Zbiórka By pomagać innym - miniaturka zdjęcia

By pomagać innym

Zbiórka By pomagać innym - zdjęcie główne

By pomagać innym

71 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

To już półtora roku marudzę mojej przyjaciółce Kasi: - Kurde chciałabym pójść na ten kurs, ale nie mam kasy, ale szkoda. Wzdychałam i wzdychałam, aż w końcu powiedziała, że przecież możemy zorganizować zbiórkę w sieci na moje marzenie.

I oto jestem. Pierwszy krok zrobiony. Czy będą kolejne? O pomoc w ich stawianiu bardzo, bardzo, bardzo Was proszę.

Kim jestem? Kobietą, która od prawie dziecięciu lat pracuje z ludzkim ciałem. . Jestem fizjoterapeutką. Głównie pomagam osobom po udarach, incydentach neurologicznych , z przewlekłymi bólami w różnych odcinkach kręgosłupa, skręceniach , złamaniach , stłuczeniach . To są zarówno seniorzy, jak i osoby aktywnie uprawiające sport.

Z doświadczenia wiem, że największym problemem pacjenta jest ból. Niestety nie zawsze można go od razu, czy nawet w ciągu kilku wizyt, zlikwidować. A ja lubię efekty w swojej pracy. Kiedy widzę, że jest komuś lżej, albo przestaje boleć to dla mnie największa motywacja do dalszego rozwoju. Rośnie też moje poczucie spełnienia, że jestem na właściwym miejscu i to moja droga.

I na tej drodze pojawiła się metoda Prioproceptive – Deep Tendon Reflex (P-DTR https://www.syntonic.pl/pl/szkolenia/proprioceptive-deep-tendon-reflex/podstawowy), której bardzo chciałabym się nauczyć. Właśnie dla moich pacjentów, żeby im skuteczniej pomagać.

Co to takiego? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto przyjrzeć się jak funkcjonuje nasze ciało.

W każdej sekundzie organizm odbiera różnorodne bodźce. Pochodzą one zarówno ze świata zewnętrznego jak i również z naszego wnętrza (np: jelit). Bodźce te zbierane są przez określone struktury - receptory. Zlokalizowane są w powięziach, skórze, mięśniach, więzadłach. Sygnały z tych struktur przesyłane są dalej wzdłuż układu nerwowego. Na ich podstawie nasz mózg podejmie decyzje o sposobie wykonania zadania. Dostosuje się do danej sytuacji i reguluje nasze funkcje życiowe.

 Co się jednak dzieje w chwili, gdy do układu nerwowego dochodzą nieprawidłowe informacje?

W takich sytuacjach może dojść do nieprawidłowego zarządzania ciałem przez mózg. Pogarszają się nasze funkcje ruchowe. Pojawia się nieadekwatna praca układu mięśniowo - szkieletowego. W dalszej konsekwencji generuje to dyskomfort i ból.

Dzięki P-DTR jesteśmy w stanie ocenić aspekt neurologiczny w następujących problemach:

 • z narządem ruchu
 • dolegliwościach bólowych
 • kontuzjach przeciążeniowych
 • problemach z siłą mięśniową
 • ograniczeniu zakresów ruchu
 • nietolerancjach pokarmowych
 • problemach emocjonalnych
 • problemach w obszarach zaopatrywanych przez nerwy czaszkowe

Już od dwóch lat czaję się na to szkolenie, ale kwota była dla mnie nie do przeskoczenia. Kurs składa się z trzech modułów, każdy trwa pięć dni. Całość kończy się egzaminem. (Koszt: 1 moduł 3999 Siemianowice Śląskie  , 2 moduł 3999 Chorzów, 3 moduł 2999Zakopane  ,zaliczka  1000)

Jako fizjoterapeutka pracuję już ponad pięć lat. Mam założenie, żeby co roku skończyć co najmniej jeden warsztat czy szkolenie. Lubię się uczyć oraz podnosić kwalifikacje. I konsekwentnie to robię. Nie ma dnia, żebym czegoś nie poczytała czy nie wyszukała filmu w Internecie.

Dlaczego tak zafascynowała mnie ta metoda? Dzięki niej będę mogła poradzić sobie szybciej z bólem pacjenta. A często są to przewlekłe dolegliwości kręgosłupa, że człowiek ledwo może się ruszać. Te osoby łykają codziennie ogromną ilość środków przeciwbólowych i mają już naprawdę wszystkiego dosyć.

Jak sobie myślę o kursie, czuję się jak zakochany człowiek. Zdecydowanie w moim brzuchu lata mnóstwo kolorowych motyli i wszystkie bardzo się cieszą nowymi możliwościami.

Dlatego proszę o pomoc w realizacji mojego marzenia, nie tylko dla mnie samej, ale przede wszystkim dla tych osób, którzy codziennie zjawiają się w moim gabinecie i mówią, jak bardzo boli.

Jeśli sam nie możesz wpłacić żadnej kwoty, udostępnij tę wiadomość dalej. W ilości siła, razem możemy pomóc naprawdę wielu ludziom, którzy często mają kłopot żeby wstać z łóżka.

PS: Każda osoba która mi pomoże może liczyć na bezpłatną konsultacje po wcześniejszym  uzgodnieniu terminu 

Dbajcie o siebie i swoje ciała!

Kasia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.19
  21.06.19

  Powodzenia!

71 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Danuta Gawrl - awatar
Danuta Gawrl
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij