Chatka dla Jasia i Małgosi

8 190 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 139 osób

Kim są Jaś i Małgosia?

Jaś i Małgosia to dwa malutkie lisy, które zostały odebrane z fermy w Kiełczewie pod Kościanem przez inspektorkę Otwartych Klatek. Ich matka z powodu stresu życia w zamknięciu odgryzła im łapki - Małgosia straciła dwie, a Jaś jedną. Hodowca w żaden sposób nie leczył ich po tym zdarzeniu.

Po naszej pierwszej rozmowie, właściciel nie dotrzymał obietnicy poprawienia warunków zwierząt, więc podjęliśmy decyzję o ich natychmistowym odebraniu. Zwierzęta w takim stanie nie mogły dłużej czekać. 

Lisy już w klatce wyglądały bardzo źle, jednak wizyta u weterynarza pokazała, że jest gorzej niż myśleliśmy. Grzybica, gorączka, stany zapalne, przerost tkanki kostnej, przetoki ropne - to tylko kilka spośród całej listy problemów, o których dowiedzieliśmy się w gabinecie. Leczenie maluchów już się zaczęło i widać poprawę ich stanu. 

Zdjęcie opisu zbiórki Chatka dla Jasia i Małgosi

Czego potrzebują?

Przede wszystkim nowego domu. Udało nam się znaleźć dwoje dobrych ludzi, którzy zaopiekują się szczeniakami, ale do zapewnienia lisom dobrych warunków nie wystarczy zwykły ogród. Żeby zapewnić im bezpieczeństwo, musimy zbudować przestronną wolierę - nową chatkę dla Jasia i Małgosi

Te maluchy przeżyły prawdziwy koszmar na fermie z której pochodzą i zasługują na lepszą, bezpieczną przyszłość. Razem możemy im ją zapewnić!

Zdjęcie opisu zbiórki Chatka dla Jasia i Małgosi

Aktualizacje


 • Otwarte Klatki - awatar

  Chatka dla Włóczykija - zbierzmy 12 000 zł!

  31.08.2015
  31.08.2015

  Włóczykij to lis, który sam uciekł z fermy hodowlanej. Dosłownie uciekł śmierci, bo udało mu się wydostać z fermy w momencie kiedy jego bracia i siostry byli zabijani i obdzierani ze skóry. Przez jakiś czas błąkał się samotnie, ale nie radził sobie na wolności i bardzo wychudł. Obecnie jest pod opieką w Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach i będzie tam mógł pozostać na zawsze jeśli uda nam się wybudować dla niego bardziej przestronną wolierę. Udało nam się zebrać pieniądze na domek dla Jasia i Małgosi, więc spróbujmy zbudować też domek dla Włóczykija!

  Historię Włóczykija możecie poznać tutaj: http://www.otwarteklatki.pl/wloczykij-lis-ktory-uciekl-smierci/

  Zdjęcie aktualizacji 53

Komentarze


 • Judyta - awatar

  Judyta

  19.09.2015
  19.09.2015

  Aby żyło im się lepiej bo na to zasługują.

 • Efrem - awatar

  Efrem

  16.09.2015
  16.09.2015

  Dziękuję!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  05.09.2015
  05.09.2015

  Wspieram

 • Zosia - awatar

  Zosia

  05.09.2015
  05.09.2015

  Z całego serca wspieram akcję. Nie rozumiem ludzi, którzy potrafią w tak bestialski sposób traktować zwierzęta, a zwłaszcza lisy dla ich futra. To futro należy do lisów i tak powinno pozostać. Pozdrawiam

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  31.08.2015
  31.08.2015

  Włóczykij!

8 190 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 139 osób

Wpłaty: 139

Milena - awatar
Milena
100
Judyta - awatar
Judyta
10
Marta - awatar
Marta
25
Dagmara - awatar
Dagmara
25
Anna - awatar
Anna
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Agata - awatar
Agata
25
Rafał - awatar
Rafał
100
Efrem - awatar
Efrem
25
Agnieszka - awatar
Agnieszka
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij