Zbiórka Pomoc dla mamy. Ku normalności. - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla mamy. Ku normalności. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc dla mamy. Ku normalności. - zdjęcie główne

Pomoc dla mamy. Ku normalności.

363 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Rejmer - awatar

Tomasz Rejmer

Organizator zbiórki

Organizuję tę zbiórkę, aby móc wyremontować lub odbudować, chociaż w podstawowym stopniu, budynek gospodarczy, w którym mieszka moja schorowana mama. Stan budynku jest bardzo zły, wymaga generalnego remontu i adaptacji. Nie ma łazienki, ciepłej wody, sprawnego ogrzewania i wentylacji, normalnej kuchni, nie mówiąc o pokojach. Proszę o wpłaty oraz udostępnianie akcji i zapraszanie innych osób do pomocy. Każda złotówka przybliża do celu.

Dlaczego jest to dla mnie ważne? Mama zasłużyła na godne warunki życia. Choć nie mogę ulżyć jej w chorobie, to, chociaż staram się zminimalizować bariery przestrzenne i życiowe, aby polepszyć jakość jej życia. Nie mogę przejść obojętnie. Nie mogę. Proszę, pomóżcie przywrócić uśmiech mojej mamie. Mama żyje bez łazienki, ciepłej wody, sprawnego ogrzewania i wentylacji.

Pomóc można na kilka sposobów:

1. Wpłata dowolnej kwoty. Każda wpłata się liczy i za każdą mama będzie wdzięczna.
2. Kliknięcie wezmę udział w wydarzeniu na facebook’u i zaproszenie znajomych do wzięcia udziału.
3. Udostępnianie wydarzenia, linków do zbiórek na grupach,swojej osi czasu i t d.

Poniżej miejsca w sieci, gdzie znajdą Państwo informacje o zbiórce.
| Link do wydarzenia:    facebook.com/events/1832976366952547/
| Link do zrzutka.pl:       zrzutka.pl/8p7k9d
| Link do pomagam.pl:  pomagam.pl/cieplawodadlamamy

Moim wkładem będzie załatwienie wszystkich formalności prawnych, budowlanych, prace fizyczne przy budowie w systemie gospodarczym i w miarę możliwości wzięcie na brakującą kwotę kredytu hipotecznego i jego późniejsze spłacanie w całości.

Akcja przekracza moje możliwości finansowe. Utrzymuję się samodzielnie, nie mam własnego mieszkania, moje centrum życiowe jest w innym miejscu (mieście).  Grę nie wchodzi przeprowadzka.


Mama:

Mama przez całe życie pomagała zwierzętom. Angażowała się wdziałalność społeczną, harcerską i charytatywną. Nigdy nie odwracała głowy jakkomuś działa się krzywda. Dawała z siebie tyle ile potrafiła i ile umiała.Wychowała mnie na osobę samodzielną.

Mama jest osobą schorowaną z problemami, które zaczęły się od dnia narodzin, a ma już 59 lat. Obecnie jest na rencie, bez możliwości uzyskania zatrudnienia. W młodości, gdy tylko mogła pracowała w dużej firmie przetwórstwa spożywczego. Niestety jest stan od lat 90 ulega ciągłemu pogorszeniu. Obecnie ze względu na schorzenia kręgosłupa, stawów,neurologicznych i stomatologicznych nie może dalej żyć w budynku bez ciepłej wody i łazienki. Cierpi z bólu i ma coraz większe problemy z poruszaniem, władzą w rękach, barkach.
Kręgosłup mamy jest „wygięty nienaturalnie” oraz zwyrodniały w kilku miejscach w stopniu znacznym, jest nieoperacyjny. Zdaniem ortopedy i neurologa mamie grozi paraliż. Ponadto mama cierpi na zwyrodnienie stawów oraz ich liczne uszkodzenia. Do tego dochodzą schorzenia neurologiczne w obrębie kręgosłupa, kończyn i twarzy. Padaczka. Mama przez zażywanie leków cierpi na problemy z układem trawiennym uniemożliwiające branie większości lekarstw. Ma problemy ze wzrokiem, kilka dni temu okulista stwierdził jaskrę. Ból jaki powodują schorzenia mamy bardzo często znacznie ogranicza możliwości poruszania się i wykonywania czynności życia codziennego. Bardzo często nie może zachować władzy w dłoniach albo unieść przedmiotu. Mama ma 143 cm wzrostu co potęguje problemy z adaptacją do życia codziennego. Do tego dochodzą niewyjaśnione problemy z zakresu stomatologiczno – ortopedyczno - laryngologicznego. Na ten moment nie jest postawiona diagnoza. Jedynie udało się nam operacyjnie usunąć większość stanu zapalnego, w tym większość zębów. Nerwy i kości są także w tej okolicy uszkodzone, co wywołuje od wielu lat ogromny często nie dający się znieść ból.
Warunki w jakich żyje mama potęgują przeziębianie się (owiewanie, przeciągi,gwałtowne zmiany temperatury – piecyk koza i brak izolacji cieplnej). Ostatnio mama skarży się, iż jest jej bardzo zimno (np. przy temperaturze 24 stopnie) co wg mnie oznacza dodatkowe problemy z krążeniem w kończynach.
W ubiegłym roku niewiele spraw zostało rozwiązanych ze względu na konieczność przeprowadzenia operacji z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, niestety zabieg w znieczuleniu ogólnym musieliśmy przeprowadzić prywatnie. Udało się jedynie częściowo usunąć stany zapalne. Na ten moment nie jest wskazane zakładanie protez, a leczenie implantologiczne jest całkowicie wykluczone. W grudniu ortopeda stwierdził na badaniu USG, zmiany we wszystkich stawach i zlecił dodatkowe konsultacje w Otwocku i Warszawie. Z tego co mówią lekarze (szczególnie neurolog), w większości problemów mamy nie ma możliwości leczenia operacyjnego lub korzyści nie przeważają ryzyka.

Tata od wielu lat pracuje na 1,5 etatu w odległym mieście. Z pensji (najniższa krajowa) pokrywa koszty dojazdu i życia. Tata także nie jest najlepszego zdrowia, a praca na 1,5 etatu mocno odbiła się na tym.
W domu zawsze było biednie, ale mama dbała jak tylko potrafiła o nas. Rodzice nie piją alkoholu.

 

Główne cele jakie potrzebuje w najbliższym czasie osiągnąć:


Kwota akcji 100 tyś. nie zamyka się w poniższym kosztorysie. Koszty są szacowane. Jestem w trakcie rozmów z projektantem i budowlańcem, którzy pomogą stworzyć w realnych ramach kosztorys wraz z planem (możliwym do realizacji). W miarę możliwości będę dokładał do akcji własną pracę oraz środki, którymi będę dysponował. Szczegółowe wyjaśnienie poniżej:

W przypadku, gdy remont będzie możliwy:

1.  Kotłownia:
(piec CO, bufor ciepła, prawdopodobnie nowy komin systemowy, generalny remont ścian i podłogi, nowe okno, rozgałęziacz C.O. i C.W.U. pozwolenie na budowę - szacowany koszt ok. 20-30 tysięcy. Przy zakupie wybranego kotła istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kocioł, czy kotłownie. Będę próbował uzyskać to dofinansowanie. Wariant zakłada brak konieczności dobudowy pomieszczenia po za obrys budynku)
2. Łazienka:
(sedes, prysznic, umywalka, kaloryfer, wodne ogrzewanie podłogowe, generalny remont ścian i podłogi. Koszt szacowany ok. 10 tysięcy. Wariant zakłada brak konieczności dobudowy pomieszczenia po za obrys budynku).
3. Kuchnia:
(generalny remont podłogi i ścian, wymiana okna, szafki na wymiar z obniżoną wysokością, ogrzewanie podłogowe, doprowadzenia wody ciepłej,  wymiana kanalizacji, wymiana drzwi wejściowych z ganku, wymiana drzwi do drugiego pomieszczenia, lub połączenie z nim. Szacowany koszt ok.: 15-20 tysięcy.)
4. Remont dachu i dostosowanie budynku gospodarczego na cele mieszkalne:
Cały dach nadaje się do natychmiastowej wymiany jest przegnity i przecieka. Ściany strychu należałoby podnieść aby umożliwić stworzenie pokoi. Pomieszczenie, w którym mama przebywa - remont i zamiana na korytarz ze schodami na strych i łazienkę. Ganek koło kuchni wymaga naprawy ścian i dachu – możliwa konieczność odbudowy od podstaw. Pomieszczenie koło kuchni (środkowe) jest po pożarze,wymagany generalny remont, wymiana okna. Pomieszczenie po kurniku chciałbym zamienić na kotłownię. Konieczność ocieplenia ściany wewnętrznej(na granicy działki, brak możliwości ocieplenia zewnętrznego oraz pozostałych zewnętrznych.Na ten moment poważnym problemem będzie wykonanie poziomej izolacji przeciwwilgociowej. Szacowany koszt ponad 40 tyś złotych.


Problemem jest stan budynku. Budynek gospodarczy na ok. 50 lat. Zbudowany z „lesiu”. Pomieszczenia są małe, wąskie i niskie. W tej sytuacji pozostaje kombinowanie w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Występują problemy z wilgocią i wentylacją. Na ten moment myślę, że jedynym rozwiązaniem jest generalny remont i wentylacja wymuszona lub postawienie od nowa skromnego 2 kondygnacyjnego domku (bardzo wąskie podwórko).
Koszty i zakres prac, który przedstawiłem jest bardzo orientacyjny. Na ten moment nie jestem w stanie oszacować pełnego zakresu prac. Założyłem brak konieczności wychodzenia po za obrys budynku, by obniżyć koszty. Jednak ostatnie zdanie będzie należało do projektanta i urzędu, który musi wydać pozwolenie na budowę i remont generalny. Informację od projektanta zamieszczę, gdy tylko ją uzyskam.
Ponadto zakładam, że dużą część prac wykonam w systemie gospodarczym samodzielnie wraz z pomocą taty i znajomych: podłogi, ściany, ogrzewanie,wymiana elektryki, instalacje wodno-kanalizacyjne i wszystko inne co będę w stanie zrobić aby obniżyć ostateczne koszty.

Jeżeli okaże się, że remont jest niemożliwy albo nieopłacalny to budynek zostanie zburzony, a na jego miejscu postawię nowy skromny domek. 

 

Prace wykonane:

Wraz z pomocą znajomych w ostatnich 2 latach udało mi się podłączyć mamie zimną wodę, doprowadzić rurę kanalizacyjną. Dzięki tym działaniom udało się zrobić prowizoryczny mały zlew i postawić zmywarkę, płytę gazową na niskiej szafce. Dla wielu osób było by to przejawem luksusu, ale dla mamy jest koniecznością, ze względu na stan stawów i zimną wodę, która wykręca jej schorowane ręce. Ponadto prowadzimy prace mające na celu uprzątnięcie podwórka.

Środki zebrane będą wykorzystywane w kolejności określonej powyżej tak aby zrealizować minimum, czyli kotłownię i łazienkę. Większość prac ze względu na koszty chcę wykonać samodzielnie z pomocą Taty i przyjaciół. Zbiórkę organizuję ponieważ nie mogę czekać kolejnych kilku lat aż sam będę w stanie sfinansować remont. Mama jest w coraz gorszym stanie i chciałbym aby ostatnie lata spędziła w skromnych, ale cywilizowanych warunkach.

Proszę o wpłaty, każda złotówka się liczy. Możesz także pomóc udostępniając akcję.

Zbiórkę organizuję po raz pierwszy. Jeśli Państwo potrzebują dodatkowego wyjaśnienia to bardzo proszę o kontakt. Za zakupione rzeczy postaram się brać faktury.

Jeżeli nie mogą Państwo wpłacić jakiejkolwiek kwoty to bardzo proszę o udostępnienie zbiórki na swojej osi czasu, wzięcie udziału w wydarzeniu ...


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Tomasz Rejmer - awatar

  Tomasz Rejmer

  27.03.2017
  27.03.2017

  Link do wydarzenia na Facebooku:
  https://www.facebook.com/events/1832976366952547/

  Znajdą Państwo tam najnowsze informacje i zdjęcia.
  Proszę o udostępnianie, zapisywanie się do wydarzenia oraz zapraszanie znajomych i innych osób do niego.

363 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Rejmer - awatar

Tomasz Rejmer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Małgorzata K. - awatar
Małgorzata K.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Renata Nowicka - awatar
Renata Nowicka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ada.M - awatar
Ada.M
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij