Jaś przyszedł na świat w sierpniu 2012 roku. Zdiagnozowano u niego AUTYZM SPRZĘŻONYZ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU UMIARKOWANYM.
Synek jest pod stalą opieką:
• psychiatry
• psychologa
• neurologopedy
• gastroenterologa
• alergologa
• ortopedy
• laryngologa
Uczęszcza również na fizjoterapię, integrację sensoryczną, basen oraz terapię ręki. Zapewniamy mu również elementy biblio- i filmoterapii, a także trening umiejętności społecznych.
Jednak, aby jeszcze bardziej pomóc naszemu synkowi, planujemy przekształcić jeden z pokoi w salkę terapeutyczną i wyposażyć ją w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, w której będziemy mieć możliwość przeprowadzania codziennych ćwiczeń z elementami integracji sensorycznej i terapii ręki, tak bardzo potrzebnych synkowi do prawidłowego funkcjonowania. Z racji jego zainteresowań chcemy część pomieszczenia przeznaczyć do arteterapii, czyli rzeźby i rysunku, oraz do rytmiki i muzykoterapii.
Dzieci z autyzmem znajdują często swoje ulubione dziedziny, w których dążą do perfekcji. Zostają w nich mistrzami, mogą zgłębiać je cały czas. Janek uwielbia zwierzęta oraz lepienie z plasteliny i gliny samoutwardzalnej. Słonie i dinozaury najczęściej pojawiają się w jego pracach. Zdarza się, że nie można go od tego oderwać. To widok budujący i dający światełko nadziei na lepszą przyszłość.
Wszystkie jego prace można obejrzeć na Facebooku:
Niebieska Sztuka: https://www.facebook.com/profile.php?id=100070855221093
Integracja sensoryczna pozwala segregować, porządkować, składać razem pojedyncze bodźce w pełne funkcje mózgu. Wpływa również na rozwój, zdolność do nauki i samoocenę. Ma duży związek z rozwojem emocjonalnym i społecznym. Postrzeganie zmysłowe stanowi bowiem podstawę tworzenia wizerunku rzeczywistości.
U Jasia występuje nieprawidłowy odbiór wrażeń przedsionkowych w kierunku mniejszej wrażliwości na tego typu stymulacje. Charakteryzuje się to obniżonym progiem reaktywności na wrażenia pochodzące z ruchu, co wpływa na większe pobudzenie psychoruchowe oraz nadwrażliwość. Ma obniżoną koncentrację uwagi, zwłaszcza na narzuconym zadaniu. Na nakazy i zakazy reaguje dużą złością – krzyk, rzucanie przedmiotami.
U Jasia występują również dysfunkcje w odbiorze bodźców propioceptywnych. Ma zapotrzebowanie na tego typu stymulacje, które jednocześnie potrzebne są mu do lepszej świadomości ciała oraz wyciszenia emocjonalnego.
Ponadto, z przeprowadzonej diagnozy integracji sensorycznej wynika, że u Jasia dodatkowo występują:
• zaburzenia w zakresie modulacji sensorycznej;
• dysfunkcje pracy systemu dotykowego;
• nadwrażliwość systemu dotykowego w kierunku dużej obronności;
• niezintegrowane odruchy pierwotne ATOS, STOS oraz TOB;
• problem w różnicowaniu słuchowym;
• nadwrażliwość słuchową;
• mniej rozwinięte reakcje równoważne w stosunku do rówieśników.
Zmaga się również z:
• obniżonym napięciem mięśniowym całego ciała;
• obniżoną odpornością;
• alergią pokarmową i wziewną;
• brakiem poczucia zagrożenia;
• brakiem poczucia czasu
Ponadto, Jaś ma problemy z czynnościami samoobsługowymi. Brak u niego również poczucia zagrożenia, nie zauważa otaczającego go niebezpieczeństwa (np. wie, że nadjeżdżające samochody to ogromne zagrożenie, ale zwraca na nie uwagę tylko i wyłącznie po upomnieniu), dlatego wymaga stałej kontroli oraz opieki.
Terapie, rehabilitacje i leczenie synka pochłaniają ogromne środki finansowe. Nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi wydatkami samodzielnie, dlatego prosimy o pomoc. Każda złotówka jest dla naszego synka bardzo cenna. Pragniemy, aby Jasiu w przyszłości mógł być samodzielny i szczęśliwy. Za okazaną życzliwość i wsparcie serdecznie dziękujemy.
Rodzice Jasia
Serdecznie zapraszamy na grupę licytacyjną naszego synka Jasia, na której być może znajdziesz coś dla siebie lub swoich bliskich. Link do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/884680808992943/Link do strony: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/jan-plonder-1
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Paweł Cz. - Zabawa
Zdrówka Chłopaku :)
Sylwia Połuszańczyk
Zabawa
Bartłomiej Potaniec, zabawa
Dużo sił i zdrowia🤟
Dariusz Piotrowski + Zabawa
Życzę dużo zabawy w zyciu
Greta Schulz, zabawa
G. Schulz, zabawa