Zbiórka By pomagać innym - zdjęcie główne

By pomagać innym

71 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

To już półtora roku marudzę mojej przyjaciółce Kasi: - Kurde chciałabym pójść na ten kurs, ale nie mam kasy, ale szkoda. Wzdychałam i wzdychałam, aż w końcu powiedziała, że przecież możemy zorganizować zbiórkę w sieci na moje marzenie.

I oto jestem. Pierwszy krok zrobiony. Czy będą kolejne? O pomoc w ich stawianiu bardzo, bardzo, bardzo Was proszę.

Kim jestem? Kobietą, która od prawie dziecięciu lat pracuje z ludzkim ciałem. . Jestem fizjoterapeutką. Głównie pomagam osobom po udarach, incydentach neurologicznych , z przewlekłymi bólami w różnych odcinkach kręgosłupa, skręceniach , złamaniach , stłuczeniach . To są zarówno seniorzy, jak i osoby aktywnie uprawiające sport.

Z doświadczenia wiem, że największym problemem pacjenta jest ból. Niestety nie zawsze można go od razu, czy nawet w ciągu kilku wizyt, zlikwidować. A ja lubię efekty w swojej pracy. Kiedy widzę, że jest komuś lżej, albo przestaje boleć to dla mnie największa motywacja do dalszego rozwoju. Rośnie też moje poczucie spełnienia, że jestem na właściwym miejscu i to moja droga.

I na tej drodze pojawiła się metoda Prioproceptive – Deep Tendon Reflex (P-DTR https://www.syntonic.pl/pl/szkolenia/proprioceptive-deep-tendon-reflex/podstawowy), której bardzo chciałabym się nauczyć. Właśnie dla moich pacjentów, żeby im skuteczniej pomagać.

Co to takiego? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto przyjrzeć się jak funkcjonuje nasze ciało.

W każdej sekundzie organizm odbiera różnorodne bodźce. Pochodzą one zarówno ze świata zewnętrznego jak i również z naszego wnętrza (np: jelit). Bodźce te zbierane są przez określone struktury - receptory. Zlokalizowane są w powięziach, skórze, mięśniach, więzadłach. Sygnały z tych struktur przesyłane są dalej wzdłuż układu nerwowego. Na ich podstawie nasz mózg podejmie decyzje o sposobie wykonania zadania. Dostosuje się do danej sytuacji i reguluje nasze funkcje życiowe.

 Co się jednak dzieje w chwili, gdy do układu nerwowego dochodzą nieprawidłowe informacje?

W takich sytuacjach może dojść do nieprawidłowego zarządzania ciałem przez mózg. Pogarszają się nasze funkcje ruchowe. Pojawia się nieadekwatna praca układu mięśniowo - szkieletowego. W dalszej konsekwencji generuje to dyskomfort i ból.

Dzięki P-DTR jesteśmy w stanie ocenić aspekt neurologiczny w następujących problemach:

 • z narządem ruchu
 • dolegliwościach bólowych
 • kontuzjach przeciążeniowych
 • problemach z siłą mięśniową
 • ograniczeniu zakresów ruchu
 • nietolerancjach pokarmowych
 • problemach emocjonalnych
 • problemach w obszarach zaopatrywanych przez nerwy czaszkowe

Już od dwóch lat czaję się na to szkolenie, ale kwota była dla mnie nie do przeskoczenia. Kurs składa się z trzech modułów, każdy trwa pięć dni. Całość kończy się egzaminem. (Koszt: 1 moduł 3999 Siemianowice Śląskie  , 2 moduł 3999 Chorzów, 3 moduł 2999Zakopane  ,zaliczka  1000)

Jako fizjoterapeutka pracuję już ponad pięć lat. Mam założenie, żeby co roku skończyć co najmniej jeden warsztat czy szkolenie. Lubię się uczyć oraz podnosić kwalifikacje. I konsekwentnie to robię. Nie ma dnia, żebym czegoś nie poczytała czy nie wyszukała filmu w Internecie.

Dlaczego tak zafascynowała mnie ta metoda? Dzięki niej będę mogła poradzić sobie szybciej z bólem pacjenta. A często są to przewlekłe dolegliwości kręgosłupa, że człowiek ledwo może się ruszać. Te osoby łykają codziennie ogromną ilość środków przeciwbólowych i mają już naprawdę wszystkiego dosyć.

Jak sobie myślę o kursie, czuję się jak zakochany człowiek. Zdecydowanie w moim brzuchu lata mnóstwo kolorowych motyli i wszystkie bardzo się cieszą nowymi możliwościami.

Dlatego proszę o pomoc w realizacji mojego marzenia, nie tylko dla mnie samej, ale przede wszystkim dla tych osób, którzy codziennie zjawiają się w moim gabinecie i mówią, jak bardzo boli.

Jeśli sam nie możesz wpłacić żadnej kwoty, udostępnij tę wiadomość dalej. W ilości siła, razem możemy pomóc naprawdę wielu ludziom, którzy często mają kłopot żeby wstać z łóżka.

PS: Każda osoba która mi pomoże może liczyć na bezpłatną konsultacje po wcześniejszym  uzgodnieniu terminu 

Dbajcie o siebie i swoje ciała!

Kasia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.2019
  21.06.2019

  Powodzenia!

71 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Danuta Gawrl - awatar
Danuta Gawrl
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij