Zbiórka Zbudujmy szkołę w Afryce - miniaturka zdjęcia

Zbudujmy szkołę w Afryce

Zbudujmy szkołę w Afryce

200 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 

Kilka lat temu poleciałem pierwszy raz do Afryki. Z niskich pobudek, czyli po prostu, aby zagrzać się w środku zimy i zobaczyć jak tam jest. Tamten wyjazd uświadomił mi jednak coś, co niby wiedziałem, bo przecież mogłem wyczytać w internecie albo dowiedzieć się z telewizora ale.... uwierzcie mi, teraz wiem to zupełnie inaczej. Naprawdę wiem. 

Przecież wiemy, że w wielu krajach (a tak naprawdę w zdecydowanej większości krajów świata) żyje się biednie. Nie porównywalnie biedniej niż nawet w najbiedniejszych krajach Europy. Ale kto nie był i nie widział z bliska to tak naprawdę nie wie. 

Swoją drogą poleciłbym taki wyjazd każdemu, kto uważa, że mu w Polsce źle. Niech pojedzie do Afryki i wróci, a natychmiast mu się polepszy. 

Tutaj jest moja rozmowa sprzed roku na ten temat. Gdyby ktoś zechciał poświęcić chwilę czasu to zapraszam do obejrzenia.

A teraz do rzeczy:

Powołałem fundację Dobra Farma, aby dzieki niej pomagać ludziom w tych częściach świata, gdzie jest najbiedniej. Teraz zachęcam wszystkich, aby wspierali działania fundacji - świata nie zbawimy, ale coś robić trzeba.

Co można zrobić? Jestem przekonany, że najbardziej rentowna pomoc (czyli taka, gdzie małymi środkami można wygenerować ogromne korzyści), to udostępnianie dzieciom możliwości nauki. W biednej, afrykańskiej wiosce wystarczy do tego prosty budynek i nauczyciel wolontariusz (tych już  mamy), aby uruchomić szkołę. W wiosce Libambami na szkołę czeka około 800 dzieci. I my chcemy ją wspólnie z mieszkańcami tej wioski zbudować.

Potrzebne są 4 budynki takie jak te, które pokazałem na naszym blogu:

http://www.dobrafarma.pl/single-post/2017/03/15/Tak%C4%85-szko%C5%82%C4%99-chcemy-wybudowa%C4%87

W tym roku chcemy wybudować jeden. To dwie sale lekcyjne i zaplecze dla nauczycieli. Zbudujemy to... i od 1 stycznia do szkoły pójdzie 200 dzieci (2 klasy na dwie zmiany).

Są już fundamenty:

Mieszkańcy sami robią co mogą. W maju i czerwcu ulepili 15 000 cegieł z gliny i wysuszyli je na słońcu. Teraz poustawiali w stosy i będą je wypalać ogniem.

Ale to wszystko co mogą. Oni nie mają pieniędzy a następny etap, czyli murowanie, będzie wymagał cementu. I to chcemy im kupić. 

Potem będzie trzeba zrobić dach zanim nadejdzie pora deszczowa (w listopadzie). Na ten cement, drewno i blachę na dach oraz gwoździe, drut itp. potrzeba 15 000 zł

Tylko 15000 zł i 200 dzieci rozpocznie naukę. A jak zbudujemy ten budynek, to docelowo zbudujemy kompletną szkołę. Taką jak ta:

To działamy !!! Wszystkie wpłacone przez Was pieniądze pójdą do Libambami na budowę szkoły. Wszystkie koszty własne jakie fundacja nasza ponosi pokrywamy z prywatnych kieszeni.

Z a p r a s z a m ! ! !

Stefan Poręba - Fundacja Dobra Farma

[PS] Postanowiłem, że każdą wpłatę co najmniej 2 cyfrową będę nagradzał - przywiozłem coś niewielkiego (ale w dużej ilości) z Afryki. Jeśli ktoś chciałby otrzymać taką niespodziankę to niech przy wpłacie napisze adres gdzie wysłać :-)

Więcej informacji na naszej stronie.http://www.dobrafarma.pl

oraz na FB https://www.facebook.com/bardzodobrafarma/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
200 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 3

Iwona i Ela - awatar
Iwona i Ela
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Angel Dust - awatar
Angel Dust
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij