Zbiórka Budowa Centrum Rehabilitacji - zdjęcie główne

Budowa Centrum Rehabilitacji

640 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Oparzenie...Chwila nieuwagi, a później cierpienie i walka o zdrowie.Tworzymy jedyne na całym Dolnym Śląsku Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych, i jedyne w całej Polsce, które będzie oferować swoje usługi nieodpłatnie.
Według statystyk w wyniku różnych zdarzeń oparzenia dotykają ok 250 – 400 tys. osób rocznie.
Leczenie jest długotrwałe, trwające kilka, w przypadku dzieci i kilkanaście lat oraz niezwykle kosztowne (rehabilitacja, zakup leków, maści, żeli, ubranek uciskowych, przeszczepy, laseroterapia, etc.).
Koszt przy głębokich oparzeniach zaczyna się od 100tys.PLN. NFZ refunduje tylko niewielką część, a terminy na rehabilitację sięgają nawet kilku, kilkunastu miesięcy (gdzie przy oparzeniach ważne jest, aby pomoc była natychmiastowa, rehabilitacja nieprzerwana, aby nie doprowadzić do bliznowców, które unieruchamiają części poparzonego ciała). Fakt jest taki, że osoby poparzone nie otrzymują od NFZ kompleksowej pomocy w całym procesie leczenia. Osoby poparzone, to osoby niepełnosprawne, wykluczone ze społeczeństwa, często niesprawne do prowadzenia życia zawodowego (w okresie leczenia) i nie mogące uzyskać fachowej opieki.

O Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych:
Nasza Fundacja jest w trakcie tworzenia Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu. Centrum zapewni wszystkim naszym Podopiecznym, osobom poparzonym całkowicie bezpłatną rehabilitację. Na terenie całego Dolnego Śląska nie ma ani jednego szpitala z oddziałem oparzeniowym.

Oferta Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych:

 • Poradnia psychologiczna (głębokie poparzenie często jest skutkiem tragicznego doświadczenia takiego jak pożar, wybuch np. kominka bio. Takie osoby często ocierają się o śmierć, tracą zdrowie i wygląd. Bardzo często mają depresję i niechęć do życia).
 • Magnetostymulacja (działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, poprawia ukrwienie tkanek)
 • Możliwość korzystania z komory tlenowej – hiperbarycznej (która przyśpiesza i poprawia mechanizmy gojenia się ran, a ponad to często ratuje życie, bo zwiększa szanse na przyjęcie się trudnych przeszczepów. Tlenoterapia dotlenia niedotlenione narządy).

W naszym Centrum będą pracować wykwalifikowane osoby (lekarz, pielęgniarka, rehabilitant, psychoterapeuta, pracownik recepcji).

Dzięki temu ośrodkowi wszystkie osoby poparzone z całego kraju otrzymają fachową i bezpłatną pomoc. Szybciej powrócą do zdrowia psychicznego i fizycznego i będą mogły na nowo zacząć żyć normalnie.

Od 13 lat wspieramy osoby poparzone.

Wiemy jak traumatyczne jest do zdarzenie. Znamy koszty leczenia, to astronomiczne kwoty. Znamy podejście NFZ, brak wsparcia poszkodowanym. Wiemy czego takie osoby potrzebują. Chcemy im to dać w postaci bezpłatnej rehabilitacji w naszym Centrum.

Remont pierwszego etapu zakończył się na przełomie grudnia 2021/stycznia 2022 roku.

Więcej informacji o Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych znajduje się na naszej stronie wwwhttps://www.fundacja-jagoda.pl/budowa-centrum/

W maju 2022 liczba podopiecznych Fundacji przekroczyła 100 osób (61 dzieci i młodzieży oraz 39 dorosłych)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA - awatar

  FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA

  11.12.2020
  11.12.2020

  Zakupiliśmy komorę hiperbaryczną!

  Zdjęcie aktualizacji 59 655

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.2021
  01.03.2021

  Mega ważne są zbiórki, które pomogą więcej niż tylko jednej osobie. Trzymam kciuki za Centrum!

  • FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA - awatar

   FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA - Organizator zbiórki

   01.03.2021
   01.03.2021

   Dziękujemy! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.2020
  09.12.2020

  To jest właśnie prawdziwy cud, jak z ludzkiej tragedii potrafi się narodzić coś tak szlachetnego jak Państwa fundacja ❤️

  • FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA - awatar

   FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA - Organizator zbiórki

   10.12.2020
   10.12.2020

   Dziękujemy za wsparcie i dobre słowo! <3

640 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wszystkiego dobrego :) - awatar
Wszystkiego dobrego :)
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
doriZ - awatar
doriZ
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta - awatar
Marta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij