🐾 Racuch – kot oskalpowany i potraktowany jak tarcza. Pomóż nam zawalczyć o jego życie! 🐾
Racuszek trafił do gabinetu weterynaryjnego w którym pracuję. Szacujemy że ma około 5 lat. Został przywieziony przez straż miejską.
Początkowo miał zostać poddany eutanazji gdyż Gmina nie wyraziła zgody na finansowanie leczenia, dostępne były środki jakie gmina ma przeznaczone na chorego kota tj. 650zł. Wraz z koleżanką uznałyśmy, że te środki przeznaczymy na specjalne opatrunki, które pomogą w odbudowie skóry, a o resztę będziemy martwić się później.
Racuch w dniu kiedy do nas trafił:
💔 Jego stan:
Racuch trafił do nas oskalpowany, część jego pyszczka oraz szyi została pozbawiona skóry. Dodatkowo po zrobieniu zdjęć RTG okazało się, że był żywą tarczą dla czyiś chorych uciech, ma w sobie dwa śruty, jeden zlokalizowany w okolicy żeber, drugi w okolicy miednicy. Na szczęście mięśnie zatrzymały oba naboje i nie przeszły do kości. Racuch cierpi też na plazmocytarne zapalenie opuszek. Racuch jest bardzo grzeczny przy zmianach opatrunków, choć nie należy do najprzyjemniejszych czynności dzielnie znosi wszystko co przy nim robimy.
Po oczyszczeniu ran :
Został poddany leczeniu na świerzb uszny, wykastrowany, testy FIV/FELV ujemne. Odkąd jest u nas potrzebuje zmiany opatrunków (dzienny koszt ok 30zł) Środki z budżetu gminy już dawno przekroczyły koszty dotychczasowego leczenia. Chciałabym zapewnić mu odpowiednią diagnostykę, której nie możemy wykonać u nas tj. badaniu USG wyszło, że Racuch cierpi na PKD (wielotorbielowatość nerek) ale potrzebuje diety z niskim fosforem.
Jestem dietetykiem psów i kotów, więc koszt konsultacji odpada, ale musimy zakupić potrzebne suplementy, musimy również wykonać ponowne badania krwi i moczu. Chciałabym zabrać go do nefrologa, którego nie ma u nas na miejscu, aby skonsultować i omówić dalsze kroki, idealnie byłoby wspomóc proces gojenia ran magnetoterapią. Ważna jest również wizyta u specjalisty stomatologa, aby sprawdzić stan jego jamy ustnej. Nadal potrzebuje opatrunków i maści. Prócz tego dochodzą jeszcze koszty wyżywienia, żwirku, jakiegoś najprostszego słupka do drapania.Jako że pracuję w gabinecie weterynaryjnym mogę odroczyć płatności za leki, zabiegi które przy nim wykonujemy robimy oczywiście bezpłatnie (usg, rtg) ale za wszystkie inne wizyty u specjalistów płacimy takie same kwoty jak wszyscy. Potrzebujemy również zakupić dla Racuszka miskę automatyczną z wkładem chłodzącym. Niestety lecznica czynna jest do 18, w soboty do 12. Jest ciepło, więc karma szybko się psuje. Racuch nie może dostawać suchej karmy, dlatego taka miska będzie dla nas zbawieniem!
Racuszek kocha mizianko, ale przez to co przeszedł jest dość nieufny. Na każdego mężczyznę syczy, kobiety są okej. Zapewne jest to związane z tym co przeszedł :( Dużo śpi, wykazuje mało aktywności, ale ze względu na to, że mieszka w lecznicy nie możemy mu poświęcić tyle czasu na zabawę i aktywności, ile byśmy chciały. Niestety na ten moment Racuchem nikt prócz nas się nie interesuje. Będziemy mu szukać domu jak rany całkowicie się zagoją, najlepiej dla jakieś samotnej kobiety, albo rodziny, która jest cierpliwa i zaakceptuje fakt, że Racuch będzie potrzebował czasu na zaufanie mężczyźnie. Racuszek przez schorzenie nerek będzie potrzebował diety nisko fosforowej, oraz regularnych badań krwi, moczu i USG, ale wierzę że dla osoby która go pokocha nie będzie to stanowiło problemu, bo odwdzięczy się ogromem miłości. Ze swojej strony zapewniam bezpłatne wsparcie dietetyczne dla osoby, która postanowi dać mu szansę.
Racuszek teraz :)
💖 Prosimy o pomoc:
Każda złotówka się liczy. Każde udostępnienie. Każde dobre słowo. Racuch już przeszedł przez piekło – niech chociaż teraz zazna bezpieczeństwa i opieki.
W komentarzach będę wrzucać wszystkie paragony i wizyty.
Dziękuję za każdą złotówkę!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: