Zbiórka Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii - miniaturka zdjęcia

Ocalmy dom dla 15 osób w Gambii

Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Jesteśmy polsko-gambijskim małżeństwem. Pragniemy uratować przed bezdomnością 15 osób w Gambii; osób, którym w najbliższych dniach grozi utrata dachu nad głową. 

W wynajmowanej nieruchomości w gambijskiej Brikamie starsze małżeństwo - Kanku i Tombong - od kilku dekad zapewnia schronienie i wyżywienie nie tylko członkom rodziny, ale także okolicznym sierotom i potrzebującym. Obecnie pod ich opieką przebywa czworo podopiecznych w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (4-19 lat), a od paru lat również dwie wdowy z dziećmi oraz starsza kobieta, wymagająca - z uwagi na zaburzenia psychiczne - całodobowej opieki. 

Niestety, niedawno zmarł prawny właściciel posesji, a jego spadkobiercy nie są zainteresowani dalszym - mało dla nich -rentownym wynajmem. Dlatego postanowili sprzedać nieruchomość. 

Z uwagi na fakt, że Kanku i Tombong mieszkają w tym miejscu od 45 lat, a więc od początku jego istnienia, oraz szacunek, jakim darzył ich zmarły właściciel, otrzymali oni propozycję pierwszeństwa wykupu, pewnej zniżki cenowej, a po negocjacjach - rozłożenia żądanej sumy na sześć comiesięcznych rat. 

Nie zmienia to jednak faktu, że kwota - po przeliczeniu gambijskiej waluty na złotówki - wynosi w dalszym ciągu nieco ponad 26000 PLN, a wysokość raty - blisko 4500 PLN.

W realiach Gambii dla ludzi, którzy są więcej niż niezamożni, kwoty te brzmią jak wyrok eksmisji, a w konsekwencji - bezdomności. W domostwie, które trzeba wykupić, mieszka łącznie 15 osób, których nie przyjmie do siebie nikt. Wiemy też już, że nie ma szans - choćby z powodów finansowych - na wynajęcie takiego obiektu, w którym wszyscy mogliby zamieszkać razem

 JEDYNA SZANSA DLA NICH TO POMOC FINANSOWA Z ZEWNĄTRZ i WYKUP DOMU.

Prosimy, spróbujmy pomóc im wspólnie! Ci ludzie naprawdę na to zasługują i bardzo liczą na wsparcie.

WDZIĘCZNOŚĆ KANKU I TOMBONGA ORAZ NASZA NIE BĘDZIE MIAŁA GRANIC! PODOBNIE JAK GRANIC NIE BEDZIE MIAŁO SZCZĘŚCIE LUDZI, KTÓRYM POMŻEMY OCALIĆ ICH GODNOŚĆ, MIEJSCE ZAMIESZKANIA I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

Poniżej na zdjęciach: część mieszkańców na tle domu oraz gospodyni Kanku (z organizatorką zbiórki)Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Anka Kapuścińska-Jawara - awatar

Anka Kapuścińska-Jawara

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Iwona Szczecin - awatar
100
Iwona Szczecin

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij