru lat również dwie wdowy z dziećmi oraz starsza kobieta, wymagająca - z uwagi na zaburzenia psychiczne - całodobowej opieki. 

Niestety, niedawno zmarł prawny właściciel posesji, a jego spadkobiercy nie są zainteresowani dalszym - mało dla nich -rentownym wynajmem. Dlatego postanowili sprzedać nieruchomość. 

Z uwagi na fakt, że Kanku i Tombong mieszkają w tym miejscu od 45 lat, a więc od początku jego istnienia, oraz szacunek, jakim darzył ich zmarły właściciel, otrzymali oni propozycję pierwszeństwa wykupu, pewnej zniżki cenowej, a po negocjacjach - rozłożenia żądanej sumy na sześć comiesięcznych rat. 

Nie zmienia to jednak faktu, że kwota - po przeliczeniu gambijskiej waluty na złotówki - wynosi w dalszym ciągu nieco ponad 26000 PLN, a wysokość raty - blisko 4500 PLN.

W realiach Gambii dla ludzi, którzy są więcej niż niezamożni, kwoty te brzmią jak wyrok eksmisji, a w konsekwencji - bezdomności. W domostwie, które trzeba wykupić, mieszka łącznie 15 osób, których nie przyjmie do siebie nikt. Wiemy też już, że nie ma szans - choćby z powodów finansowych - na wynajęcie takiego obiektu, w którym wszyscy mogliby zamieszkać razem

 JEDYNA SZANSA DLA NICH TO POMOC FINANSOWA Z ZEWNĄTRZ i WYKUP DOMU.

Prosimy, spróbujmy pomóc im wspólnie! Ci ludzie naprawdę na to zasługują i bardzo liczą na wsparcie.

WDZIĘCZNOŚĆ KANKU I TOMBONGA ORAZ NASZA NIE BĘDZIE MIAŁA GRANIC! PODOBNIE JAK GRANIC NIE BEDZIE MIAŁO SZCZĘŚCIE LUDZI, KTÓRYM POMŻEMY OCALIĆ ICH GODNOŚĆ, MIEJSCE ZAMIESZKANIA I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

Poniżej na zdjęciach: część mieszkańców na tle domu oraz gospodyni Kanku (z organizatorką zbiórki)Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
101 zł z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Iwona Szczecin - awatar
Iwona Szczecin
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij