owner

Fundacja Pomocy Zwierzętom Miaukot

Organizator zbiórki

Zbiórka

Tnij z nami bezdomność

Podstawowym statutowym zadaniem naszej Fundacji jest praca w terenie. Wieloletnie doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że tylko sterylizacja bezdomnych zwierząt może przyczynić się do ograniczenia ich populacji, co z kolei przełoży się na realną poprawę losu istnień, którym przyszło egzystować w zmienionych przez człowieka warunkach.

Wyrzucane za drzwi w chwili, kiedy przestają przypominać puchatą kulkę z reklamy kociej karmy albo z powodu mającego pojawić się w domu dziecka, przeganiane z miejsca na miejsce, głodzone, bite, podtruwane, ginące pod kołami samochodów – to realia, w których bezdomne zwierzęta walczą o przetrwanie.

Nie pasują do zadbanych osiedli, nie ma dla nich miejsca w piwnicach. Ludzie kojarzą je z pchłami, toksoplazmozą, zasikanymi piaskownicami i, nie ukrywajmy, specyficznym kocurzym zapachem. Nie wnikają jednak w istotę problemu.

PhotoPhoto

Wysterylizowaliśmy już 1700 kotów!

Jesteśmy dumni z tego wyniku, ale potrzeby nadal są ogromne. Cieszy nas też fakt, że coraz więcej karmicieli chce współpracować i świadomie opiekuje się „swoimi” bezdomniakami. Nigdy też nie odmawiamy pomocy osobom niezamożnym, bo wiemy, że nie każdego stać na taki wydatek, co absolutnie nie dyskwalifikuje tej osoby jako dobrego i kochającego opiekuna. Nie chcemy nikogo zniechęcać, ale niestety bez środków na zabiegi będziemy musieli wstrzymać akcję :(

Akcję, która tak naprawdę jest priorytetem w zapobieganiu bezdomności zwierząt. Tylko sterylizacja może przyczynić się do ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt, co z kolei przełoży się na realną poprawę losu i istnień, którym przyszło egzystować w zmienionych przez człowieka warunkach.

PhotoPhoto

Pomóż nam ratować!

Bez wsparcia ludzi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, niewiele możemy zrobić. Tutaj nie chodzi o nas, tylko o te biedne zwierzaki, które i tak nie mają lekkiego życia w miastach. Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że sterylizacja/kastracja to najlepszy sposób w jaki możemy tym zwierzakom pomóc i zapobiegać bezdomności kolejnych pokoleń, które się będą rodziły jeśli tego nie zrobimy.

Współpracujemy tylko z doświadczonymi lecznicami, żeby zwierzętom zapewnić jak najwyższy standard i bezpieczeństwo. Podczas każdego zabiegu kot ma kompleksowy przegląd (zęby, uszy) i jest zabezpieczony p/pasożytom. Jest to jedyna okazja kiedy można zadbać o jego zdrowie.

Wspomóżcie naszą akcję "CIACH!bezdomność"! 

TNIJ z nami bezdomność i ratuj koty potrzebujące pomocy!

Za każdą wpłatę, będziemy ogromnie wdzięczni.  

PhotoPhoto

Aktualności

 • Fundacja Pomocy Zwierzętom Miaukot

  Fundacja Pomocy Zwierzętom Miaukot

  12.04.17
  12.04.17

  No i stało się, znowu mamy puste konto :( Marzec był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o ilość zwierząt do zabiegów. Do tego do każdego zabiegu dokładamy z naszej strony odpchlenie i odrobaczenie kotów, bo zazwyczaj to jest ich jedyna wizyta w gabinecie przez całe życie. Do tego dochodzą zwierzaki, które wymagają leczenia. Przecież nie wybieramy tylko tych młodych i zdrowych. Trudno wypuścić kota w złym stanie, więc u nas mają pełny serwis. Pod nóż poszło 40 bytomskich kotek, 15 kocurków. Do tego 30 kocic z gmin ościennych i 5 kocurów. Doszły też 2 sunie od osób niezamożnych, którym chcieliśmy pomóc. 40 kocic=4000zł. To pokryjemy z dotacji otrzymanej z gminy Bytom. Do tej kwoty jednak dochodzą pozostałe koszty: 30 kocic spoza Bytomia=3000zł, 20 kocurów=1000zł, 2 sunie=300zł, preparaty przeciw pasożytnicze=900zł, 1400zł leczenie dzikusków. WyCIACHaliśmy, aż 70 kotek, 20 kocurów i 2 sunie. Też jesteśmy pod wrażeniem, bo zaangażowało się w to wiele osób, którym bardzo DZIĘKUJEMY!

  Photo

owner

Fundacja Pomocy Zwierzętom Miaukot

Organizator zbiórki

Wpłaty - 38

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  200
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anna Ziółkowska
  10
  Anna Ziółkowska
 • Avatar Kasia Madej-Kozubek
  40
  Kasia Madej-Kozubek
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anna
  25
  Anna
 • Avatar Kasiula
  20
  Kasiula
 • Avatar Marta Kozińska
  10
  Marta Kozińska
 • Avatar Dusia
  15
  Dusia
 • Avatar Małgorzata Polak
  10
  Małgorzata Polak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę