Dziady Beskidzkie - spektakl

3 145 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Babula - awatar

Monika Babula

Organizator zbiórki

Siadła Babula na przyzbie i się zadumała. Stasiuka se chwile poczytała i pomyślała „Dobrze chłop gada"

„Wieje ze wschodu i niesie niskie mgły. Wszystko jest już nagie i odarte. (…) Pejzaż się uprościł. Zostały kreski i kilka stłumionych barw. Trzeba będzie z tym żyć przez pięć miesięcy. W cieniu. Pod niskim niebem jak pod szarym stropem. (…)”

„Dziady beskidzkie” zrobimy – pomyślała Babula – „Dusze czyśćcowe nakarmimy.”

„A cóż bardziej przypomina czyściec niż listopadowy dzień w Beskidzie, gdy w ciemnych dolinach, gdzie niegdyś były ludne wsie, zalega mgła?”

Cytaty: „Kroniki Beskidzkie i światowe” Andrzej Stasiuk

Nasza teatralna rodzina powiększa się i wzbogaca się o nowe, piękne artystyczne dusze. Wszyscy jesteśmy głodni poezji, metafory, teatru po prostu. Bo prozę życia mamy na co dzień. Żniwa skończone, ziemniaki wykopane a przetwory w spiżarniach. No i nowe wełniane koce i pledy na zimę w sortexach zakupione… Cóż możemy ofiarować sobie na tę nadchodzącą jesień? „Dziady beskidzkie” dla Was robimy, wzruszenia i humoru szczyptę dodamy, pięknie Wam znów zaśpiewamy i zaprosimy Was do stołu, gdzie starym zwyczajem ze wschodu nakarmimy dusze czyśćcowe i zapytamy ich za Guślarzem „czego Wam trzeba duszyczki żeby się dostać do nieba?”

Zaprosiliśmy do współpracy aktorów amatorów, aktorów profesjonalnych, pieśniarzy i muzyków. W spektaklu będzie grał na żywo 4-osobowy band muzyczny w składzie (Mirosław Bogoń, Rafał Boni Boniśniak, Piotr Przyrowski, Tomasz Kubala). Będzie również chór pod dyrygenturą Edyty Sulimskiej, laureat wielu nagród oraz orkiestra dęta z Brunar pod dyrekcją Romana Korbicza.

Zwracamy się do Was, Ludzi Dobrej Woli, miłośników teatru, poezji i Beskidu Niskiego z prośbą o wsparcie finansowe tego projektu. Większość prac nad spektaklem wykonujemy własnym sumptem. Korzystamy gościnnie z sali prób w Gminnym Ośrodku Kultury w Uściu Gorlickim a artyści pracują nad spektaklem nonprofit.

Potrzebujemy pieniędzy na realizację spektaklu czyli:

- adaptacja starego tartaku w Uściu Gorlickim, gdzie odbędzie się przedstawienie

- technika (nagłośnienie, oświetlenie, efekty specjalne)

- kostiumy i scenografia

Każda wpłata z Waszej strony będzie pracować na możliwie najbardziej profesjonalny obraz naszej pracy.

Z góry dziękujemy za pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 145 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 42 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Babula - awatar

Monika Babula

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 42

Angelika Kasztelowicz - awatar
Angelika Kasztelowicz
50
Grażyna Betlej Furman - awatar
Grażyna Betlej Furman
200
PIOTR DURLAK - awatar
PIOTR DURLAK
20
Kinga Worytko - awatar
Kinga Worytko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena Miśtak - awatar
Magdalena Miśtak
50
Grzegorz - awatar
Grzegorz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
OlaZ - awatar
OlaZ
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij