Zbiórka Kocia Chata - zdjęcie główne

Kocia Chata

110 975 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 904 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Minęło ponad pół roku od kiedy projekt Kocia Chata od marzenia wszedł w fazę realizacji

Udało się przekroczyć kwotę 100 tyś na zbiórce i tu pokłony dla Wszystkich, którzy nam pomagają.

 Za zebrane pieniążki zostało wymienione poszycie dachu wraz z częścią drewna, zamontowane okna dachowe, kocia chata zyskała autonomię za sprawą schodów zewnętrznych, mamy drzwi wejściowe i ocieplene ściany szczytowe z zewnątrz.

 Miesiąc temu rozpoczęły się prace w środku i tutaj mamy już ocieplony cały dach wełną, mamy gotową podłogę też ocieploną wełną oraz styropianem , stelaże pod ścianki działowe są w trakcie realizacji tak samo jak instalacja elektryczna i wodno kanalizacyjna 

Pieniążki ze zbiórki są na wykończeniu, więc nadal zabieramy bo jeszcze sporo zostało do zrobienia. Kosztorys robiliśmy trzy lata temu, wszystko bardzo podrożało przez ten czas a dodatkowo projekt uległ zmianie bo nie liczyliśmy schodów zewnętrznych ani osobnego ogrzewania

Jeszcze raz Wszystkim ślę Wielkie dzięki !

Za każdą wpłatę, za fanty na bazarek, za pomoc przy bazarku oraz wszystkich, którzy pracowali i pracują aby Kocia Chata jak najszybciej otworzyła się dla potrzebujacych futer.


Kocia chata marzy się nam , bardzo bardzo bardzo . 

Od kilkunastu lat najpierw w pojedynkę , potem łącząc siły  pomagamy bezdomnym zwierzakom z szeroko pojętych okolic  Myślenic . Od kilkunastu lat co roku od wiosny do później jesieni  przeżywamy to samo - jak ogarnąć miejsce na pojawiające się z każdym rokiem coraz większe ilości kociąt . 

W sezonie dostajemy  niemal codziennie po kilka telefonów z prośbą o pomoc w opiece nad znalezionymi kocimi maluszkami . Domów tymczasowych  mamy kilka , mamy też zaprzyjaźniony hotelik i zaprzyjaźniony gabinet weterynaryjny w którym lądują te wymagające opieki weterynaryjnej kocie dzieciaki , niestety  miejsca zapychają się najczęściej już w czerwcu .

 Akurat wtedy zaczyna się martwy sezon adopcyjny - wakacje... Mniej więcej w połowie lipca zwykle nie mamy już gdzie upchnąć pchły z kota, a co dopiero całego kociego miotu . 

Od dawna marzyłyśmy o kociej chacie , o miejscu , gdzie bezpiecznie mogłybyśmy przyjmować koty i dbać o nie do czasu adopcji . Opcja budowy nowego lokalu absolutnie przekracza wszelkie nasze możliwości , opcja wynajęcia lokalu pod kociarnię w naszym miasteczku odpada absolutnie, nawet jeśli jakiś lokal był w zasięgu naszych możliwości finansowych najczęściej właściciele słysząc co tam chcemy zrobić zamykali nam drzwi przed nosem . 

Koty to największa chyba miłość Asi, jest w stanie dla nich zrobić wszystko i poświęcić wszystko . To z jaką czułością opiekuje się maluszkami, ile ma cierpliwości do starszych schorowanych kotów dlatego po domowej burzy mózgów postanowili rodzinnie przeznaczyć nieużytkowe , stare , nigdy nie wykończone poddasze na kocią chatę . 

Powodów takiego wyboru jest wiele - po pierwsze czas - mając koty na miejscu Asia oszczędzi wiele godzin dziennie , które teraz poświęca na jeżdżenie między domami tymczasowymi, hotelikiem a gabinetem . Po drugie tworząc kocią chatę od podstaw, możemy zaprojektować ją dbając od samego początku o zasady bezpieczeństwa sanitarnego - po tylu latach doskonale wiemy, że kwarantanna i izolacja nowo przyjętych kotów to obowiązek , że przy nieszczepionych kotach rygor sanitarny to podstawa, żeby przyjmowane kocięta w zdrowiu dotrwały do adopcji .

 Kocie wirusówki to najgorsze zarazy świata i wiemy czym kończy się w tym zakresie najmniejsze nawet niedopatrzenie . Mając kocią chatę na miejscu będziemy w stanie reagować od razu na potrzeby kocich rezydentów, a przede wszystkim zaoszczędzone na wynajmie , przejazdach pieniądze będziemy mogły przeznaczyć na utrzymanie zwierzaków . 

Poddasze od zeszłego roku jest już placem budowy , dostało nowe okna, przemurowane zostały już ścianki , wstępnie wzmocniona podłoga ale nadal jest to stan surowy . 

Od kilku miesięcy na grupach typu oddam za darmo , zbieramy wszelkie dostępne materiały budowlane i dzięki pomocy fantastycznych Ludzi mamy już trochę wełny, styropianu a zaprzyjaźniona architekt zaoferowała się, że  pomoże nam rozplanować jak najbardziej ergonomicznie posiadaną przestrzeń . 

Udało się już zrobić ogrom, ale przed nami jeszcze więcej pracy a niestety nasze możliwości dalszej budowy kociej chaty wyczerpały się , dlatego ośmielamy się prosić Was o pomoc . Każda nawet najmniejsza wpłata przybliża nas do spełnienia jednego z największych naszych marzeń - żebyśmy już nigdy nie musiały odmawiać nikomu przyjęcia kota w potrzebie . 

Budowę kociej chaty można śledzić na powstałej właśnie grupie na FB - budujemy kocią chatę - marzymy , żeby sezon 2023 rozpocząć z przytupem i miejscem na kilkanaście kocich istnień . Najpiękniej jak umiemy prosimy o pomoc w powstaniu bezpiecznego , dobrego i przyjaznego kociambrom miejsca .

 Asia i Gośka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Joanna Ciałowicz - awatar

    Joanna Ciałowicz

    27.03.2024
    27.03.2024

    Bazarek na Kocią Chatę

  • Joanna Ciałowicz - awatar

    Joanna Ciałowicz

    25.03.2024
    25.03.2024

    Bazarek na Kocią Chatę

  • Joanna Ciałowicz - awatar

    Joanna Ciałowicz

    23.03.2024
    23.03.2024

    Bazarek na Kocią Chatę

  • Joanna Ciałowicz - awatar

    Joanna Ciałowicz

    20.03.2024
    20.03.2024

    Bazarek na Kocią Chatę

  • Joanna Ciałowicz - awatar

    Joanna Ciałowicz

    16.03.2024
    16.03.2024

    Bazarek na Kocią Chatę

110 975 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 904 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 904

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
katarzyna owczarek - awatar
katarzyna owczarek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Karolina Palczewska - awatar
Karolina Palczewska
25
Anna Kańska - awatar
Anna Kańska
272
Agnieszka Mikicka-Podmokła - awatar
Agnieszka Mikicka-Podmokła
20
Basia Kurek - awatar
Basia Kurek
10
Agata Lenard - awatar
Agata Lenard
22
Ania - awatar
Ania
32
Danuta Świerczyńska - awatar
Danuta Świerczyńska
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij