Zbiórka Polska szczepionka na SARS-CoV-2 - zdjęcie główne

Polska szczepionka na SARS-CoV-2

18 032 zł  z 7 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Generis, wraz z partnerami i patronami, organizuje zbiórkę społeczną, której celem jest sfinalizowanie części badań klinicznych nad polską szczepionką przeciw SARS-CoV-2

Szczepionka CovidVax opracowywana jest przez zespół Prof. Andrzeja Mackiewicza – Kierownika Katedry Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego.

Szczepionka CovidVax wyprzedza o generację inne obecnie tworzone szczepionki na koronawirusa SARS CoV-2. Zespół Prof. Mackiewicza opracował prototyp szczepionki CovidVax, który poddawany jest obecnie testom przedklinicznym.

Kwota 7 500 000 złotych stanowi 50% potrzebnych środków na przeprowadzenie badań klinicznych nad szczepionką.  Pozostałe 50% potrzebnych środków na badanie kliniczne oraz pieniądze potrzebne na pozostałe koszty zostaną zapewnione przez partnerów projektu CovidVax.

Jak zapewnia prof. Mackiewicz, pierwszeństwo dostępu do szczepionki CovidVax będą mieli mieszkańcy Polski. Prof. Mackiewicz przewiduje również udostępnienie szczepionki CovidVax reszcie Świata.

Wesprzyj naszą akcję i weź udział w przełomowym projekcie dla całej ludzkości! 

Więcej na: https://fundacjageneris.org/

Partnerzy i patroni akcji:
Fundacja Generis - https://fundacjageneris.org/
International Institute for Molecular Oncology - https://www.iimo.pl/people.php
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - https://www.ump.edu.pl/
Centrum Badań DNA - https://cbdna.pl/
Inno-Gene S.A. - http://www.inno-gene.pl/
BioContract sp. z o.o. - http://www.biocontract.com/

O szczepionce CovidVax:
Bioneutralność mechanizmów zastosowanych w szczepionce przeciw czerniakowi, zaadaptowanych do nowej szczepionki anty SARS CoV2, potwierdzona jest wieloletnią praktyką kliniczną i daje realne nadzieje na realizację badań klinicznych CovidVax w szybkiej ścieżce.

O Prof. Andrzeju Mackiewiczu:
Głównym obszarem zainteresowań badawczych prof. A. Mackiewicza są biotechnologia medyczna, diagnostyka raka, immunologia, w szczególności bioinżynierowanie białka jedwabiu mogącego stanowić nośnik peptydów swoiście rozpoznających mikrośrodowisko guza. Zarządza programem Biotechnologii Medycznej na Wydziale Medycznym i jest regionalnym konsultantem w immunologii klinicznej. Prof. Mackiewicz powołał następujące firmy: firmę biotechnologiczną BioContract Sp z o.o. - spin-off Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, w której utworzono linię technologiczną przeznaczoną do aseptycznego wytwarzania produktów leczniczych opartych na komórkach somatycznych. Firma posiada zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie produktów leczniczych do badań klinicznych oraz certyfikat GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania); firmę biofarmaceutyczną AGIRx (Actve Gene Interventions Ltd.) zarejestrowaną wg prawa angielskiego i walijskiego w celu wdrożenia i komercjalizacji terapeutycznej genetycznie modyfikowanej szczepionki czerniakowej; firmę biofarmaceutyczną AGI Biopharmaceuticals Poland Sp z o.o. wdrażającą i komercjalizującą produkty medyczne zaawansowanej technologii, w tym opartych o technologie nanobiomedyczne. Jest autorem ponad 200 publikacji (135 indeksowanych w Pub Medzie). Łączny Impact Factor ponad 350, index h – 31, łączna liczba cytowań ponad 4000. Ponadto Profesor Andrzej Mackiewicz jest współautorem 7 książek, z tego 6 drukowanych w USA i Europie.

Obecnie Prof. Mackiewicz pracuje nad polską szczepionką na SARS-CoV-2

Obejrzyj film, w którym Prof. Mackiewicz wyjaśnia jak działa polska szczepionka CovidVax


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Tomasz Kalman - awatar

  Tomasz Kalman

  11.03.21
  11.03.21

  Zróbmy coś dobrego.

 • AnnaWyciszkiewicz - awatar

  AnnaWyciszkiewicz

  02.02.21
  02.02.21

  Profesorze działaj dalej. Wierzę w Pana sukces. Anna W

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.10.20
  17.10.20

  Wierzę, że szczepionka powstanie i wygramy z wirusem szybko i sprawnie. Wiedza i doświadczenie profesora jest bezcenne.

 • Tomek - awatar

  Tomek

  16.10.20
  16.10.20

  Trzymam kciuki 💪

18 032 zł  z 7 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 145 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 145

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert ROWINSKI - awatar
Robert ROWINSKI
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pomian - awatar
Pomian
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tomasz Kalman - awatar
Tomasz Kalman
50
Alina - awatar
Alina
100
Alicja Dłużeń - awatar
Alicja Dłużeń
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij