Zbiórka By pomagać innym - zdjęcie główne

By pomagać innym

71 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

To już półtora roku marudzę mojej przyjaciółce Kasi: - Kurde chciałabym pójść na ten kurs, ale nie mam kasy, ale szkoda. Wzdychałam i wzdychałam, aż w końcu powiedziała, że przecież możemy zorganizować zbiórkę w sieci na moje marzenie.

I oto jestem. Pierwszy krok zrobiony. Czy będą kolejne? O pomoc w ich stawianiu bardzo, bardzo, bardzo Was proszę.

Kim jestem? Kobietą, która od prawie dziecięciu lat pracuje z ludzkim ciałem. . Jestem fizjoterapeutką. Głównie pomagam osobom po udarach, incydentach neurologicznych , z przewlekłymi bólami w różnych odcinkach kręgosłupa, skręceniach , złamaniach , stłuczeniach . To są zarówno seniorzy, jak i osoby aktywnie uprawiające sport.

Z doświadczenia wiem, że największym problemem pacjenta jest ból. Niestety nie zawsze można go od razu, czy nawet w ciągu kilku wizyt, zlikwidować. A ja lubię efekty w swojej pracy. Kiedy widzę, że jest komuś lżej, albo przestaje boleć to dla mnie największa motywacja do dalszego rozwoju. Rośnie też moje poczucie spełnienia, że jestem na właściwym miejscu i to moja droga.

I na tej drodze pojawiła się metoda Prioproceptive – Deep Tendon Reflex (P-DTR https://www.syntonic.pl/pl/szkolenia/proprioceptive-deep-tendon-reflex/podstawowy), której bardzo chciałabym się nauczyć. Właśnie dla moich pacjentów, żeby im skuteczniej pomagać.

Co to takiego? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto przyjrzeć się jak funkcjonuje nasze ciało.

W każdej sekundzie organizm odbiera różnorodne bodźce. Pochodzą one zarówno ze świata zewnętrznego jak i również z naszego wnętrza (np: jelit). Bodźce te zbierane są przez określone struktury - receptory. Zlokalizowane są w powięziach, skórze, mięśniach, więzadłach. Sygnały z tych struktur przesyłane są dalej wzdłuż układu nerwowego. Na ich podstawie nasz mózg podejmie decyzje o sposobie wykonania zadania. Dostosuje się do danej sytuacji i reguluje nasze funkcje życiowe.

 Co się jednak dzieje w chwili, gdy do układu nerwowego dochodzą nieprawidłowe informacje?

W takich sytuacjach może dojść do nieprawidłowego zarządzania ciałem przez mózg. Pogarszają się nasze funkcje ruchowe. Pojawia się nieadekwatna praca układu mięśniowo - szkieletowego. W dalszej konsekwencji generuje to dyskomfort i ból.

Dzięki P-DTR jesteśmy w stanie ocenić aspekt neurologiczny w następujących problemach:

 • z narządem ruchu
 • dolegliwościach bólowych
 • kontuzjach przeciążeniowych
 • problemach z siłą mięśniową
 • ograniczeniu zakresów ruchu
 • nietolerancjach pokarmowych
 • problemach emocjonalnych
 • problemach w obszarach zaopatrywanych przez nerwy czaszkowe

Już od dwóch lat czaję się na to szkolenie, ale kwota była dla mnie nie do przeskoczenia. Kurs składa się z trzech modułów, każdy trwa pięć dni. Całość kończy się egzaminem. (Koszt: 1 moduł 3999 Siemianowice Śląskie  , 2 moduł 3999 Chorzów, 3 moduł 2999Zakopane  ,zaliczka  1000)

Jako fizjoterapeutka pracuję już ponad pięć lat. Mam założenie, żeby co roku skończyć co najmniej jeden warsztat czy szkolenie. Lubię się uczyć oraz podnosić kwalifikacje. I konsekwentnie to robię. Nie ma dnia, żebym czegoś nie poczytała czy nie wyszukała filmu w Internecie.

Dlaczego tak zafascynowała mnie ta metoda? Dzięki niej będę mogła poradzić sobie szybciej z bólem pacjenta. A często są to przewlekłe dolegliwości kręgosłupa, że człowiek ledwo może się ruszać. Te osoby łykają codziennie ogromną ilość środków przeciwbólowych i mają już naprawdę wszystkiego dosyć.

Jak sobie myślę o kursie, czuję się jak zakochany człowiek. Zdecydowanie w moim brzuchu lata mnóstwo kolorowych motyli i wszystkie bardzo się cieszą nowymi możliwościami.

Dlatego proszę o pomoc w realizacji mojego marzenia, nie tylko dla mnie samej, ale przede wszystkim dla tych osób, którzy codziennie zjawiają się w moim gabinecie i mówią, jak bardzo boli.

Jeśli sam nie możesz wpłacić żadnej kwoty, udostępnij tę wiadomość dalej. W ilości siła, razem możemy pomóc naprawdę wielu ludziom, którzy często mają kłopot żeby wstać z łóżka.

PS: Każda osoba która mi pomoże może liczyć na bezpłatną konsultacje po wcześniejszym  uzgodnieniu terminu 

Dbajcie o siebie i swoje ciała!

Kasia

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.06.2019
  21.06.2019

  Powodzenia!

71 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Cichoń - awatar

Katarzyna Cichoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Danuta Gawrl - awatar
Danuta Gawrl
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij