Zbiórka Zbiórka w chorobie - zdjęcie główne

Zbiórka w chorobie

0 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Radosław Wojtkowski - awatar

Radosław Wojtkowski

Organizator zbiórki

Witam

Stwierdzono u mnie ,podobno rzadki,gruczolak nadnercza nerki prawej.Nie chcę przekonywać do siebie, że mam gorzej czy coś. Proszę jedynie o wsparcie w ewentualnym  nazbieraniu środków finansowych jeżeli okazało by się że jest gorzej niż się spodziewałem.

Poniżej wstawię opis ,teorię na jego temat :

Gruczolak nadnercza - rodzaje, objawy


Co to jest gruczolak nadnerczy?


Gruczolak nadnercza (guz hormonalne)powstaje w tkance nadnercza, której zadaniem jest produkowanie hormonów, sam gruczolak nadnercza nie powinien produkować hormonów, ale nie zawsze się tak dzieje. Badanie potwierdzające lub wykluczające zmianę to USG jamy brzusznej, rezonans lub tomograf komputerowy. Przy tomografii podawany jest kontrast, który powinien wykazać czy zmiana ma charakter złośliwy czy łagodny. Ponieważ gruczolak nadnercza nie zawsze powoduje objawy jest wykrywany przypadkowo i taką postać określa się jako incydentaloma, tak zwany przypadkowiak. Gruczolak nadnercza osiąga wielkość ponad 1 cm. Drugi rodzaj zmiany to gruczolak nadnercza, który produkuje hormony w zbyt dużej ilości. Bez względu na rodzaj rokowania w większości zdiagnozowanych przypadków są dobre.


Jakie są rodzaje gruczolaków nadnerczy?


Gruczolaki nadnerczy mogą mieć nowotworowy bądź nienowotworowy charakter. Nienowotworowy gruczolak może być następstwem wcześniej występujących stanów chorobowych, takich jak uraz lub gruźlica.

Nowotworowe gruczolaki nadnerczy zazwyczaj są zmianami niezłośliwymi. Zazwyczaj diagnozuje się gruczolaka kory nadnercza. Rzadziej wykrywa się gruczolakoraka kory nadnercza, guza chromochłonnego, mięsaka, przyzwojaka, chłoniaka, bądź tłuszczakomięsaka nadnercza.


Jakie objawy powoduje gruczolak nadnercza?


Gruczolak nerki to guz hormonalny, który może dawać wiele objawów. Można do nich zaliczyć następujące dolegliwości:


osteoporoza;


cukrzyca;


wrzody żołądka;


wrzody dwunastnicy;


częstomocz;


znaczne osłabienie mięśni, w skrajnych przypadkach nawet ich zanik;


obniżenie odporności organizmu;


zaburzenia cyklu menstruacyjnego;


charakterystyczny przyrost wagi w okolicach obojczyka, twarzy, brzucha;


zmiany skórne dla przykładu skóra może przyjąć purpurowy odcień, może pojawić się trądzik;


zespołu Cushinga, w którym dochodzi do zwiększenia ilości kortyzolu we krwi;


hirsutyzm, czyli typowe męskie owłosienie pojawiające się u kobiet;


nadciśnienie tętnicze, które nie reaguje na leki;


zaburzenia nastroju przykładowo zmęczenie bez większego wysiłku fizycznego;


zaburzenia ze strony układu nerwowego takie jak:


bezsenność lub nadmierna senność,


labilność emocjonalna,


stany depresyjne;


zespół Conna, w którym dochodzi do nadmiernej produkcji aldosteronu przez nadnercza. Aldosteron jest bardzo ważny w regulowaniu gospodarki elektrolitowej i wodnej. Nadmiar substancji powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, co może skutkować nie tylko zwiększeniem masy ciała, ale przede wszystkim nadciśnieniem tętniczym. Tego rodzaju gruczolak nadnercza może być potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, które wykażą duży poziom sodu przy jednoczesnym obniżeniu ilości potasu i magnesu.


Jak wygląda diagnostyka gruczolaka nadnercza?


O tym, jak wyglądają nadnercza informuje wynik USG, tomografii komputerowej albo rezonansu magnetycznego. Rdzeń i kora działające prawidłowo wyglądają jednorodnie.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek twory to określa się je mianem guzów. W USG nadnercza nie zawsze są dobrze widoczne, dlatego istnieje ryzyko rozpoznania fałszywie dodatniego lub fałszywie ujemnego. Wówczas albo opisuje się guz, który nie istnieje lub nie opisuje guza istniejącego. Dlatego każdą zmianę widoczną na USG należy zweryfikować przy zastosowaniu tomografii komputerowej. W przypadku wykrycia guzka nadnerczy należy wykluczyć złośliwy charakter guza oraz wydzielanie nieprawidłowej ilości hormonów przez guzek. Pomaga to podjąć decyzję co do podejmowania ewentualnego leczenia operacyjnego.


Jak wygląda leczenie gruczolaka nadnercza?


W większości przypadków gruczolak nadnercza leczony jest poprzez usunięcie zmiany w trakcie operacji chirurgicznej. Jednak nie zawsze operacja może być możliwa, dlatego konieczne jest właściwe przygotowanie pacjenta do takiego rozwiązania przykładowo może być konieczna kuracja farmakologiczna, która ma na celu stabilizację ciśnienia tętniczego. Przy zmianach, które nie zagrażają zaburzeniom pracy narządów dalsze postępowanie opiera się na okresowej kontroli. Gruczolak nadnercza daje dobre rokowania w leczeniu i jego wynikach.

W celu oceny ryzyka złośliwości guza nadnercza, zespół lekarzy (endokrynolog, radiolog i chirurg) stosują specjalne wytyczne postępowania, które mówią, czy należy podejmować się zabiegu operacyjnego (usunięcia guzka). Jest to jedyna metoda, która gwarantuje pełne wyleczenie.

Gruczolak nadnercza jest zwykle zmianą łagodną, także rokowanie jest bardzo dobre. Prognoza znacznie pogarsza się w rzadkich przypadkach raka nadnercza (kory lub rdzenia), gdzie szansa na przeżycie pięciu lat jest mniejsza niż 50 %.


Jak czytałem te informacje, większość objawów już jest.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Radosław Wojtkowski - awatar

Radosław Wojtkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij