Zbiórka Buba chce biegać - zdjęcie główne

Buba chce biegać

19 840 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 311 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Stec - awatar

Katarzyna Stec

Organizator zbiórki

Oto Buba. Pięcioletnia sunia z rodowodem.

Ja mam na imię Kasia i chciałam Wam opowiedzieć naszą historię. 

W pewien jesienny, deszczowy wieczór przeglądałam OLX – ogłoszenia psów do adopcji – psiarze tak czasami po prostu mają. Nagle z ekranu telefonu spojrzały na mnie wielkie, trochę smutne oczy małego rudego pieska w typie pekińczyka – sunia do oddania.  Właścicielka tłumaczyła się brakiem czasu i posiadaniem drugiego czworonoga. Jestem w stanie to zrozumieć, mieszkam z dwoma pieskami adoptowanymi z fundacji i dwoma kotkami przygarniętymi z ulicy. Ale ten pyszczek.  W jej oczach zobaczyłam tą samą iskrę, którą miała moja Gosia – sunia, z którą musiałam się pożegnać dwa miesiące wcześniej. To była sekunda, kiedy podjęłam decyzję o telefonie do właścicielki.

- Piesek jest super, słodki, ZDROWY, nie przysparza żadnych problemów, ale chcę się skoncentrować na tym drugim, na szczeniaczku.

I już wiedziałam, że muszę ją zabrać – mimo że nie planowaliśmy powiększać naszej zwierzęcej rodzimy. To wewnętrzny głos, intuicja, podświadomość czy potajemne działania indiańskiego szamana – nie potrafię wytłumaczyć – ale już następnego dnia pojechałam po tą małą istotkę.

Na miejscu przeżyłam szok. Obszczekała mnie kupka najprawdziwszego nieszczęścia. Maluteńkie wychudzone ciałko, prześwitująca, poraniona skóra i totalnie patologicznie powykręcane łapki. Jak przez mgłę słyszałam słowa właścicielki: „rodowód”, „jej to nie boli”, „bo my kochamy zwierzęta”. Poważnie, tak właśnie wygląda miłość do zwierząt? Z obawy, że właścicielka zmieni zdanie i nie odda mi psa, w milczeniu wzięłam sunię na ręce i wyszłam. Wsiadłyśmy do auta, cicho powiedziałam maleństwu, że zrobię wszystko, żeby jej pomóc i pojechałyśmy po lepsze życie.

Stan Buby w dniu odebrania jej od właścicielki: ogromna niedowaga, ogrom pcheł i ogromny ból. Miała takie szpony, że mogłaby polować na antylopy. Pierwszymi krokami  było podanie preparatu na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, dobranie dobrze zbilansowanej diety, wdrożenie terapii przeciwbólowej, kąpieli leczniczych i pierwsza diagnostyka: wizyty u specjalistów (internisty, ortopedy, dermatologa, kardiologa, radiologa), badania laboratoryjne (badania krwi, moczu, kału, testy czynnościowe i hormonalne), badania obrazowe (USG, RTG, tomografia komputerowa, Echo serca).

I jak się okazało to faktycznie były dopiero pierwsze kroki…

Buba nie potrafiła zachować czystości w domu oraz miała problem separacyjny – to wszystko udało nam się pokonać, malutka szybko zrozumiała, że nic jej nie grozi, zaczęła uczyć się żyć od nowa. Po podjęciu próby przeciwbólowej okazało się, że ta mała, smutna, powolna gąsieniczka zmieniła się w cieszącego się życiem pięknego motyla, który uwielbia eksplorować, biegać i poznawać świat.

Największym problemem Buby jest deformacja wszystkich czterech łapek uniemożliwiająca poruszanie się bez bólu. Deformacja łapek obejmuje ciężką dysplazję stawów biodrowych, dysplazję stawów barkowych, zwichnięcie przyśrodkowe obu rzepek – patologiczna budowa obu stawów kolanowych, zaburzenia osi obu kończyn miednicznych, dodatnie przodozgięcie kości udowych, torsja wewnętrzna obu kości piszczelowych.

Na części zdjęć RTG widnieje imię Zosia - było to imię robocze.


Dodatkowo Bubie dokucza przewlekła enteropatia i dysbioza, które powodują, że organizm Buby nie wchłania skutecznie składników odżywczych z pożywienia. Z tego powodu Buba ma trudność w odbudowie masy mięśniowej.



Koszty diagnostyki, leczenia farmakologicznego, chirurgicznego oraz fizjoterapia są po prostu ogromne. Obiecałam Bubie, że zrobię wszystko, aby życie przestało ją boleć. Wraz z najlepszymi specjalistami medycyny weterynaryjnej, wspaniałymi fizjoterapeutami oraz dietetykiem zwierzęcym podjęliśmy decyzję o próbie ratowania komfortu życia tej małej psinki. Buba natomiast każdego dnia udowadnia nam, że warto, że to była jedyna słuszna decyzja.

W chwili obecnej Buba jest już po pierwszej operacji ortopedycznej – wykonano zabieg osteotomii korekcyjnej kości udowej prawej z wszczepem implantu korekcyjnego, redukującego zaburzenie osi długiej kości udowej i wyznaczeniem nowego toru dla rzepki; wykonano techniki luzujące na tkankach miękkich jak i skrócenie trzonu kości udowej o 5 mm; wykonano resekcję głowy i szyjki kości udowej prawej. Mamy za sobą również zabieg sterylizacji (ovariohisterectomia); podczas jednego znieczulenia wykonano również korektę przerośniętego podniebienia miękkiego (BOAS).



Kochani - niezwykle potrzebuję Waszej pomocy. Operacje, które Buba ma za sobą nie mogły czekać. Mam długi, które muszę uregulować, a każdy dzień generuje kolejne koszty. BUBA I JA PROSIMY O WSPARCIE.

Aktualizacje


  • Katarzyna Stec - awatar

    Katarzyna Stec

    21.10.2024
    21.10.2024

    Kochani, Buba jest po drugiej operacji prawej tylnej łapki. Operacja miała miejsce 03.10.2024 r. Podczas tego zabiegu została wykonana korekta kości piszczelowej prawej z powodu zaburzenia wrodzonego osi tej kości, poprzez rotację i blok na płytkę, łącznie z transpozycją guzowatości o około 40 stopni oraz odprowadzeniem rzepki. Niestety nastąpiły mniej lub bardziej spodziewane komplikacje - rzepka Buby jest niestabilna, ucieka do przyśrodka, a co za tym idzie - cała łapka Buby, już kilka dni po zabiegu zaczęła z powrotem skręcać się do przyśrodka - pod brzuszek. Kochani na zdjęciach udostępniam koszty leczenia i codziennej rehabilitacji, te większe rachunki. Na wszystkie nie starczyło by miejsca. Tak bardzo Was proszę o wsparcie finansowe - koszty leczenia i ratowania Buby rosną z dnia na dzień. W najbliższy czwartek 24.10.2024 r., w związku z komplikacjami, Buba ma kolejny zabieg ratowania prawej tylnej łapki - reoperacja. Proszę, trzymajcie kciuki...

    Zdjęcie aktualizacji 152 638

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Bogumiła Kowalewska Od Megy I Dolly - awatar

    Bogumiła Kowalewska Od Megy I Dolly

    10.11.2024
    10.11.2024

    Dużo zdrówka Megy i Dolly trzymają łapki ❤️❤️

  • Karolina - awatar

    Karolina

    31.10.2024
    31.10.2024

    Sto lat.

  • Buba będzie biegać ;) - awatar

    Buba będzie biegać ;)

    31.10.2024
    31.10.2024

    Marzenia są piękne 🙂 warto pomagać je spełniać 🙂

  • I. Parreira - awatar

    I. Parreira

    31.10.2024
    31.10.2024

    Dużo zdrówka Bubu ❤️❤️

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    23.10.2024
    23.10.2024

    Symbolicznie. Trzymaj się Buba

19 840 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 311 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Stec - awatar

Katarzyna Stec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 311

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Iza Stańczyk - awatar
Iza Stańczyk
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona Martyniak - awatar
Iwona Martyniak
100
Ania Stolarz - awatar
Ania Stolarz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Edyta Rowińska - awatar
Edyta Rowińska
20
Krokiecik - awatar
Krokiecik
30
Tosia i Fela - awatar
Tosia i Fela
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij