Zbiórka Nasz nowy DOM OPIEKI - zdjęcie główne

Nasz nowy DOM OPIEKI

8 011 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Pasko - awatar

Patrycja Pasko

Organizator zbiórki

W niewielkim XIV w. miasteczku na Warmii w Ornecie nieprzerwanie od 1586 r. swoją działalność apostolską prowadzą Siostry św. Katarzyny.
To właśnie tu powstał drugi konwent Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny założonego w XV w. przez mieszkankę Braniewa Reginę Protmann.
Siostry zamieszkały w obrębie murów miasta, gdzie wcześniej swój klasztor miały tercjarki trzeciego zakonu św. Franciszka. Od początku czynnie włączyły się w życie mieszkańców, opiekowały się chorymi i zajmowały się nauczaniem i wychowywaniem dziewcząt. Już od 1877 r. siostry prowadziły tzw. "szkolę przyklasztorną' sześcioklasową dla dziewcząt, do której uczęszczało 520 uczennic.  Czas kulturkampfu uniemożliwił siostrom nauczanie, mimo tego nie zaprzestały swojej posługi na rzecz mieszkańców Ornety. Pracowały jako pielęgniarki w szpitalu św. Elżbiety. W 1890 r. ponownie wróciły do nauczania dziewcząt. W Domu Zakonnym w Ornecie założyły szkołę Gospodarstwa Domowego dla dziewcząt. Celem szkoły było przygotowanie do wykonywania przyszłego zawodu. Nauczanie w niej trwało do 1 kwietnia 1939 r. W czasie wojny siostry katarzynki nie pozostawiły mieszkańców Ornety, nadal opiekowały się chorymi, bezdomnymi, potrzebującymi pomocy dziećmi i młodzieżą. Po wojnie powróciły do pracy jako pielęgniarki, katechetki, zakrystianki i organistki. 

Założycielka Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Regina Protmann
w charyzmat Zgromadzenia wpisała troskę o chorych i ubogich. Stąd zrodził się pomysł by Dom Zakonny nadal służył chorym siostrom, kapłanomi mieszkańcom Ornety i nie tylko. Siostry od wielu lat w swoim Domu Zakonnym opiekują się chorymi. Obecnie przebywa w nim razem
15 sióstr zakonnych, z których 8 wymaga stałej opieki oraz czterech księży, którzy z racji swojego wieku i zaawansowanych chorób nie mogą już samodzielnie uczestniczyć w życiu parafialnym. 


Wyremontowany budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki zamontowaniu windy przemieszczanie nawet
z II piętra na parter nie będzie stanowiło problemu dla Mieszkańców Domu. Pokoje mieszkalne będą w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych bez barier architektonicznych. 

Opieka nad Mieszkańcami niepełnosprawnymi zostanie poszerzona o terapię zajęciową i rehabilitację.  Mieszkańcy Domu będą mogli spędzić wolny czas odpoczywając w ogrodzie przylegającym do Domu Zakonnego. 

Do dnia dzisiejszego został już wykonany ogrom prac remontowych
w przylegającym do Domu Zakonnego budynku, który obecnie należy
do Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny 

Budynek wymagał kapitalnego remontu i przystosowania każdego z pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych. 

To ogrom pracy ale i olbrzymi nakład finansowy. Do ukończenia pierwszego etapu brakuje nam 400 000,00 zł 

Prosimy o połowę kwoty tj. 200 000,00 zł 

Nazywam się s. Patrycja Paśko, reprezentuję Dom Zakonny jako przełożona. Mieszkam i pracuję w Ornecie. Na co dzień opiekuję się osobami starszymi i widzę wielką potrzebę pomocy ludziom starszym i chorym. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Patrycja Pasko - awatar

  Patrycja Pasko

  15.09.21
  15.09.21

  Ostatnie szlify. Coraz ładniej dom wygląda.

  Zdjęcie aktualizacji 74 546

8 011 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 66 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patrycja Pasko - awatar

Patrycja Pasko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 66

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jola - awatar
Jola
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania - awatar
Ania
100
Małgorzata Skrzecz - awatar
Małgorzata Skrzecz
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij