Zbiórka Kocia Chata - zdjęcie główne

Kocia Chata

101 751 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 606 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Kocia chata marzy się nam , bardzo bardzo bardzo . 

Od kilkunastu lat najpierw w pojedynkę , potem łącząc siły  pomagamy bezdomnym zwierzakom z szeroko pojętych okolic  Myślenic . Od kilkunastu lat co roku od wiosny do później jesieni  przeżywamy to samo - jak ogarnąć miejsce na pojawiające się z każdym rokiem coraz większe ilości kociąt . 

W sezonie dostajemy  niemal codziennie po kilka telefonów z prośbą o pomoc w opiece nad znalezionymi kocimi maluszkami . Domów tymczasowych  mamy kilka , mamy też zaprzyjaźniony hotelik i zaprzyjaźniony gabinet weterynaryjny w którym lądują te wymagające opieki weterynaryjnej kocie dzieciaki , niestety  miejsca zapychają się najczęściej już w czerwcu .

 Akurat wtedy zaczyna się martwy sezon adopcyjny - wakacje... Mniej więcej w połowie lipca zwykle nie mamy już gdzie upchnąć pchły z kota, a co dopiero całego kociego miotu . 

Od dawna marzyłyśmy o kociej chacie , o miejscu , gdzie bezpiecznie mogłybyśmy przyjmować koty i dbać o nie do czasu adopcji . Opcja budowy nowego lokalu absolutnie przekracza wszelkie nasze możliwości , opcja wynajęcia lokalu pod kociarnię w naszym miasteczku odpada absolutnie, nawet jeśli jakiś lokal był w zasięgu naszych możliwości finansowych najczęściej właściciele słysząc co tam chcemy zrobić zamykali nam drzwi przed nosem . 

Koty to największa chyba miłość Asi, jest w stanie dla nich zrobić wszystko i poświęcić wszystko . To z jaką czułością opiekuje się maluszkami, ile ma cierpliwości do starszych schorowanych kotów dlatego po domowej burzy mózgów postanowili rodzinnie przeznaczyć nieużytkowe , stare , nigdy nie wykończone poddasze na kocią chatę . 

Powodów takiego wyboru jest wiele - po pierwsze czas - mając koty na miejscu Asia oszczędzi wiele godzin dziennie , które teraz poświęca na jeżdżenie między domami tymczasowymi, hotelikiem a gabinetem . Po drugie tworząc kocią chatę od podstaw, możemy zaprojektować ją dbając od samego początku o zasady bezpieczeństwa sanitarnego - po tylu latach doskonale wiemy, że kwarantanna i izolacja nowo przyjętych kotów to obowiązek , że przy nieszczepionych kotach rygor sanitarny to podstawa, żeby przyjmowane kocięta w zdrowiu dotrwały do adopcji .

 Kocie wirusówki to najgorsze zarazy świata i wiemy czym kończy się w tym zakresie najmniejsze nawet niedopatrzenie . Mając kocią chatę na miejscu będziemy w stanie reagować od razu na potrzeby kocich rezydentów, a przede wszystkim zaoszczędzone na wynajmie , przejazdach pieniądze będziemy mogły przeznaczyć na utrzymanie zwierzaków . 

Poddasze od zeszłego roku jest już placem budowy , dostało nowe okna, przemurowane zostały już ścianki , wstępnie wzmocniona podłoga ale nadal jest to stan surowy . 

Od kilku miesięcy na grupach typu oddam za darmo , zbieramy wszelkie dostępne materiały budowlane i dzięki pomocy fantastycznych Ludzi mamy już trochę wełny, styropianu a zaprzyjaźniona architekt zaoferowała się, że  pomoże nam rozplanować jak najbardziej ergonomicznie posiadaną przestrzeń . 

Udało się już zrobić ogrom, ale przed nami jeszcze więcej pracy a niestety nasze możliwości dalszej budowy kociej chaty wyczerpały się , dlatego ośmielamy się prosić Was o pomoc . Każda nawet najmniejsza wpłata przybliża nas do spełnienia jednego z największych naszych marzeń - żebyśmy już nigdy nie musiały odmawiać nikomu przyjęcia kota w potrzebie . 

Budowę kociej chaty można śledzić na powstałej właśnie grupie na FB - budujemy kocią chatę - marzymy , żeby sezon 2023 rozpocząć z przytupem i miejscem na kilkanaście kocich istnień . Najpiękniej jak umiemy prosimy o pomoc w powstaniu bezpiecznego , dobrego i przyjaznego kociambrom miejsca .

 Asia i Gośka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Agnieszka Ciniewska - awatar

  Agnieszka Ciniewska

  22.02.2024
  22.02.2024

  Cieszę się że mogę pomóc 💞💞💞💞

 • Karol Suder - awatar

  Karol Suder

  16.02.2024
  16.02.2024

  Duża kuweta Savic

 • Joanna Ciałowicz - awatar

  Joanna Ciałowicz

  09.02.2024
  09.02.2024

  Bazarek na Kocią Chatę

 • Joanna Ciałowicz - awatar

  Joanna Ciałowicz

  07.02.2024
  07.02.2024

  Bazarek na Kocią Chatę (17+62)

 • Tomasz Zarychta - awatar

  Tomasz Zarychta

  02.02.2024
  02.02.2024

  pomagam.pl/cr49k3/support/ixVMUb8HGfA4xvI0/

101 751 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 606 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Joanna Izabella Lubaczewska - awatar

Joanna Izabella Lubaczewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 606

Agnieszka Ciniewska - awatar
Agnieszka Ciniewska
14
Agnieszka Ciniewska - awatar
Agnieszka Ciniewska
25
Agnieszka Bednarczyk - awatar
Agnieszka Bednarczyk
10
Elka Wj - awatar
Elka Wj
10
Monika Flazik - awatar
Monika Flazik
20
Iwona Jędrzejowska - awatar
Iwona Jędrzejowska
30
Danuta Świerczyńska - awatar
Danuta Świerczyńska
20
Danuta Świerczyńska - awatar
Danuta Świerczyńska
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Lewandowska - awatar
Agnieszka Lewandowska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij