Zbiórka Uwięziony w mieszkaniu - zdjęcie główne

Uwięziony w mieszkaniu

43 162 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 278 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Gorąco prosimy o pomoc dla Pana Mieczysława, byłego żołnierza!


Cel zbiórki:
• Instalacja platformy dla wózka inwalidzkiego, żeby Pan Mieczysław mógł wyjść z budynku

• dostosowanie łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej ( wymiana wanny na kabinę prysznicową )


Były wojskowy ma 75 lat, mieszka w Poznaniu ze swoją schorowaną żoną oraz córką. Kiedyś był bardzo energicznym i aktywnym człowiekiem. Grał w wojskowej orkiestrze, pracował, zajmował się działką i grał w piłkę. Z powodu choroby amputowano mu nogi i jest na stałe przykuty do wózka inwalidzkiego.

„Tata ma miażdżycę żył, cukrzycę drugiego stopnia, widziałam, jak gnije noga” – mówi jego córka, Pani Katarzyna.

Pan Mieczysław stracił pierwszą nogę 11 lat temu, a 3 lata temu drugą, co kompletnie go załamało. Każdy dzień jest dla niego ogromnym wyzwaniem. Niedostosowane mieszkanie, zbyt wąskie korytarze, progi, futryny, a przede wszystkim brak prysznica przystosowanego do jego potrzeb sprawia, że Pan Mieczysław jest zmuszony do kąpieli za pomocą samej gąbki.Pan Mieczysław jest więźniem we własnym domu. Nie wychodzi z niego od lat, bo nie może. Osiem schodów na parterze nie pozwala mu wyjść na spacer, do sklepu, gdziekolwiek. To wszystko w połączeniu z nie najlepszą kondycją psychiczną jest dla Pana Mieczysława prawdziwym piekłem na ziemi.
Żona Pana Mieczysława przeszła dwa zawały serca oraz wylew, natomiast jego córka zmaga się ze zwyrodnieniem kręgosłupa, przez co mimo szczerych chęci nie może pomóc tacie przy przemieszczaniu się.
„Winda zjeżdża do półpiętra, dalej trzeba przenieść mnie przez kilka schodów, z osiem chyba. Nikt mi w tym nie pomoże, bo żona po dwóch zawałach, wylewie, nikt mnie nie uniesie” – ubolewa Pan Mieczysław

Największym marzeniem Pana Mieczysława jest samodzielność i spacer po parku, na którym nie był od lat. Taka zwykła normalność dla każdego z nas, ale nie dla niego. Niestety internet stał się jedynym oknem na świat.

Nikt z nas nie jest w stanie przywrócić Panu Mieczysławowi pełnej sprawności, ale bardzo chcielibyśmy pomóc mu w stworzeniu godnych do życia warunków. Zamiana wanny na prysznic i odzyskanie wolności. Tylko tyle i aż tyle może odmienić jego życie. Spółdzielnia wydała już pozytywną decyzję o platformie. Niestety ktoś, kto obiecał, że ją zasponsoruje nie może jednak tego zrobić.

Dlatego gorąco prosimy i apelujemy do serc wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w przywróceniu Panu Mieczysławowi godnej egzystencji i radości z życia. Jeśli tego zabraknie, to zgaśnie ostatnie światełko dające Mu nadzieję w walce z trudami codzienności. Boimy się, że Mieczysław też wtedy zgaśnie.

Proszę, pomóżcie, aby nie stało się najgorsze!


Fundacja BENEFICIUM 2018

#DobroToTy

[email protected]

KRS: 0000751850

NIP: 5252766023

REGON: 381525233


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Beneficjum - awatar

  Fundacja Beneficjum

  13.04.2021
  13.04.2021

  Fundacja Beneficjum pragnie poinformować, iż z zebranych środków opłaciliśmy nagrobek dla Pana Mieczysława w wysokości 6 000,00 zł
  Łącznie wsparliśmy rodzinę na sumę 8 823,92 zł.
  Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, w przypadku śmierci podopiecznego, zebrane środki przechodzą do aktywów Fundacji i zostaną przeznaczone na innego podopiecznego.
  Poinformujemy Państwa o sposobie rozdysponowania pozostałych środków.

  Zdjęcie aktualizacji 66 742

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.05.2021
  09.05.2021

  Zycze wszystkiego dobrego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.2021
  15.04.2021

  Dużo zdrowia , trzymam kciuki że się uda !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.2021
  28.03.2021

  Wszystkiego dobrego!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.03.2021
  20.03.2021

  Samych słonecznych dni dla Pana i Pana rodziny. :)

 • Joanna - awatar

  Joanna

  08.03.2021
  08.03.2021

  Wszystkiego najlepszego życzę Panu i najbliższej rodzinie:)

43 162 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 278 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 278

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Walo - awatar
Walo
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij