Pat Rycja - awatar

Pat Rycja

Organizator zbiórki

Mam na imię Patrycja, za punkt honoru postawiłam sobie, że zrobię co w mojej mocy żeby zebrać potrzebną sumę pieniędzy dla mojej koleżanki Malwiny, chorej na raka piersi. 

Sama nie jestem w stanie, dlatego Was, moich przyjaciół, znajomych i nieznajomych proszę o pomoc... suma jaką potrzebujemy to TYLKO I AŻ 50 tysięcy złotych. 

Wierzę w siłę internetu, wierzę w siłę ludzi, którzy umieją pomagać w takich sytuacjach, wierzę że się uda !!! MUSI SIĘ UDAĆ !!!

Proszę udostępniajcie.... jeżeli Wy nie możecie wpłacić żadnej kwoty może zrobić to któryś z Waszych przyjaciół/znajomych widzący ten apel. DZIĘKUJĘ !!!

Przeczytajcie słowa, które napisała Malwina: 

"Mam na imię Malwina, mam 31 lat i dwóch synów - 12 letniego Kamila i 3 letniego Marcela. Mam też JEGO - najgorszy z możliwych i najbardziej agresywny - rak piersi HER 2 - dodatni z przerzutami do węzłów chłonnych.

Rak zaatakował mnie, gdy przestałam karmić syna. Podczas kąpieli wyczułam w lewej piersi guza (twardy, duży). Już po badaniu USG (w dniu urodzin mężą) wiadomo było, że to nowotwór złośliwy. Załamałam się. Przerażenie odebrało mi zdolność racjonalnego myślenia. Dalej wszystko potoczyło się jak we śnie, a raczej jak w koszmarze, onkologicznym koszmarze, w który zmieniło się moje życie. Ja, która dotąd opiekowałam się bliskimi - żona i matka - stałam się pacjentką oddziału onkologicznego, która sama wymagała opieki (nadal jej wymagam). Wówczas też moje szczęście okazało się być kruche jak porcelana, zniknęło bezpieczeństwo, od tej pory otaczała mnie śmierć. Powtarzałam sobie jednak, że zwyciężę w tej walce, w walce z rakiem, bo przecież mam tyle rzeczy do zrobienia. Nie mogłam się załamać. Co trzy tygodnie chodziłam do szpitala na chemię (przyjęłam 2 cykle), przechodziłam ją przez pierwsze 5 dni koszmarnie, słaniałam się na nogach. Nie byłam w stanie sama zająć się dziećmi, ogarnąć siebie, domu, niczego. 3-ci cykl chemii miał byc poprzedzony wszysciem portu, niestety nieudanym, zakończonym poważnymi powikłaniami:

- uszkodzeniem opłucnej

- krwiakiem i położeniem końcówki cewnika w nieprawidłowym miejscu - koniec drenu widoczny w prawej jamie opłucnej

Chemia wstrzymana na 7 tygodni, cykl leczenia zmieniony z przyczyn ode mnie zupełnie niezależnych. Pomóc mi może a zarazem uratować życie nierefundowany lek - PERJETA - stosowany w leczeniu chorych na raka piersi. To jedyna szansa na to by moi synowie Kamil i Marcel mieli mamę...

Lek PERJETA podawany jest dożylnie, przez kroplówkę, jak chemia - w szpitalu, jednorazowe podanie to koszt rzędu 11 tysięcy złotych i tak co 3 tygodnie (łączna kwota to ok. 50.000 złotych). Taka jest cena za moje życie. Za to, że dostanę szansę patrzeć na moje dzieci jak dorastają. Chcę tylko żyć i być mamą, żoną, córką, siostrą, o to proszę.

Modlę się o cud, żeby znalazły się środki na PERJETA, żebym mogła wyzdrowieć.

Proszę wszystkich, którzy mogą pomóc - BĄDŹCIE MOIM CUDEM !!!

Nie mogę, nie chcę umrzeć..."

Aktualności

 • Pat Rycja - awatar

  Pat Rycja

  24.05.19
  24.05.19

  Kochani.... minął rok od kiedy zebraliście swoje siły i udostępniliście swoje SERCA pomagając Malwinie, chorującej na raka... Dziś mogę Wam napisać, że dzięki WAM za zebrane pieniążki Malwina mogła zakpić drogi lek, który zadziałał i uratował jej życie !!! Jest po wielu miesiącach walki, która się już zakończyła. Najgorsze za nią... Dziś... jeszcze raz, ale ostatni raz... WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ, w imieniu Malwiny i swoim. Miejcie w swoim sercu iskierkę wiedzy, ŻE SIĘ UDAŁO !!! patrycja

  Zdjęcie aktualności 31 786

Komentarze

 • Jozefa M - awatar

  Jozefa M

  29.05.18
  29.05.18

  Życzę Tobie zdrówka kochana

 • Marta Ochal-Nowaczyk - awatar

  Marta Ochal-Nowaczyk

  28.05.18
  28.05.18

  Szybkiego powrotu do zdrowia!

 • Paulina kaminska-Rusak - awatar

  Paulina kaminska-Rusak

  26.05.18
  26.05.18

  Dużo zdrówka !

 • Małgorzata Tyczyńska - awatar

  Małgorzata Tyczyńska

  26.05.18
  26.05.18

  Trzymam kciuki,musi się udać :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.05.18
  26.05.18

  Czy Perjeta bedzie brana razem z Herceptin i chemoterapia???? To wazne! Zdrowia!

Pat Rycja - awatar

Pat Rycja

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 491

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Paul Halina - awatar
50
Paul Halina
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Jozefa M - awatar
100
Jozefa M
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Śnioch - awatar
50
Łukasz Śnioch
Żaneta - awatar
10
Żaneta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij