Hej, mam na imię Aleks, jestem osobą transpłciową. Mam 18 lat i mieszkam w Katowicach. Uczęszczam do czwartej klasy technikum na kierunku informatycznym. Interesuję się grafiką 3D, uwielbiam pisać powieści, a także grać na perkusji w wolnym czasie.
Chcę Wam przedstawić krótką historię mojej tranzycji od momentu, kiedy pierwszy raz zacząłem nad wszystkim myśleć trzy lata temu, aż do dzisiaj, kiedy już jestem jeden, pełen rok na testosteronie i funkcjonuje w społeczeństwie jako mężczyzna.
Od najmłodszych lat, kiedy jeszcze byłem dzieckiem zdawałem się być inny, niż wszystkie dziewczynki w moim otoczeniu – przedszkolu czy w pierwszych latach szkoły podstawowej. Od zawsze preferowałem bawić się w grupie chłopców, a zabawki takie jak samochody czy roboty bardziej mnie interesowały od lalek. Uwielbiałem też na przykład grać w piłkę nożną na placu, a zniechęcała mnie zabawa w typowo dziewczęce rzeczy.
W późniejszych latach szkoły podstawowej, kiedy zacząłem okres dojrzewania zaczynałem odczuwać, że coś jest nie tak, że coś mi nie pasuje i nie czuje się dobrze we własnych ciele, które nabywało coraz więcej kobiecych cech. W tamtym czasie starałem się nad tym nie zastanawiać, myśląc, że to normalna część dojrzewania.
Jednak w okresie pomiędzy pierwszą, a drugą klasą technikum, kiedy zaczęła się pandemia zacząłem dostrzegać wszystko, i wskazywało to na jedno – nie czułem się jak kobieta. Przez długi czas zadawałem sobie w głowie milion pytań odnośnie tego, kim byłem. Z każdym dniem czułem się coraz gorzej odnośnie mojego ciała, jak i tego, jak funkcjonowałem w społeczeństwie. Powtarzałem sobie, że nie jestem taki, jakiego mnie widzieli na co dzień.
W końcu po długiej walce z depresją i myśleniem nad tym wszystkim w końcu zrozumiałem, że nie jestem kobietą i, że muszę coś z tym zrobić, jakoś wyjść z szafy. Wtedy pewnego dnia odważyłem się powiedzieć o tym mojej matce, która na szczęście odebrała to pozytywnie i zaakceptowała mnie takim, jakim byłem.
Niedługo potem zacząłem chodzić do psychologa i psychiatry, aby wyrobić opinię, że jestem osobą transpłciową. Z każdą wizytą poznawałem siebie bliżej i coraz bardziej uświadamiałem sobie, że naprawdę jestem mężczyzną, ale w złym ciele. Moja długa podróż dopiero się zaczynała.
Ponad rok temu rozpocząłem terapię hormonalną i to był najlepszy dzień mojego życia od początku mojej tranzycji. Pomyślałem, że w końcu moje życie będzie lepsze. I z każdym miesiącem, z każdą nową męską cechą zaczynałem się czuć w końcu szczęśliwy. Zaczynałem być naprawdę sobą.
Pomimo, że mam ten najtrudniejszy okres za sobą i jest znacznie w moim życiu, nadal nie czuję się dobrze w moim własnym ciele. Najbardziej gnębi mnie fakt, że muszę ukrywać to, co mam w górnej części ciała. Utrudnia mi to bardzo funkcjonowanie w społeczeństwie. Nie mogę się przez to normalnie pokazać się na basenie albo nawet chodzić w krótkim rękawku, gdy jest ciepło. Nie mogę nawet patrzeć się na swoje ciało w lustrze, ponieważ odczuwam wtedy dysforię.
Byłbym bardzo wdzięczny za Waszą pomoc. Każda złotówka ma dla mnie wielkie znaczenie i dodaje mi ogromnej nadziei, że w końcu będę mógł czuć się w pełni sobą we własnym ciele. Dzięki Wam moje marzenie może się spełnić.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: