Zbiórka Carbo - szansa na nowe życie - miniaturka zdjęcia

Carbo - szansa na nowe życie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Carbo - szansa na nowe życie - zdjęcie główne

Carbo - szansa na nowe życie

1 831 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Arczyński - awatar

Tomasz Arczyński

Organizator zbiórki

Carbo - skrzywdzony w młodości przez człowieka, szuka nowej szansy na życie.

Carbo jest obecnie podopiecznym sopockiego schroniska. Miks sznaucera olbrzyma oraz czarnego terriera rosyjskiego - takie cechy charakteru u niego też dominują. Nie znamy zbyt dobrze jego przeszłości. Pies prawdopodobnie skrzywdzony przez człowieka, praktycznie nie socjalizowany, trafił do schroniska gdzie szybko zyskał łatkę agresywnego. Mimo trudności, pracy z psem podjęła się wolontariuszka Ewa, która przez dłuższy czas sama pracowała i wyprowadzała Carbo na spacery. 

Niestety Carbo nie radził sobie w schroniskowej rzeczywistości. Jest psem słabym psychicznie, który swoją niepewność maskuje stawianiem się "na pokaz", aby zyskać szacunek u reszty stada. Dorzućmy do tego narastającą frustrację z mieszkania w boksie i coraz większe trudności z powrotami do niego - i mamy receptę na katastrofę, która nastąpiła. Pogryzienie, obserwacja, kolejne pogryzienie... pies bez spacerów, frustracja... i kółko się zamyka. Nad psem zawisła groźba uśpienia.Zdesperowani, postanowiliśmy jako wolontariusze szukać dla Carbo szansy poza kratami schroniskowego boksu, w nowym miejscu, z pomocą doświadczonego trenera/behawiorysty, z czystą kartą. Aby otrzymał jeszcze jedną szansę na nowe życie.Pomocną dłoń zaoferował nam nieoceniony Leszek Kois z Chaty Leona - człowiek który  niejednego psa wyprowadził już z zasieków lęku i niepewności. Jest szansa na wyjazd Carbo do Chaty i pracę nad psem w nowych warunkach w pięknym otoczeniu Borów Stobrawskich, gdzie Carbo spróbuje zrozumieć że nie zawsze trzeba być maczo aby  czuć się pewnie w otoczeniu ludzi (i nie tylko) :)

https://www.facebook.com/Chata-Leona-331932890190453/
https://www.facebook.com/leszek.kois
https://www.facebook.com/leszekkoisszkoleniepsow/
https://www.facebook.com/fundacjaogpr/

Mamy także zielone światło od kierownictwa schroniska i fundacji Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na wyjazd Carbo do Chaty Leona oraz opinię behawiorystki Marty Pogorzelskiej - behawiorystki współpracującej z wieloma organizacjami pomagającymi zwierzętom, specjalizującej się w pracy z psami schroniskowymi, która rekomenduje pracę z Carbo poza schroniskiem - to dla niego praktycznie jedyna szansa na nowe, stabilne życie i docelowo na szansę adopcji - pies jest młody, inteligentny i przy odpowiedniej pracy może mieć duże szanse na szczęśliwą adopcję.

https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/
https://www.facebook.com/marta.pogorzelska.90
https://www.facebook.com/Towarzystwo-Opieki-nad-Zwierz%C4%99tami-oddzia%C5%82-Sopot-404870422980559/

Jedyne czego nam brakuje, to zabezpieczenie finansowe psa - utrzymanie i praca behawiorysty kosztuje, mimo że mamy i tak preferencyjne warunki od Leszka. Zbieramy docelowo na:
- półroczne zabezpieczenie pobytu (hotelowanie, karma) i pracy z Carbo w Chacie
- dodatkowe usługi weterynaryjne - badania, leczenie - które trzeba będzie wykonać aby wykluczyć lub wyleczyć ewentualne podłoża chorobowe zachowań Carbo (lub symptomy je wzmacniające) 

Resztę kosztów (w tym dłuższego pobytu i pracy) oraz leczenia chcemy pokryć z deklaracji miesięcznych wolontariuszy oraz ewentualnych dodatkowych zbiórek i bazarków w późniejszym czasie.

Każdą wydaną na Carbo złotówkę rozliczymy w aktualnościach zbiórki oraz docelowym wydarzeniu na Facebooku, które podamy również tutaj do wiadomości.

W imieniu sopockich wolontariuszy serdecznie proszę o wsparcie Carbo w tym trudnym dla niego momencie... czy dasz Carbo szansę na nowe życie? 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Tomasz Arczyński - awatar

  Tomasz Arczyński

  17.09.2018
  17.09.2018

  To był intensywny tydzień!

  Wizyta Leszka, transport Carbo, wizyta w Chacie. Psiak przyzwyczaja się do nowego miejsca, Leszek rozpoczyna pracę, a my nadal prosimy o wsparcie skarbonki Carbo - będzie napewno robiona na początek morfologia i biochemia - jak tylko jaśnie Szczotka zacznie na tyle współpracować z Leonem :)

  Zapraszamy także na wydarzenie, gdzie będą regularnie pojawiać się informacje z Chaty nt. Carbo, a także gdzie publikujemy aktualne rozliczenia:

  https://www.facebook.com/events/565854963832362/

  Zdjęcie aktualizacji 19 748

Komentarze


 • Izabela Majewska - awatar

  Izabela Majewska

  17.10.2018
  17.10.2018

  Powodzenia !

 • Adrianna Chwir-Gołębiowska - awatar

  Adrianna Chwir-Gołębiowska

  13.09.2018
  13.09.2018

  Całym sercem jestem z Carbo.

 • Marietta - awatar

  Marietta

  06.09.2018
  06.09.2018

  Trzymam kciuki.

 • Tomasz Arczyński - awatar

  Tomasz Arczyński

  04.09.2018
  04.09.2018

  Na dobry początek i nowy start <3

1 831 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Arczyński - awatar

Tomasz Arczyński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 57

American Eagle Łaziska Górne - awatar
American Eagle Łaziska Górne
10
Kasia - awatar
Kasia
50
Karolina Wolinska - awatar
Karolina Wolinska
100
Izabela Majewska - awatar
Izabela Majewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewela - awatar
Ewela
10
Adrianna - awatar
Adrianna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dawid Garbacz - awatar
Dawid Garbacz
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij