Zbiórka Wakacje dla małych uchodźców - miniaturka zdjęcia

Wakacje dla małych uchodźców Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wakacje dla małych uchodźców - zdjęcie główne

Wakacje dla małych uchodźców

10 240 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michal Borkiewicz - awatar

Michal Borkiewicz

Organizator zbiórki

Udało się! Dziękujemy!!!

Dzięki Waszemu wsparciu zakończylismy właśnie tygodniowe ferie dla dzieciaków z ośrodków w Lininie i Dębaku! Razem z nami przez cały tydzień zwiedzały Warszawę i cieszyły się jej atrakcjami. I uwierzcie nam - naprawdę się cieszyły! W ciągu 7 dniu udało nam się zorganizować aż 24 atrakcje!


Udało się dzięki Wam i funduszom przekazanym przez Was na zbiórkę, oraz wszystkim wspaniałym ludziom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji:)

Dziękujemy: Kino Muranów, Szkoła Impro (Joanna Pawluśkiewicz), Muzyka Łączy, Teatr Ochoty, Crux, Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, Joachim Ciecierski, Centrum Nauki Kopernik, Jacek Mazurczak, Miejsce edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, TVN24, Pałac Kultury i Nauki Warszawai wszystkim innym, którzy nas zaprosili do siebie lub odwiedzili w szkole.

Za gościnę dziękujemy: Społeczne Gimnazjum Raszyńska / Bednarska SP - Terytorium Raszyńska, za nakarmienie: Społeczność Chrześcijańska Północ, Tusz Tusz Bistro, Bar Pacyfik, Powidoki, barStudio, Bank Żywności SOS w Warszawie, za materace najlepszemu na świecie klubowi żeglarskiemu Santa Maria, a za autobus: Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Dziękujemy też bardzo wszystkim wolontariuszom: Natalii, Anasowi, Klaudii, Abdulli, Kasi, Krysiom, Jagodzie, Innie, Sułtanowi, Arianowi, Dimie, Ewie, Wiktorii, Olom, Monice, Asi i Magdzie!

Dzięki wsparciu tylu osób i instytucji zaoszczędziliśmy ponad 4 tysiące złotych!  Pozostałymi środkami podzielimy się ze Stowarzyszeniem "Dla Ziemi" organizującym ferie dla dzieci z ośrodka w Łukowie.  Jeśli Wy też chcecie wesprzeć ferie dla tamtejszych dzieci, to dorzućcie się do zbiórki: https://zrzutka.pl/ferie-zimowe-dla-dzieci-z-osrodka-dla-cu…

Resztę zaoszczędzonych pieniędzy przeznaczymy na zorganizowanie dzieciom wakacji letnich. Mamy już kilka pomysłów i wkrótce damy Wam znać!

Tutaj mała galeria zdjęć z wyjazdu: https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/posts/2105278236373848


---------------

Update:

Drodzy darczyńcy, Chcielibyśmy ogromnie podziękować Wam za wsparcie i zaufanie i najmocniej przeprosić, ale z niezależnych od nas powodów organizacyjno-formalnych, nie uda się zorganizować wyjazdu w podanym terminie. 

Ponieważ 1 września dzieciaki idą do szkoły, musimy przełożyć go na czas ferii zimowych. Ogromnie Was przepraszamy i zapewniamy w 100 procentach, że wyjazd zimowy dojdzie do skutku.

Jeśli z powodu zmiany terminu chcielibyście wycofać przekazane nam środki, bardzo prosimy o kontakt mailowy: [email protected] 

Jeśli zdecydujecie się pozostawić je na koncie zbiórki, bardzo ułatwi nam to planowanie działań z dużym wyprzedzeniem i robienie koniecznych rezerwacji. 

Dobra wiadomość jest taka, że dzieci nie widziały o wyjeździe, który miał być niespodzianką, nie będą więc zawiedzione. 

Dziękujemy jeszcze raz i przepraszamy za komplikacje.

///

W Lininie, niedaleko Góry Kalwarii, w środku lasu, w ośrodku otoczonym płotem mieszkają dzieci, które w większości nigdy nie były na wakacjach. Pochodzą głównie z Tadżykistanu i Czeczenii, a do Polski przyjechały wraz z rodzicami, którzy zmuszeni byli uciekać przed przemocą i prześladowaniami.

Dzieciaki bardzo chciałyby zobaczyć polskie morze, a my bardzo chcielibyśmy im w tym pomóc.

Dlatego właśnie we współpracy z  Fundacją Refugee.pl, która prowadzi w ośrodku w Lininie świetlicę dla dzieci i niezależną grupą Trójmiasto Uchodźcom, postanowiliśmy zorganizować dla nich choć krótkie, 7-dniowe wakacje nad morzem. Dla niektórych z nich mogą to być najweselsze dni od wielu lat.

Mamy wielką nadzieję, że nam w tym pomożecie!

Wyjazd zaplanowany jest na ostatni tydzień sierpnia, a weźmie w nim udział około 20 dzieci i kilkoro rodziców.

Czasu jest niewiele ale musimy dać radę!


Na co dokładnie zbieramy?

Szacowany koszt wyjazdu to kilkanaście tysięcy złotych.

Udało nam się już zorganizować darmowy nocleg, ale wciąż potrzebujemy ok 10 tys. złotych na transport i wyżywienie.

Wyjazd organizujemy całkowicie wolontaryjnie, ale bardzo chcielibyśmy zapłacić choć podstawową stawkę licencjonowanemu kierownikowi kolonii.

A może znacie kogoś kto pomógłby nam zorganizować darmowe lub tanie i dobre wyżywienie lub transport? Byłaby to ogromna pomoc, a zaoszczędzone pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla dzieci, lub kolejny wyjazd, który planujemy na ferie zimowe.


Kim jesteśmy?

Chlebem i Solą to całkowicie oddolna i nieformalna inicjatywa, służąca wspieraniu i inicjowaniu działań na rzecz poprawy losów uchodźców w Polsce i Europie.
 Zajmuje się przede wszystkim szerzeniem świadomość na temat losu uchodźców i imigrantów – przede wszystkim w Polsce i Europie. Stara się w ten sposób wpływać na politykę migracyjną, walczyć z ksenofobią, stereotypami i ignorancją.
Organizuje również własne akcje i wydarzenia, w tym zbiórki, manifestacje, warsztaty i wyjazdy wolontariuszy.

W 2016 roku członkowie Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego, urochomili portal i profil facebookowy uchodzcy.info, będący największym polskojęzycznym źródłem informacji na temat sytuacji uchodźców w Polsce i Europie, a także praktycznym przewodnikiem po różnych formach zaangażowania i pomocy. 

https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/

https://www.facebook.com/uchodzcy.info/

http://uchodzcy.info/


Fundacja Refugee.pl im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w styczniu 2015 roku. Po 22 latach działalności Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom, Zarząd PAH zdecydował o zamknięciu i zakończeniu wszystkich jego działań. W związku z tym powołano nową organizację, która przejęła know-how, doświadczenie oraz dotychczas realizowane przez Centrum projekty i działania. 

Fundacja zajmuje się między innymi pomocą integracyjną dla uchodźców, migrantów i repatriantów, prowadzeniem badań oraz działaniami informacyjnych na temat zjawiska uchodźstwa i migracji. W Fundacji Refugee.pl pracują i pomagają osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy z migrantami, repatriantami i uchodźcami oraz w różnych organizacjach pozarządowych.

Fundacja Refugee.pl prowadzi świetlice przedszkola dla dzieci uchodźczych w ośrodkach w Lininie i Dębaku.

http://refugee.pl/

https://www.facebook.com/refugee.pl.pah/


Trójmiasto Uchodźcom to nieformalna grupa założona w styczniu 2017. Celem inicjatywy jest pomoc ofiarom wojny, zarówno dzieciom jak i dorosłym.
 Działanie grupy polega na organizacji wydarzeń i akcji charytatywnych na terenie Trójmiasta, niezależnie lub we współpracy z lokalnymi instytucjami. Pomoc potrzebującym opiera się na gromadzeniu środków finansowych na konkretny cel, określony oddzielnie dla każdego eventu.
 Wsparcie kierowane jest do pokrzywdzonych w każdym wieku, niezależnie od wyznania. Do sierot, rodzin i samotnych. Do osób przebywających nadal na terenach objętych konfliktem, jak i uchodźców budujących swój nowy dom w Polsce.

https://www.facebook.com/trojmiasto.uchodzcom/


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Michal Borkiewicz - awatar

  Michal Borkiewicz

  22.01.2018
  22.01.2018

  Udało się! Dziękujemy!!!

  Dzięki Waszemu wsparciu zakończylismy właśnie tygodniowe ferie dla dzieciaków z ośrodków w Lininie i Dębaku! Razem z nami przez cały tydzień zwiedzały Warszawę i cieszyły się jej atrakcjami. I uwierzcie nam - naprawdę się cieszyły! W ciągu 7 dniu udało nam się zorganizować aż 24 atrakcje!

  Udało się dzięki Wam i funduszom przekazanym przez Was na zbiórkę, oraz wszystkim wspaniałym ludziom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji:)

  Więcej informacji i podziękowania w zaktualizowanym opisie zbiórki, a tutaj jeszcze kilka zdjęć: https://www.facebook.com/polacydlauchodzcow/posts/2105278236373848 ..na prośbą rodziców i ze zrozumiałych względów niestety bez twarzy dzieciaków.

Komentarze


 • Przemysław Karbowski - awatar

  Przemysław Karbowski

  15.08.2017
  15.08.2017

  Trzymam kciuki za wspaniałe wakacje dla dzieci!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.08.2017
  11.08.2017

  pomagam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.08.2017
  11.08.2017

  Absolutnie ważna akcja! Ci mali ludzie bardzo, ale to bardzo na takie wakacje zasługują.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.08.2017
  11.08.2017

  Zapewnijmy radość dzieciom

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2017
  10.08.2017

  Milych wakacji! :)

10 240 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Michal Borkiewicz - awatar

Michal Borkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 138

Zandra Ra Ninus - awatar
Zandra Ra Ninus
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
265
Joanna Putała - awatar
Joanna Putała
100
Brian Dunhill - awatar
Brian Dunhill
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij