Zbiórka Na pomoc ukraińskim wcześniakom - zdjęcie główne

Na pomoc ukraińskim wcześniakom

182 446 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 414 osób
Zbiórka zakończona Udostępnij
 
Katarzyna Dyńska-Kukulska - awatar

Katarzyna Dyńska-Kukulska

Organizator zbiórki

RATUJEMY UKRAIŃSKIE WCZEŚNIAKI

Nazywam się Katarzyna Dyńska-Kukulska, jestem matką wcześniaka i blogerką znaną w środowisku rodziców wcześniaków jako MatkoweLove. Założyłam tę zbiórkę jako osoba fizyczna.

Do akcji szybko dołączyły organizacje działające dla wcześniaków: Fundacja Neonatus, Fundacja Koalicja dla Wcześniaka, Fundacja Tęczowy Kocyk, wspierają nas neonatolodzy i inne organizacje rodzicielskie działające na rzecz wcześniaków.

 Celem tej zbiórki jest zgromadzenie środków na:

- finansowanie bieżących potrzeb związanych z aktualnym funkcjonowaniem oddziałów neonatologicznych i pediatrycznych na Ukrainie

- zakup niezbędnych środków medycznych i sprzętu, m. in. zestawy do intubacji, pompy infuzyjne, podgrzewane materace operacyjne dla noworodków, rurki do intubacji, ssaki ręczne (bywają braki w dostawie prądu), sondy do odśluzowania, szwy, materiały opatrunkowe i hemostatyczne i innych niezbędnych by zapewnić wsparcie tamtejszych oddziałów.

- zabezpieczenia wcześniaków i nowonarodzonych pacjentów w jedzenie, ubranie i niezbędne środki higieniczne.

Zgromadzone środki zostaną przekazane fundacji Koalicja dla wcześniaka i ewentualne rozliczenie mojej zbiórki z Urzędem Skarbowym.


Gwarantami celności działań są Prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Koalicji dla wcześniaka oraz prof. Ryszard Lauterbach, prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i założyciel Fundacji Neonatus, a także dr hab. Dorota Pawlik, prezes Fundacji Neonatus, którzy od kilkudziesięciu lat współpracują z ukraińskimi neonatologami.

WAŻNA UWAGA -> Drogie FIRMY i ORGANIZACJE wiem, że zależy Wam na zaświadczeniu o darowiźnie, więc jeśli chcecie wesprzeć te działania i uzyskać jednocześnie zaświadczenie o darowiźnie zgłaszajcie się proszę bezpośrednio do Koalicji dla wcześniaka, Fundacji Neonatus lub Fundacji Tęczowy kocyk.

Tylko wpłaty bezpośrednio na ich konta gwarantują Wam uzyskanie zaświadczenia o darowiźnie, którego ja sama - jako osoba prywatna zgodnie z regulaminem zbiórek na pomagam.pl Wam nie wystawię. Serwis pomagam.pl też takiego zaświadczenia nie wystawia. Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu zbiórek pomagam.pl.

W celu weryfikacji mojej osoby możecie mnie znaleźć na facebook'u i IG jako MatkoweLove, a fundacje, z którymi działam na ich stronach www i kanałach społecznościowych. Wielu rodziców wcześniaków poznało mnie czytając blog www.matkowelove.com 


Wszystkim zaangażowanym osobom dziękuję za wsparcie tych działań i chęć pomocy tym najmniejszym z najdzielniejszych. Dziś bowiem wspólnie podejmujemy heroiczną próbę wsparcia wcześniaków na Ukrainie.

---


English version

WE RESCUE UKRAINIAN PREEMIES

My name is Katarzyna Dyńska-Kukulska, I am a mother of a premature baby and blogger for MatkoweLove, where I speak to parents of premature babies. I set up this fund as a private citizen.

Neonatus Foundation, Coalition for Preemies Foundation, Rainbow Blanket Foundation have quickly respond to my initiative and start collaborating to help premature baby in Ukraine.

The purpose of this collection is to collect funds for:

- financing of current needs of neonatal and pediatric wards in Ukraine from 26 NICU

- purchase of necessary medical supplies and equipment, for example: infusion pumps, heated surgical mattresses for newborns, intubation tubes, hand mammals (there are sometimes power outages), degumming probes, sutures, dressing and other materials 

- providing premature babies and newborn patients with food, clothes and necessary hygiene measures.

The collected funds will be transferred to the Coalition for Preemies Foundation and a possible settlement of my initiative with the Tax Office.

The initiative is supported by Prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, president of the Coalition for Preemies and prof. Ryszard Lauterbach, president of the Polish Neonatology Society and founder of the Neonatus Foundation, as well as Dr. Dorota Pawlik, president of the Neonatus Foundation, who have been cooperating with Ukrainian neonatologists for several decades.

IMPORTANT NOTE -> I know it’s important to have a donation certificate, so if you want to support these activities and obtain a donation certificate at the same time, please apply directly to the Coalition for a premature babies, the Neonatus Foundation or the Rainbow Blanket Foundation. Only payments transferred directly to their accounts guarantee that you will receive a donation certificate which I, as a private person, cannot do it. Also Pomagam.pl cannot do that. All necessary information You can read in the Regulations of pomagam.pl


I would like to thank all the people involved for their support and willingness to help the smallest of the bravest. Today we are jointly undertaking a heroic attempt to support premature babies in Ukraine.

Aktualizacje


 • Katarzyna Dyńska-Kukulska - awatar

  Katarzyna Dyńska-Kukulska

  12.09.2022
  12.09.2022

  Dziś po raz ostatni dokonałam przelewu na konto Fundacji Koalicja dla wcześniaka.
  Podsumowując:
  1. Na konto Fundacji przelano całość dostępnych środków w kwocie 176 354,12 zł
  2. Opłaty i prowizje w wysokości 6 091,88 zł serwis Pomagam.pl w całości przekazał na pomoc Ukrainie.
  Sumarycznie zebrano zatem 182 446 zł i całość tej kwoty została przekazana na pomoc Ukrainie!

  Dziękuję Wam, że przez tyle miesięcy mogliśmy pomagać Ukraińskim Wcześniakom. Skala Waszego wsparcia i pomocy przerosła wszelkie oczekiwania!
  Wspólnie pokazaliśmy czym jest solidarność, pomoc, empatia i działanie!
  #RazemMożemyWięcej!

  O tym, jak spożytkowano zebranie środki możecie dowiedzieć się z social mediów fundacji biorących udział w akcji #RatujemyUkraińskieWcześniaki.

  Dziękuję Wam
  Katarzyna Dyńska-Kukulska
  MatkoweLove

  Zdjęcie aktualizacji 101 625

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.07.2022
  27.07.2022

  I wish I could help more.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.2022
  04.04.2022

  Wspieram bo chcę pomóc kobietą w tak trudnej sytuacji jak ich spotkała 💙💛🇺🇦

 • Paulina Kosieradzka - awatar

  Paulina Kosieradzka

  19.03.2022
  19.03.2022

  ❤️❤️

 • Justyna - awatar

  Justyna

  09.03.2022
  09.03.2022

  Razem 💙💛

 • aos&crbn - awatar

  aos&crbn

  07.03.2022
  07.03.2022

  nigdy nie trać wiary w siebie #carbon

182 446 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 414 osób
Zbiórka zakończona Udostępnij
 
Katarzyna Dyńska-Kukulska - awatar

Katarzyna Dyńska-Kukulska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 414

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
50
Agata - awatar
Agata
100
Malgorzata Bartels - awatar
Malgorzata Bartels
100
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabella Matuła - awatar
Izabella Matuła
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Monika Meller - awatar
Monika Meller
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij