Zbiórka Zbudujmy szkołę w Afryce - miniaturka zdjęcia

Zbudujmy szkołę w Afryce

Kilka lat temu poleciałem pierwszy raz do Afryki. Z niskich pobudek, czyli po prostu, aby zagrzać się w środku zimy i zobaczyć jak tam jest. Tamten wyjazd uświadomił mi jednak coś, co niby wiedziałem, bo przecież mogłem wyczytać w internecie albo dowiedzieć się z telewizora ale.... uwierzcie mi, teraz wiem to zupełnie inaczej. Naprawdę wiem. 

Przecież wiemy, że w wielu krajach (a tak naprawdę w zdecydowanej większości krajów świata) żyje się biednie. Nie porównywalnie biedniej niż nawet w najbiedniejszych krajach Europy. Ale kto nie był i nie widział z bliska to tak naprawdę nie wie. 

Swoją drogą poleciłbym taki wyjazd każdemu, kto uważa, że mu w Polsce źle. Niech pojedzie do Afryki i wróci, a natychmiast mu się polepszy. 

Tutaj jest moja rozmowa sprzed roku na ten temat. Gdyby ktoś zechciał poświęcić chwilę czasu to zapraszam do obejrzenia.

A teraz do rzeczy:

Powołałem fundację Dobra Farma, aby dzieki niej pomagać ludziom w tych częściach świata, gdzie jest najbiedniej. Teraz zachęcam wszystkich, aby wspierali działania fundacji - świata nie zbawimy, ale coś robić trzeba.

Co można zrobić? Jestem przekonany, że najbardziej rentowna pomoc (czyli taka, gdzie małymi środkami można wygenerować ogromne korzyści), to udostępnianie dzieciom możliwości nauki. W biednej, afrykańskiej wiosce wystarczy do tego prosty budynek i nauczyciel wolontariusz (tych już  mamy), aby uruchomić szkołę. W wiosce Libambami na szkołę czeka około 800 dzieci. I my chcemy ją wspólnie z mieszkańcami tej wioski zbudować.

Potrzebne są 4 budynki takie jak te, które pokazałem na naszym blogu:

http://www.dobrafarma.pl/single-post/2017/03/15/Tak%C4%85-szko%C5%82%C4%99-chcemy-wybudowa%C4%87

W tym roku chcemy wybudować jeden. To dwie sale lekcyjne i zaplecze dla nauczycieli. Zbudujemy to... i od 1 stycznia do szkoły pójdzie 200 dzieci (2 klasy na dwie zmiany).

Są już fundamenty:

Mieszkańcy sami robią co mogą. W maju i czerwcu ulepili 15 000 cegieł z gliny i wysuszyli je na słońcu. Teraz poustawiali w stosy i będą je wypalać ogniem.

Ale to wszystko co mogą. Oni nie mają pieniędzy a następny etap, czyli murowanie, będzie wymagał cementu. I to chcemy im kupić. 

Potem będzie trzeba zrobić dach zanim nadejdzie pora deszczowa (w listopadzie). Na ten cement, drewno i blachę na dach oraz gwoździe, drut itp. potrzeba 15 000 zł

Tylko 15000 zł i 200 dzieci rozpocznie naukę. A jak zbudujemy ten budynek, to docelowo zbudujemy kompletną szkołę. Taką jak ta:

To działamy !!! Wszystkie wpłacone przez Was pieniądze pójdą do Libambami na budowę szkoły. Wszystkie koszty własne jakie fundacja nasza ponosi pokrywamy z prywatnych kieszeni.

Z a p r a s z a m ! ! !

Stefan Poręba - Fundacja Dobra Farma

[PS] Postanowiłem, że każdą wpłatę co najmniej 2 cyfrową będę nagradzał - przywiozłem coś niewielkiego (ale w dużej ilości) z Afryki. Jeśli ktoś chciałby otrzymać taką niespodziankę to niech przy wpłacie napisze adres gdzie wysłać :-)

Więcej informacji na naszej stronie.http://www.dobrafarma.pl

oraz na FB https://www.facebook.com/bardzodobrafarma/


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 3

Iwona i Ela - awatar
100
Iwona i Ela
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Angel Dust - awatar
50
Angel Dust

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij