Zbiórka Carbo - szansa na nowe życie - miniaturka zdjęcia

Carbo - szansa na nowe życie

Tomasz Arczyński - awatar

Tomasz Arczyński

Organizator zbiórki

Carbo - skrzywdzony w młodości przez człowieka, szuka nowej szansy na życie.

Carbo jest obecnie podopiecznym sopockiego schroniska. Miks sznaucera olbrzyma oraz czarnego terriera rosyjskiego - takie cechy charakteru u niego też dominują. Nie znamy zbyt dobrze jego przeszłości. Pies prawdopodobnie skrzywdzony przez człowieka, praktycznie nie socjalizowany, trafił do schroniska gdzie szybko zyskał łatkę agresywnego. Mimo trudności, pracy z psem podjęła się wolontariuszka Ewa, która przez dłuższy czas sama pracowała i wyprowadzała Carbo na spacery. 

Niestety Carbo nie radził sobie w schroniskowej rzeczywistości. Jest psem słabym psychicznie, który swoją niepewność maskuje stawianiem się "na pokaz", aby zyskać szacunek u reszty stada. Dorzućmy do tego narastającą frustrację z mieszkania w boksie i coraz większe trudności z powrotami do niego - i mamy receptę na katastrofę, która nastąpiła. Pogryzienie, obserwacja, kolejne pogryzienie... pies bez spacerów, frustracja... i kółko się zamyka. Nad psem zawisła groźba uśpienia.Zdesperowani, postanowiliśmy jako wolontariusze szukać dla Carbo szansy poza kratami schroniskowego boksu, w nowym miejscu, z pomocą doświadczonego trenera/behawiorysty, z czystą kartą. Aby otrzymał jeszcze jedną szansę na nowe życie.Pomocną dłoń zaoferował nam nieoceniony Leszek Kois z Chaty Leona - człowiek który  niejednego psa wyprowadził już z zasieków lęku i niepewności. Jest szansa na wyjazd Carbo do Chaty i pracę nad psem w nowych warunkach w pięknym otoczeniu Borów Stobrawskich, gdzie Carbo spróbuje zrozumieć że nie zawsze trzeba być maczo aby  czuć się pewnie w otoczeniu ludzi (i nie tylko) :)

https://www.facebook.com/Chata-Leona-331932890190453/
https://www.facebook.com/leszek.kois
https://www.facebook.com/leszekkoisszkoleniepsow/
https://www.facebook.com/fundacjaogpr/

Mamy także zielone światło od kierownictwa schroniska i fundacji Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na wyjazd Carbo do Chaty Leona oraz opinię behawiorystki Marty Pogorzelskiej - behawiorystki współpracującej z wieloma organizacjami pomagającymi zwierzętom, specjalizującej się w pracy z psami schroniskowymi, która rekomenduje pracę z Carbo poza schroniskiem - to dla niego praktycznie jedyna szansa na nowe, stabilne życie i docelowo na szansę adopcji - pies jest młody, inteligentny i przy odpowiedniej pracy może mieć duże szanse na szczęśliwą adopcję.

https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/
https://www.facebook.com/marta.pogorzelska.90
https://www.facebook.com/Towarzystwo-Opieki-nad-Zwierz%C4%99tami-oddzia%C5%82-Sopot-404870422980559/

Jedyne czego nam brakuje, to zabezpieczenie finansowe psa - utrzymanie i praca behawiorysty kosztuje, mimo że mamy i tak preferencyjne warunki od Leszka. Zbieramy docelowo na:
- półroczne zabezpieczenie pobytu (hotelowanie, karma) i pracy z Carbo w Chacie
- dodatkowe usługi weterynaryjne - badania, leczenie - które trzeba będzie wykonać aby wykluczyć lub wyleczyć ewentualne podłoża chorobowe zachowań Carbo (lub symptomy je wzmacniające) 

Resztę kosztów (w tym dłuższego pobytu i pracy) oraz leczenia chcemy pokryć z deklaracji miesięcznych wolontariuszy oraz ewentualnych dodatkowych zbiórek i bazarków w późniejszym czasie.

Każdą wydaną na Carbo złotówkę rozliczymy w aktualnościach zbiórki oraz docelowym wydarzeniu na Facebooku, które podamy również tutaj do wiadomości.

W imieniu sopockich wolontariuszy serdecznie proszę o wsparcie Carbo w tym trudnym dla niego momencie... czy dasz Carbo szansę na nowe życie? 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Tomasz Arczyński - awatar

  Tomasz Arczyński

  17.09.18
  17.09.18

  To był intensywny tydzień! Wizyta Leszka, transport Carbo, wizyta w Chacie. Psiak przyzwyczaja się do nowego miejsca, Leszek rozpoczyna pracę, a my nadal prosimy o wsparcie skarbonki Carbo - będzie napewno robiona na początek morfologia i biochemia - jak tylko jaśnie Szczotka zacznie na tyle współpracować z Leonem :) Zapraszamy także na wydarzenie, gdzie będą regularnie pojawiać się informacje z Chaty nt. Carbo, a także gdzie publikujemy aktualne rozliczenia: https://www.facebook.com/events/565854963832362/

  Zdjęcie aktualności 19 748

Komentarze

 • Izabela Majewska - awatar

  Izabela Majewska

  17.10.18
  17.10.18

  Powodzenia !

 • Adrianna Chwir-Gołębiowska - awatar

  Adrianna Chwir-Gołębiowska

  13.09.18
  13.09.18

  Całym sercem jestem z Carbo.

 • Marietta - awatar

  Marietta

  06.09.18
  06.09.18

  Trzymam kciuki.

 • Tomasz Arczyński - awatar

  Tomasz Arczyński

  04.09.18
  04.09.18

  Na dobry początek i nowy start <3

Tomasz Arczyński - awatar

Tomasz Arczyński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 55

Karolina Wolinska - awatar
100
Karolina Wolinska
Izabela Majewska - awatar
50
Izabela Majewska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewela - awatar
10
Ewela
Adrianna - awatar
20
Adrianna
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dawid Garbacz - awatar
10
Dawid Garbacz
Kama (Setis ;) ) - awatar
20
Kama (Setis ;) )
Monika.M - awatar
20
Monika.M

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij