Dostajemy zgłoszenie - na posesji w małej miejscowości wisi na łańcuchu pies, czarny kundelek. Choć to niestety jest czarną rzeczywistością wsi, tak to, że zwierzę ma na ciele rany, z których leje się ropa, już do normy nie należy. Natychmiast ruszamy, bo jeśli to prawda to psiak przy temperaturach +30°C nie ma dużo czasu.
Na miejscu potwierdzamy zgłoszenie. „Cygan”, bo tak chłopak ma na imię, ok. 1,5 tygodnia temu uciekł z łańcucha i został pogryziony przez inne psy. Właściciele udali się do lekarza weterynarii… raz. Szybko po tej wizycie Cyganowi puściły szwy, a przy wysokich temperaturach i życiu na dworze nawet antybiotyk podany na początku nie pomógł. Kołnierz dla psa? Właściciele… mają go w domu. Psu go nie założyli, bo nie miałby możliwości wejścia do budy… Do budy, która stoi poza zasięgiem łańcucha.
Psiak jest przypięty łańcuchem przy budynku gospodarczym. Do picia ma zzieleniałą wodę, a schronić może się jedynie w cieniu. Warunki w jakich żyje i obecne temperatury sprawiają, że zakażenie rany postępuje bardzo szybko. Przy uniesieniu psiaka z ran wypływa gęsta ropa…
Bez wahania czasowo odbieramy właścicielom Cygana. Od razu kierujemy się do lekarza weterynarii. Na miejscu okazuje się, że pies ma ogromną przetokę – z pozoru dwie rany „złączyły się”, przez co pies pod skórą ma „tunel”, dziurę na wylot. To stwarza ryzyko martwicy skóry, która znajduje się między ranami. Poza tą największą raną, Cygan ma kilka mniejszych, jednak też już zaropiałych.
Cierpi niesamowicie. Z wyników badań krwi wynika, że jego organizm mocno walczy z infekcją… Teraz trwa o niego walka. Przed nami codzienna toaleta wszystkich ran, antybiotyki i masa innych leków.
Cygan choć nie jest najmłodszy, ma ogromnego ducha walki. Mimo bólu, nadal wtula się w człowieka… Rokowania są ostrożne, wszystko zależy od tego czy dojdzie do martwicy rany, a przy zakażeniu, które jest obecnie nie możemy tego wykluczyć.
Pomóżcie nam uratować Cygana. Chłopak pewnie całe swoje życie spędził na łańcuchu, z którego jak udało mu się zerwać został silnie pogryziony. Mimo tego, że właściciele nie zapewnili mu w żadnym stopniu prawidłowej opieki, On nadal wpatrzony jest w człowieka jak w obrazek. Dajmy mu szansę na życie, na jakie zasługuje.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: