Zbiórka Film fabularny: CHARYZMATYK - miniaturka zdjęcia

Film fabularny: CHARYZMATYK

Bartosz Geisler - awatar

Bartosz Geisler

Organizator zbiórki


Cześć! Nazywam się Bartosz Geisler i choć z zawodu jestem architektem to moją drugą pasją jest pisanie powieści i scenariuszy filmowych. W 2016 roku wydałem powieść : "Trzy dni ciemności", opartą na objawieniach Św.S.Faustyny i proroctwa O.Pio. Dostępna jest obecnie  w księgarniach katolickich i w sieci: www.religijna.pl/trzy-dni-ciemności-bartosz-geisler

W roku 2017 wraz z moją małżonką uczestniczyliśmy  w Seminarium Odnowy Wiary prowadzonym przez dobrze już znanego rekolekcjonistę Witka Wilka. Zainspirowany jego sposobem głoszenia ewangelii oraz doświadczeniem żywego działania Boga pośród ludzi             - z zdawałoby się problemami nie do rozwiązania-, postanowiłem napisać scenariusz do filmu fabularnego : Charyzmatyk. Widząc, słysząc o dziesiątkach historii nie z tej ziemi, nadprzyrodzonego działania Ducha Świętego, uaktywniających się we współczesnym Kościele - jak za czasów pierwszych chrześcijan - licznych charyzmatach, nie mogłem przejść obok tego co się wokół nas działo obojętnie. Po roku poszukiwania właściwego reżysera z doświadczeniem i co najważniejsze duchowością otwartą na autentyczne życie wiarą katolicką , udało się. Wspólnie wszyscy zgodziliśmy się, że ten film musi powstać, wobec nadwątlonej kondycji współczesnej Europy :-). To nieprawdopodobne jak ludzie niejednokrotnie poranieni, którzy również sceptycznie odnoszą się do nauczania Kościoła Katolickiego, kiedy doświadczają prawdziwego, miłującego dotknięcia Boga, potrafią wybaczyć i prosić o przebaczenie, odzyskując tym samym pokój ducha, równowagę psychiczną i łaskę wiary.

Za namową reżysera podjęliśmy się z żoną produkcji filmu pełnometrażowego, który mógłby     z powodzeniem wejść do kina, a i może powalczyłby o jakąś nagrodę? Czemu nie? Czy tylko nasi protestanccy bracia w USA  potrafią z większym, lub mniejszym powodzeniem robić dobre filmy chrześcijańskie? Czy film obyczajowy z religią w  tle może z zachwytem i wypiekami na policzkach obejrzeć agnostyk czy ateista? Chcemy udowodnić, że tak będzie, bo zamierzamy jak mówi reżyser - współpracujący ze znanymi aktorami - zrobić film artystyczny, w tonacji gorzko-słodkiej i z humorem, który niejednego zwali z nóg! 

Dla wtajemniczenia podam tylko, że produkcja takiego filmu niskobudżetowego to około 3-5 milionów złotych. Obecnie żeby wystartować do koproducentów i sponsorów musimy zakończyć etap tzw. developmentu producenckiego, który jest ciężką pracą nad scenariuszem, scriptdoctoringiem, przygotowaniem rzetelnego kosztorysu, znalezieniu odpowiednich plenerów i wnętrz, stworzenia materiałów wyjściowych - marketingowych, odbyciu wielu spotkań itd. itp.  By nie zanudzać, podam tylko, że o zakresie tych prac szczegółowo można poczytać na stronie: www.sfp.org.pl w zakładce Baza Wiedzy:  Podstawy developmentu filmowego. A o czym dokładniej będzie traktowała fabuła? Proszę bardzo: 

Streszczenie filmu:

         Z przydrożnego klubu Ekstaza, trafiają do kościoła zauroczone rozmową z charyzmatykiem prostytutki, które nie chcą wracać do swojej "pracy''.  Tytułowy charyzmatyk, to  Paweł, czterdziestodwuletni  perkusista, który w towarzystwie żony i dzieci przemierza Polskę wielkim Chevroletem vanem. Na szlaku swojej wędrówki spotyka zarówno nastolatków, agnostyków, bandziorów jak i oddziały "Moherowych Beretów".  Sfrustrowany Alfons, postanawia uciszyć niewygodnego kaznodzieję. Zrobi wszystko, by dziewczyny wróciły do jego klubu go-go,             a Paweł otrzymał nauczkę za swoje "magiczne" sztuczki. Szalony Alfons proponuje Pawłowi - nazywając go Copperfild'em, interes: Paweł za swoje uzdrowienia będzie brał pieniądze i dzielił się z nim, w zamian za "ochronę" Alfonsa. A może założą sektę, wszak odpowiednią nazwę już mają –  klub Ekstaza i zagarną majątki wiernych, zafascynowanych postacią Pawła? W tę całą historię jest wplątany Marek, który jest właścicielem warsztatu samochodowego. Jego pasją jest kręcenie filmów o szybkich samochodach. Ma jednak duży dług u Alfonsa, który proponuje mu kręcenie filmów porno w jego studiu. Marek próbuje się "wymiksować" z interesu z Alfonsem, ale okazuje się że to nie jest takie proste.  

            Film będzie dynamiczny i mocno osadzony we współczesnych realiach. Znakomite dialogi w połączeniu z mistrzowską grą aktorów i wysokim poziomem realizacji gwarantują produkt z najwyższej półki. Nie bez znaczenia jest też uniwersalność opowiadanych historii, która może się zdarzyć wszędzie. To ważne żeby film był zrozumiały dla widza. Także z innego kręgu kulturowego niż Polska. Ważnym walorem filmu będzie jego strona metafizyczna. Realizm życia, cud fizyczny, niekonwencjonalne puenty, to wybuchowa mieszanka, która będzie budowała napięcie i wartką narrację filmu.

            A Paweł, który jest osią spinającą film? To postać autentyczna, której historia stała się pretekstem do napisania scenariusza. 

Z pewnością słyszeliście o nagrodzonym Lwami Gdańskimi filmie Jancio Wodnik. Film CHARYZMATYK choć ma z nim  wspólną płaszczyznę wiary, to nie jest oparty na zabobonie ludowych wierzeń, a często na autentycznych, współczesnych wydarzeniach! 

 Choć ogrom potrzebnych środków do takiej produkcji może przerażać to mocno wierzymy że z Bożą Opatrznością wyrażoną również dzięki Waszej pomocy będziemy mogli pokazać światu niezwykły film, który rozbawi, skłoni do zadumy i przyniesie wymierne dobro każdemu kto zechce go zobaczyć.  Dziękujemy!  W miarę powstawania filmu będziemy się starali wynagrodzić za okazane nam zaufanie.                                                                      


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Bartosz Geisler - awatar

  Bartosz Geisler

  09.01.19
  09.01.19

  ZWIASTUN FILMU W POSTACI POWIEŚĆI O KROK OD WYDANIA! Szczegóły na www.wspieram.to\charyzmatyk

  Zdjęcie aktualności 24 100

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.10.18
  15.10.18

  ;)

  • Bartosz Geisler - awatar

   Bartosz Geisler - Organizator zbiórki

   15.10.18
   15.10.18

   Bardzo dziękuję! Krok po kroku do przodu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.18
  08.09.18

  Świetna idea filmu! Polska też potrafi stworzyć film oparty o motyw religijny - mimo różnych podziałów wyznaniowych - powinno to być dzieło artystyczne polskiej produkcji. Wierzę, że wspólnymi siłami można zebrać ile trzeba na start! Gratuluje pomysłu!

Bartosz Geisler - awatar

Bartosz Geisler

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

rottweiler - awatar
200
rottweiler
WOJTEKiEDYTA - awatar
100
WOJTEKiEDYTA
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Janek - awatar
20
Janek
gall anonim - awatar
100
gall anonim
Anonimowy Darczyńca - awatar
350
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij