Zbiórka Akcja reanimacja - zdjęcie główne

Akcja reanimacja

55 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Kim jesteśmy?

Fundacja Dzień Dla Życia Lubelskie to organizacja pozarządowa (non-profit), która zajmuje się promowaniem idei krwiodawstwa, transplantacji oraz dawstwa szpiku. Jesteśmy grupą ludzi, którzy w swoim wolnym czasie działają na rzecz drugiego człowieka.

https://www.facebook.com/przeciwbialaczce/

Dotychczas braliśmy udział w następujących akcjach:

- Dzień Dla Życia w Krakowie 2016

- VIII Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie

- Dzień Dla Życia w Zespole Szkół nr 1 im Jana Pawła II w Bełżycach

- Dożynki w Radawcu 2016 -  Dzień dawcy szpiku oraz pokaz pierwszej pomocy

- Ogólnopolski Festiwal w Krainie Pierogów  Bychawa oraz Dzień Dawcy Szpiku

- Dzień dawcy szpiku z Kabaretem Smile 2016

- Dzień Dla Życia w Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach 2015

- Dzień Dla Życia z Auchan Lublin

i wiele innych akcji...Naszym drugim celem po krwiodawstwie i dawstwie szpiku jest szerzenie wśród uczniów szkól podstawowych, gimnazjum i liceum podstaw udzielania pierwsze pomocy.


Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego obywatela – każdy z nas powinien umieć pomóc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka. Problem pojawia się w momencie, gdy hipotetyczna sytuacja się urzeczywistnia. Najczęstszymi przyczynami, z jakich powodów ludzie nie udzielają pierwszej pomocy to:

- Brak umiejętności udzielania pierwszej pomocy;

- Strach przed odpowiedzialnością karną;

- Obawa, że zaszkodzi się poszkodowanemu.

Wiele osób uważa, że po zadzwonieniu na numer 999 lub 112 ich rola na miejscu wypadku się kończy, gdyż to ratownicy i lekarze są od ratowania ludzkiego życia. Myślenie takie jest błędem. Do nieodwracalnego niedotlenienia mózgu może dojść już po ok. 4 minutach nagłego zatrzymania krążenia, więc podtrzymywanie funkcji życiowych musi rozpocząć się wcześniej. 


Rozwiązanie sytuacji jest jedno – trzeba się doszkolić.


Wielokrotnie organizowaliśmy szkolenia w szkołach, festiwalach i prawda jest taka "dzieci rwą się do tego pierwsze, chcą się nauczyć". Dorośli niestety już nie zawsze, "szkoda czasu, mi to się nie przytrafi bądź nie przyda". Takie odpowiedzi słyszeliśmy najczęściej. Dlatego ruszamy z akcją reanimacją, aby od najmłodszych lat nauczać dzieci udzielania pierwszej pomocy, aby w przyszłości mogły udzielać pomocy poszkodowanej osobie bez barier lękowych. Bez waszej pomocy nie uda się nam. Aby ruszyć z akcją reanimacją, musimy zebrać fundusze na zakup własnych fantomów oraz torby R1, których koszt wynosi 3,000 zł.


Jeśli uda się zebrać nam wymagane fundusze na sprzęt, będziemy mogli rozszerzyć naszą działalność  i prowadzić częściej w szkołach szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
55 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Agata :) - awatar
Agata :)
5
Janina - awatar
Janina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij