Zbiórka Na procesor dźwięku dla Jakuba - miniaturka zdjęcia

Na procesor dźwięku dla Jakuba Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na procesor dźwięku dla Jakuba - zdjęcie główne

Na procesor dźwięku dla Jakuba

1 871 zł  z 39 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Pobucewicz - awatar

Ewa Pobucewicz

Organizator zbiórki

Jakub urodził się 27 marca 2002 roku z głęboką, obustronną głuchotą oraz zespołem Dandy-Walkera.Jest to choroba mózgu, polegająca na zaburzeniach przepływu płynu  mózgowo-rdzeniowego. Choroba objawia się m.in.: wodogłowiem, które w miarę postępu choroby, rozrasta się, wraz ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego. Głuchotę u syna stwierdzono w wieku 2 lat. W 2004 roku został obuusznie zaaparatowany.

Od tego momentu wdrożona została intensywna rehabilitacja przez specjalistów Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie. Aparaty nie były na tyle efektywne, aby Jakub w pełni słyszał i rozumiał mowę. W 2008 roku, zachęceni przez specjalistów, poddaliśmy syna operacji wszczepienia implantu ślimakowego na prawe ucho, wierząc że w przyszłości będzie osobą samodzielną, zdolną do funkcjonowania wśród społeczeństwa. Wszczepienie implantu wiązało się z tym, że mózg Jakuba musiał od początku, poprzez  kolejne rehabilitacje, nauczyć się na nowo odbierać i przetwarzać impulsy dźwiękowe. Późne zaimplantowanie (syn z powodu chorób współistniejących, nie mógł być implantowany wcześniej) zmniejszało jego szanse na rozwinięcie umiejętności mowy. Sukcesem dla nas jest fakt, że Jakub zaczął słyszeć, a ponadto rozwinął umiejętność mowy i jej rozumienie.

Od dłuższego czasu problematyczny stał się dla nas stan procesora słuchowego. Urządzenie, które nosi już od 12 lat przestaje się nadawać do eksploatacji, ponieważ znaczna jego część jest uszkodzona i nie ma możliwości ich naprawy. Refundacja przysługuje co 5 lat. Po upływie tego czasu zwróciliśmy się do Dyrekcji  Instytutu Fizjologii i i Patologii Słuchu w Kajetanach (gdzie Jakub był implantowany) o wymianę procesora dźwięku. Wniosek został rozpatrzony negatywnie, uargumentowany brakiem środków finansowych. Czas oczekiwania na wymianę aparatu dźwięku jest tak długi, że na chwilę obecną Jakub jest zmuszony korzystać ze starego, niesprawnego aparatu. W obawie przed zagrożeniami i niedogodnościami jakie mogą wynikać z obecnej sytuacji, doszliśmy z mężem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla syna będzie zakup nowego procesora dźwięku. Zakup aparatu to koszt 39 000 złotych. Są to  zbyt duże koszta, abyśmy samodzielnie  mogli je zrealizować, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu urządzenia, dzięki któremu nasz syn mógłby dalej prawidłowo się rozwijać i funkcjonować.

Wierzę, że wśród wiecznie zabieganego i zapracowanego społeczeństwa są osoby, którym nie jest obojętny los ludzi niepełnosprawnych, którzy codziennie mierzą się z wszelkiego rodzaju barierami i ograniczeniami.


Aktualizacje


  • Ewa Pobucewicz - awatar

    Ewa Pobucewicz

    02.10.2020
    02.10.2020

    W imieniu Jakuba pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie jakie otrzymał od Was syn. Dzięki Państwa pomocy możliwy będzie zakup procesora dźwięku.Jakub będzie na nowo mógł nas usłyszeć.
    Dziękujemy😘😘😘😘za okazane serce.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Gabriela Jadacka - awatar

    Gabriela Jadacka

    01.10.2020
    01.10.2020

    :)

1 871 zł  z 39 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Pobucewicz - awatar

Ewa Pobucewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 25

D.R. - awatar
D.R.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
A. Kaczmarek - awatar
A. Kaczmarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota - awatar
Dorota
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aneta Siedlecka - awatar
Aneta Siedlecka
20
Elwira - awatar
Elwira
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij