Zbiórka Magda chce wygrać- pomóżmy jej! - zdjęcie główne

Magda chce wygrać- pomóżmy jej!

54 469 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 091 osób
Zbiórka zakończona
 
Justyna Wiśniewska - awatar

Justyna Wiśniewska

Organizator zbiórki

Magda ma 34 lata.  To piękna, mądra i zawsze uśmiechnięta dziewczyna.  Z zawodu nauczyciel wychowania przedszkolnego. Pracowała dotąd w placówce specjalnej, także z bardzo chorymi dziećmi. Pochodzi z Ełku, mieszka w Olsztynie. 

Zdjęcie, które widzicie po lewej zostało zrobione  niespełna rok temu, gdy spodziewała się swojej drugiej córki. Matylda urodziła się zdrowa i ma teraz 10 m-cy, jest młodszą siostrą Hani, która ma 6 lat i własnie poszła do I klasy. 

Mimo tak pięknego okresu w życiu- ciąży, narodzin i macierzyństwa,  życie Madzi i jej rodziny niespodziewanie wywróciło się do góry nogami.  

W marcu 2019 Magda zauważyła niepokojące objawy w trakcie karmienia piersią. Po wstępnej błędnej diagnozie, w lipcu padło rozpoznanie: trójujemny rak piersi. Zaawansowany. Znamiona przerzutów do pachy, węzłów podobojczykowych i płuc.  Nie było już wątpliwości, rak objawił się też na skórze i zaczął boleć bardziej.  

Lekarze na konsylium nie mieli zbyt wiele do zaoferowania oprócz chemii. Dowiedzieliśmy się, że u tak młodych osób ten nowotwór rozwija się szybko i nieprzewidywalnie. Faktycznie, postęp choroby w trakcie kilkumiesięcznej diagnostyki był straszny. Rak powiększył się do takich rozmiarów, że zajął niemal całą pierś. 

Magda natychmiast podjęła leczenie. Jest po 3 "czerwonej" chemii, przed nią jeszcze jedna, potem 12 kolejnych tzw. białych.  Przed nią mastektomia, potem radioterapia. Trzyma się dzielnie, ale nie chcemy by była zdana tylko na to, co oferuje refundowane leczenie. Tym bardziej, że nie mamy jeszcze dowodów, że ono powstrzyma chorobę. 

Ta niepewność powoduje, że chcemy aby Magda wspierała się m.in. terapią autoimmunologiczną, która jeszcze nie jest w Polsce refundowana w tym typie nowotworu, a jest bardzo kosztowna. Rak trójujemny jest trudny o tyle, że nie ma na niego innych metod leczenia niż chemia, a my nie chcemy czekać, nie chcemy  żeby choroba postępowała, chcemy zmobilizować organizm Magdy by walczył z chorobą. 

Wierzymy, że Madzi się uda.  Ona bardzo dzielnie znosi  chorobę, leczenie i skutki uboczne chemii, które są dość dotkliwe.  Jest dobrej myśli i wierzy że wyzdrowieje. Przy tym jest na tyle skromna, że nie poprosi sama o taką pomoc, stąd moja prośba.  

Będziemy walczyć i próbować wszystkiego, żeby Magda miała siłę i zdrowie, by zajmować się córeczkami. Prosimy wesprzyjcie jej walkę i pomóżcie jej wygrać.  

Jestem bratową i przyjaciółką Magdy, a sama Magda wyraziła zgodę na tę formę pomocy. Dziękuję wszystkim w swoim i  jej imieniu za każde nawet najdrobniejsze wsparcie. 

Pomóżmy, by ten piękny uśmiech nie zniknął z jej twarzy. 

 


Aktualności


 • Justyna Wiśniewska - awatar

  Justyna Wiśniewska

  01.10.19
  01.10.19

  Moi drodzy! To, co się tu wydarzyło przez ostatnie niespełna 3 dni, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Zebraliśmy dzięki Wam 40 tysięcy złotych dla Magdy! Dziękujemy każdemu z Was za każdą podkreślam, każdą wpłatę, która dała ten wynik! Magda jest bardzo poruszona Waszą aktywnością, z każdej strony oprócz wpłat, płyną do niej życzenia i słowa wsparcia. To jest wspaniałe! Ta zbiórka tylko potwierdza to, jak bardzo Magda jest lubiana, jak ludzie ją kochają, jak bardzo jest potrzebna i że los jej i jej rodziny porusza wiele osób, także nieznajomych, czyli Was- "Anonimowych darczyńców". Magda nie ma fb, nie ma wirtualnych znajomości, za to zbiórka była internetowa. Magda ma wielu prawdziwych znajomych, oddanych przyjaciół i dużą rodzinę - I TU JEST TA MOC! Trzymajcie kciuki, by każda złotówka przybliżała Magdę do zdrowia! Wielkie DZIĘKUJĘ dla wszystkich od Magdy!!!

  Zdjęcie aktualności 37 867

Komentarze


 • Katarzyna Lewandowska - awatar

  Katarzyna Lewandowska

  09.11.19
  09.11.19

  😘❤️

 • Magdalena Kolebuk - awatar

  Magdalena Kolebuk

  30.10.19
  30.10.19

  Madziu jesteśmy, pamiętamy i modlimy się o Twoje zdrowie.

 • Jadzia całym sercem jesteśmy z Tobą - awatar

  Jadzia całym sercem jesteśmy z Tobą

  12.10.19
  12.10.19

  Kochana nasza Magdunia dużo siły jesteśmy zTobą Ela i Sławek

 • Z ucałowaniami dla Madzi :* - awatar

  Z ucałowaniami dla Madzi :*

  07.10.19
  07.10.19

  Modlę się, aby efekty leczenia były widoczne jak najszybciej! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.19
  04.10.19

  Wracaj do zdrowia! Trzymam kciuki

54 469 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 091 osób
Zbiórka zakończona
 
Justyna Wiśniewska - awatar

Justyna Wiśniewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 091

cezar - awatar
cezar
20
Dorota - awatar
Dorota
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jakub Merta - awatar
Jakub Merta
100
Katarzyna Lewandowska - awatar
Katarzyna Lewandowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij