Film fabularny: CHARYZMATYK

1 341 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Geisler - awatar

Bartosz Geisler

Organizator zbiórki


Cześć! Nazywam się Bartosz Geisler i choć z zawodu jestem architektem to moją drugą pasją jest pisanie powieści i scenariuszy filmowych. W 2016 roku wydałem powieść : "Trzy dni ciemności", opartą na objawieniach Św.S.Faustyny i proroctwa O.Pio. Dostępna jest obecnie  w księgarniach katolickich i w sieci: www.religijna.pl/trzy-dni-ciemności-bartosz-geisler

W roku 2017 wraz z moją małżonką uczestniczyliśmy  w Seminarium Odnowy Wiary prowadzonym przez dobrze już znanego rekolekcjonistę Witka Wilka. Zainspirowany jego sposobem głoszenia ewangelii oraz doświadczeniem żywego działania Boga pośród ludzi             - z zdawałoby się problemami nie do rozwiązania-, postanowiłem napisać scenariusz do filmu fabularnego : Charyzmatyk. Widząc, słysząc o dziesiątkach historii nie z tej ziemi, nadprzyrodzonego działania Ducha Świętego, uaktywniających się we współczesnym Kościele - jak za czasów pierwszych chrześcijan - licznych charyzmatach, nie mogłem przejść obok tego co się wokół nas działo obojętnie. Po roku poszukiwania właściwego reżysera z doświadczeniem i co najważniejsze duchowością otwartą na autentyczne życie wiarą katolicką , udało się. Wspólnie wszyscy zgodziliśmy się, że ten film musi powstać, wobec nadwątlonej kondycji współczesnej Europy :-). To nieprawdopodobne jak ludzie niejednokrotnie poranieni, którzy również sceptycznie odnoszą się do nauczania Kościoła Katolickiego, kiedy doświadczają prawdziwego, miłującego dotknięcia Boga, potrafią wybaczyć i prosić o przebaczenie, odzyskując tym samym pokój ducha, równowagę psychiczną i łaskę wiary.

Za namową reżysera podjęliśmy się z żoną produkcji filmu pełnometrażowego, który mógłby     z powodzeniem wejść do kina, a i może powalczyłby o jakąś nagrodę? Czemu nie? Czy tylko nasi protestanccy bracia w USA  potrafią z większym, lub mniejszym powodzeniem robić dobre filmy chrześcijańskie? Czy film obyczajowy z religią w  tle może z zachwytem i wypiekami na policzkach obejrzeć agnostyk czy ateista? Chcemy udowodnić, że tak będzie, bo zamierzamy jak mówi reżyser - współpracujący ze znanymi aktorami - zrobić film artystyczny, w tonacji gorzko-słodkiej i z humorem, który niejednego zwali z nóg! 

Dla wtajemniczenia podam tylko, że produkcja takiego filmu niskobudżetowego to około 3-5 milionów złotych. Obecnie żeby wystartować do koproducentów i sponsorów musimy zakończyć etap tzw. developmentu producenckiego, który jest ciężką pracą nad scenariuszem, scriptdoctoringiem, przygotowaniem rzetelnego kosztorysu, znalezieniu odpowiednich plenerów i wnętrz, stworzenia materiałów wyjściowych - marketingowych, odbyciu wielu spotkań itd. itp.  By nie zanudzać, podam tylko, że o zakresie tych prac szczegółowo można poczytać na stronie: www.sfp.org.pl w zakładce Baza Wiedzy:  Podstawy developmentu filmowego. A o czym dokładniej będzie traktowała fabuła? Proszę bardzo: 

Streszczenie filmu:

         Z przydrożnego klubu Ekstaza, trafiają do kościoła zauroczone rozmową z charyzmatykiem prostytutki, które nie chcą wracać do swojej "pracy''.  Tytułowy charyzmatyk, to  Paweł, czterdziestodwuletni  perkusista, który w towarzystwie żony i dzieci przemierza Polskę wielkim Chevroletem vanem. Na szlaku swojej wędrówki spotyka zarówno nastolatków, agnostyków, bandziorów jak i oddziały "Moherowych Beretów".  Sfrustrowany Alfons, postanawia uciszyć niewygodnego kaznodzieję. Zrobi wszystko, by dziewczyny wróciły do jego klubu go-go,             a Paweł otrzymał nauczkę za swoje "magiczne" sztuczki. Szalony Alfons proponuje Pawłowi - nazywając go Copperfild'em, interes: Paweł za swoje uzdrowienia będzie brał pieniądze i dzielił się z nim, w zamian za "ochronę" Alfonsa. A może założą sektę, wszak odpowiednią nazwę już mają –  klub Ekstaza i zagarną majątki wiernych, zafascynowanych postacią Pawła? W tę całą historię jest wplątany Marek, który jest właścicielem warsztatu samochodowego. Jego pasją jest kręcenie filmów o szybkich samochodach. Ma jednak duży dług u Alfonsa, który proponuje mu kręcenie filmów porno w jego studiu. Marek próbuje się "wymiksować" z interesu z Alfonsem, ale okazuje się że to nie jest takie proste.  

            Film będzie dynamiczny i mocno osadzony we współczesnych realiach. Znakomite dialogi w połączeniu z mistrzowską grą aktorów i wysokim poziomem realizacji gwarantują produkt z najwyższej półki. Nie bez znaczenia jest też uniwersalność opowiadanych historii, która może się zdarzyć wszędzie. To ważne żeby film był zrozumiały dla widza. Także z innego kręgu kulturowego niż Polska. Ważnym walorem filmu będzie jego strona metafizyczna. Realizm życia, cud fizyczny, niekonwencjonalne puenty, to wybuchowa mieszanka, która będzie budowała napięcie i wartką narrację filmu.

            A Paweł, który jest osią spinającą film? To postać autentyczna, której historia stała się pretekstem do napisania scenariusza. 

Z pewnością słyszeliście o nagrodzonym Lwami Gdańskimi filmie Jancio Wodnik. Film CHARYZMATYK choć ma z nim  wspólną płaszczyznę wiary, to nie jest oparty na zabobonie ludowych wierzeń, a często na autentycznych, współczesnych wydarzeniach! 

 Choć ogrom potrzebnych środków do takiej produkcji może przerażać to mocno wierzymy że z Bożą Opatrznością wyrażoną również dzięki Waszej pomocy będziemy mogli pokazać światu niezwykły film, który rozbawi, skłoni do zadumy i przyniesie wymierne dobro każdemu kto zechce go zobaczyć.  Dziękujemy!  W miarę powstawania filmu będziemy się starali wynagrodzić za okazane nam zaufanie.                                                                      


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bartosz Geisler - awatar

  Bartosz Geisler

  09.01.2019
  09.01.2019

  ZWIASTUN FILMU W POSTACI POWIEŚĆI O KROK OD WYDANIA!
  Szczegóły na www.wspieram.to\charyzmatyk

  Zdjęcie aktualizacji 24 100

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.10.2018
  15.10.2018

  ;)

  • Bartosz Geisler - awatar

   Bartosz Geisler - Organizator zbiórki

   15.10.2018
   15.10.2018

   Bardzo dziękuję! Krok po kroku do przodu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.2018
  08.09.2018

  Świetna idea filmu! Polska też potrafi stworzyć film oparty o motyw religijny - mimo różnych podziałów wyznaniowych - powinno to być dzieło artystyczne polskiej produkcji. Wierzę, że wspólnymi siłami można zebrać ile trzeba na start! Gratuluje pomysłu!

1 341 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartosz Geisler - awatar

Bartosz Geisler

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
rottweiler - awatar
rottweiler
200
WOJTEKiEDYTA - awatar
WOJTEKiEDYTA
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Janek - awatar
Janek
20
gall anonim - awatar
gall anonim
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij