Zbiórka Kocia Chata - zdjęcie główne

Kocia Chata

43 129 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 515 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Kocia chata marzy się nam , bardzo bardzo bardzo . 

Od kilkunastu lat najpierw w pojedynkę , potem łącząc siły  pomagamy bezdomnym zwierzakom z szeroko pojętych okolic  Myślenic . Od kilkunastu lat co roku od wiosny do później jesieni  przeżywamy to samo - jak ogarnąć miejsce na pojawiające się z każdym rokiem coraz większe ilości kociąt . 

W sezonie dostajemy  niemal codziennie po kilka telefonów z prośbą o pomoc w opiece nad znalezionymi kocimi maluszkami . Domów tymczasowych  mamy kilka , mamy też zaprzyjaźniony hotelik i zaprzyjaźniony gabinet weterynaryjny w którym lądują te wymagające opieki weterynaryjnej kocie dzieciaki , niestety  miejsca zapychają się najczęściej już w czerwcu .

 Akurat wtedy zaczyna się martwy sezon adopcyjny - wakacje... Mniej więcej w połowie lipca zwykle nie mamy już gdzie upchnąć pchły z kota, a co dopiero całego kociego miotu . 

Od dawna marzyłyśmy o kociej chacie , o miejscu , gdzie bezpiecznie mogłybyśmy przyjmować koty i dbać o nie do czasu adopcji . Opcja budowy nowego lokalu absolutnie przekracza wszelkie nasze możliwości , opcja wynajęcia lokalu pod kociarnię w naszym miasteczku odpada absolutnie, nawet jeśli jakiś lokal był w zasięgu naszych możliwości finansowych najczęściej właściciele słysząc co tam chcemy zrobić zamykali nam drzwi przed nosem . 

Koty to największa chyba miłość Asi, jest w stanie dla nich zrobić wszystko i poświęcić wszystko . To z jaką czułością opiekuje się maluszkami, ile ma cierpliwości do starszych schorowanych kotów dlatego po domowej burzy mózgów postanowili rodzinnie przeznaczyć nieużytkowe , stare , nigdy nie wykończone poddasze na kocią chatę . 

Powodów takiego wyboru jest wiele - po pierwsze czas - mając koty na miejscu Asia oszczędzi wiele godzin dziennie , które teraz poświęca na jeżdżenie między domami tymczasowymi, hotelikiem a gabinetem . Po drugie tworząc kocią chatę od podstaw, możemy zaprojektować ją dbając od samego początku o zasady bezpieczeństwa sanitarnego - po tylu latach doskonale wiemy, że kwarantanna i izolacja nowo przyjętych kotów to obowiązek , że przy nieszczepionych kotach rygor sanitarny to podstawa, żeby przyjmowane kocięta w zdrowiu dotrwały do adopcji .

 Kocie wirusówki to najgorsze zarazy świata i wiemy czym kończy się w tym zakresie najmniejsze nawet niedopatrzenie . Mając kocią chatę na miejscu będziemy w stanie reagować od razu na potrzeby kocich rezydentów, a przede wszystkim zaoszczędzone na wynajmie , przejazdach pieniądze będziemy mogły przeznaczyć na utrzymanie zwierzaków . 

Poddasze od zeszłego roku jest już placem budowy , dostało nowe okna, przemurowane zostały już ścianki , wstępnie wzmocniona podłoga ale nadal jest to stan surowy . 

Od kilku miesięcy na grupach typu oddam za darmo , zbieramy wszelkie dostępne materiały budowlane i dzięki pomocy fantastycznych Ludzi mamy już trochę wełny, styropianu a zaprzyjaźniona architekt zaoferowała się, że  pomoże nam rozplanować jak najbardziej ergonomicznie posiadaną przestrzeń . 

Udało się już zrobić ogrom, ale przed nami jeszcze więcej pracy a niestety nasze możliwości dalszej budowy kociej chaty wyczerpały się , dlatego ośmielamy się prosić Was o pomoc . Każda nawet najmniejsza wpłata przybliża nas do spełnienia jednego z największych naszych marzeń - żebyśmy już nigdy nie musiały odmawiać nikomu przyjęcia kota w potrzebie . 

Budowę kociej chaty można śledzić na powstałej właśnie grupie na FB - budujemy kocią chatę - marzymy , żeby sezon 2023 rozpocząć z przytupem i miejscem na kilkanaście kocich istnień . Najpiękniej jak umiemy prosimy o pomoc w powstaniu bezpiecznego , dobrego i przyjaznego kociambrom miejsca .

 Asia i Gośka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Monique Maź - awatar

  Monique Maź

  29.03.2023
  29.03.2023

  Bazarek, ozdoba i ul

 • Monique Maź - awatar

  Monique Maź

  29.03.2023
  29.03.2023

  Bazarek, gra i brazyliany

 • Mateusz - awatar

  Mateusz

  23.03.2023
  23.03.2023

  Zdrowka dla kotkow

 • Monique Maź - awatar

  Monique Maź

  23.03.2023
  23.03.2023

  Bazarek na Kocią Chatę :)

 • Monique Maź - awatar

  Monique Maź

  20.03.2023
  20.03.2023

  Bazarek na Kocią Chatę :)

43 129 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 515 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 515

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota Rozwadowska - awatar
Dorota Rozwadowska
50
Magdalena Tylek - awatar
Magdalena Tylek
20
Izabela Skoczyńska-Porębska - awatar
Izabela Skoczyńska-Porębska
30
Daniela Godlewska - awatar
Daniela Godlewska
20
Esti - awatar
Esti
5
Esti - awatar
Esti
20
Esti - awatar
Esti
15
Marzena Rapacz - awatar
Marzena Rapacz
5
Marzena Rapacz - awatar
Marzena Rapacz
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij