Zbudujmy szkołę w Afryce

1 131 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kilka lat temu poleciałem pierwszy raz do Afryki. Z niskich pobudek, czyli po prostu, aby zagrzać się w środku zimy i zobaczyć jak tam jest. Tamten wyjazd uświadomił mi jednak coś, co niby wiedziałem, bo przecież mogłem wyczytać w internecie albo dowiedzieć się z telewizora ale.... uwierzcie mi, teraz wiem to zupełnie inaczej. Naprawdę wiem. 

Przecież wiemy, że w wielu krajach (a tak naprawdę w zdecydowanej większości krajów świata) żyje się biednie. Nie porównywalnie biedniej niż nawet w najbiedniejszych krajach Europy. Ale kto nie był i nie widział z bliska to tak naprawdę nie wie. 

Swoją drogą poleciłbym taki wyjazd każdemu, kto uważa, że mu w Polsce źle. Niech pojedzie do Afryki i wróci, a natychmiast mu się polepszy. 

Tutaj jest moja rozmowa sprzed roku na ten temat. Gdyby ktoś zechciał poświęcić chwilę czasu to zapraszam do obejrzenia.

A teraz do rzeczy:

Powołałem fundację Dobra Farma, aby dzieki niej pomagać ludziom w tych częściach świata, gdzie jest najbiedniej. Teraz zachęcam wszystkich, aby wspierali działania fundacji - świata nie zbawimy, ale coś robić trzeba.

Co można zrobić? Jestem przekonany, że najbardziej rentowna pomoc (czyli taka, gdzie małymi środkami można wygenerować ogromne korzyści), to udostępnianie dzieciom możliwości nauki. W biednej, afrykańskiej wiosce wystarczy do tego prosty budynek i nauczyciel wolontariusz (tych już  mamy), aby uruchomić szkołę. W wiosce Libambami na szkołę czeka około 800 dzieci. I my chcemy ją wspólnie z mieszkańcami tej wioski zbudować.

Potrzebne są 4 budynki takie jak te, które pokazałem na naszym blogu:

http://www.dobrafarma.pl/single-post/2017/03/15/Tak%C4%85-szko%C5%82%C4%99-chcemy-wybudowa%C4%87

W tym roku chcemy wybudować jeden. To dwie sale lekcyjne i zaplecze dla nauczycieli. Zbudujemy to... i od 1 stycznia do szkoły pójdzie 200 dzieci (2 klasy na dwie zmiany).

Są już fundamenty:

Mieszkańcy sami robią co mogą. W maju i czerwcu ulepili 15 000 cegieł z gliny i wysuszyli je na słońcu. Teraz poustawiali w stosy i będą je wypalać ogniem.

Ale to wszystko co mogą. Oni nie mają pieniędzy a następny etap, czyli murowanie, będzie wymagał cementu. I to chcemy im kupić. 

Potem będzie trzeba zrobić dach zanim nadejdzie pora deszczowa (w listopadzie). Na ten cement, drewno i blachę na dach oraz gwoździe, drut itp. potrzeba 15 000 zł

Tylko 15000 zł i 200 dzieci rozpocznie naukę. A jak zbudujemy ten budynek, to docelowo zbudujemy kompletną szkołę. Taką jak ta:

To działamy !!! Wszystkie wpłacone przez Was pieniądze pójdą do Libambami na budowę szkoły. Wszystkie koszty własne jakie fundacja nasza ponosi pokrywamy z prywatnych kieszeni.

Z a p r a s z a m ! ! !

Stefan Poręba - Fundacja Dobra Farma

[PS] Postanowiłem, że każdą wpłatę co najmniej 2 cyfrową będę nagradzał - przywiozłem coś niewielkiego (ale w dużej ilości) z Afryki. Jeśli ktoś chciałby otrzymać taką niespodziankę to niech przy wpłacie napisze adres gdzie wysłać :-)

Więcej informacji na naszej stronie.http://www.dobrafarma.pl

oraz na FB https://www.facebook.com/bardzodobrafarma/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Dobra Farma - awatar

  Dobra Farma

  19.04.2021
  19.04.2021

  Bardzo dziękuje za dotychczasowe wpłaty.

  Obiecane nagrody za wpłaty jeszcze mam ale już nie bedę ich wysyłać, bo prawdopodobnie sa przeterminowane - to były nasiona Okry.

  Od czasu założenia tej zbiórki powstała studnia, pierwszy budynek szkolny (dwie duże sale lekcyjne), toalety oraz dom dla nauczycieli i ogródek przyszkolny.
  O szczegółach można poczytać na naszych stronach:
  https://www.dobrafarma.pl/
  (tam można znaleźć numer konta do wpłat bezpośrednio do nas)
  oraz
  https://www.facebook.com/bardzodobrafarma

  Jak widać od czasu afery covidowej projekt sie zatrzymał ale niedługo ruszy... w pewnym zakresie właśnie rusza. Zaczynamy budować drugi budynek szkolny (kolejne 2 sale lecyjne).

  Załączam link do filmu z otwarcia studni przy szkole.

1 131 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bartlomiej Nastański - awatar
Bartlomiej Nastański
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Marlena - awatar
Marlena
50
ElaW - awatar
ElaW
50
Aneta Belniak - awatar
Aneta Belniak
200
Iwona i Ela - awatar
Iwona i Ela
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij