Jesteśmy prywatnym domem tymczasowym z Gliwic. Zajmujemy się psami starymi, schorowanymi oraz wylęknionymi. Taki profil domu tymczasowego daje wiele radości, gdy widzimy przemianę naszych podopiecznych, ale i smutku, gdy zostają z nami do swojego ostatniego tchnienia. Obecnie mamy trzech tymczasowiczów, z 3 różnych miejsc, ale prosimy o pomoc dla jednego z nich. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem "Pomoc Chartom", mamy więc tu na myśli psa, który jest mixem charta polskiego.
Oto Sonar: kwintesencja psiej miłości. Mimo tylu zaniedbań ze strony człowieka i zła, jakie go spotkało nadal kocha nad życie.
Z racji na miejsce, z którego go zabieraliśmy powiedziano nam, że najprawdopodobniej był trenowany do polowań, a kiedy nie był w stanie wykonywać swoich krwawych obowiązków z powodu braku widzenia został po prostu wyrzucony...
Jechaliśmy po niego z Gliwic aż do Mielca.Jechaliśmy wiedząc, że najprawdopodobniej jest całkowicie niewidomy.Jechaliśmy mając świadomość, że 2 miesiące przebywa w przechowalni gminnej w ciasnym boksie z innymi psami, z którymi walczył o jedzenie, a jako niewidomy szanse miał najmniejsze...Jechaliśmy wiedząc, że tam psy siedzą we własnych odchodach.
Jechaliśmy nie wiedząc, co zastaniemy.
Zastaliśmy obraz nędzy i rozpaczy. Charty powinny być smukłe, ale nie chude... temu psu można było policzyć każdą kosteczkę, wszystkie widoczne żebra, kręgi... w dodatku cały był brudny i śmierdzący. Jeżeli mieszka się dwa miesiące we własnych odchodach to nie można wyglądać dobrze. Ma na sobie ślady pogryzień, stare urazy, i ewidentnie boi się każdego kroku, wącha wszystko co przed nim, żeby wybadać grunt.
Trasę zniósł dobrze, wreszcie mógł pospać bez strachu o atak, na miękkim kocyku. Po kąpieli, czekał go weterynarz.Umówiliśmy się więc na wizytę, którą zniósł nad wyraz dzielnie.
Jego waga wyniosła 19kg... Niezbyt dużo na tak dużego psa.
We wstępnym badaniu fizykalnym oceniono go na około 7 lat, obejrzeliśmy ze smutkiem wszystkie blizny, pogrubiony staw, najpewniej po ugryzieniu, z którym nic już nie można zrobić. Pobrano krew. Wstępne badanie wzroku powiedziało o zwichnięciu siatkówki oka, zalecono wizytę u specjalisty. W międzyczasie został uraczony lekami na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne, niedawno został zaszczepiony na wściekliznę i choroby zakaźne.
W klinice okulistycznej rozwiano nam wszelkie wątpliwości co do jego stanu wzroku oraz doprowadzono do łez - po serii badań potwierdzono, że Sonar jest kompletnie ślepy i nie ma dla niego żadnej opcji pomocy. Ponadto lekarze wykluczają ślepotę jako konsekwencję noszenia genu, który u chartów może ją powodować, ponieważ wtedy zmiany w oczach byłyby podobne. Niestety każde z oczu jest w innym stanie, co może mówić o urazie oraz zaniedbaniu stanu zapalnego ze strony człowieka. Jak sobie pomyślimy, ile musiał cierpieć od urazu i tego że nikt z tym nic nie zrobił to żałujemy, że jednak to nie genetyczne... Ale jest jeden plus! Ciśnienie w oczach jest stabilne, więc nie trzeba ich usuwać, chyba, że zacznie się z nimi coś dziać...
W USG wyszedł przerost prostaty, zmiany i dużo polipów w pęcherzyku żółciowym oraz pasmo hyperechogennych zmian na lekko powiększonej śledzionie. Sonara czeka jeszcze czipowanie i kastracja oraz obserwowanie zmian w jamie brzusznej.
Sytuacja stowarzyszenia "Pomoc Chartom" jest trudna z racji na bardzo dużą ilość podopiecznych, małą ilość osób, które się tym zajmują, oraz bardzo nadwyrężony budżet.
Dlatego właśnie tworzymy tę zbiórkę dla Sonara aby pokryć przebyte już wizyty oraz móc mu zapewnić dalszą przyszłość weterynaryjnie.Dodatkowo potrzeba kupić mu karmę, przekąski inne potrzebne dla niego rzeczy.
Ponieważ Stowarzyszenie nie posiada na to w tym momencie funduszy zgłaszamy się o pomoc do Was.
Razem możemy to zrobić! ♡
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: