Zbiórka Co łaska na opiekę zwierząt - miniaturka zdjęcia

Co łaska na opiekę zwierząt Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Co łaska na opiekę zwierząt - zdjęcie główne

Co łaska na opiekę zwierząt

138 915 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 049 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kiedy schronisko zostało dotknięte efektami covidu, udało się nam utrzymać dzięki wsparciu Darczyńców poziom opieki na niezmienionym poziomie. Niestety teraz zmagamy się z większym problemem – inflacją, która w przypadku materiałów i usług niezbędnych do opieki nad zwierzętami sięga 30-40%, a nie oficjalnych 16%.
Zjawisko inflacji to nie jedyny problem schroniskowego budżetu – dochodzi do niego pogorszenie sytuacji finansowej naszych darczyńców, którzy wpłacają mniej datków.
Sytuacja finansowa jest trudna i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach ulegnie dodatkowemu pogorszeniu.
Środki z 1% podatku za poprzedni rok jeszcze nie wpłynęły na konto schroniska i nie wiemy, jakiej kwoty możemy się spodziewać. Wiemy za to na pewno, że w przyszłym roku ze względu na zmiany podatkowe prognozowany jest spadek wpływów 1% podatku o 50-80%.
Jak wiecie, schronisko utrzymuje się z darowizn. 

Umowy z kilkoma gminami na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami nie zapewniają pokrycia kosztów zajmowania się gminnymi podopiecznymi, szczególnie jeśli zostają z nami na dłużej lub wymagają leczenia.


W tej sytuacji musimy podjęliśmy więcej działań w zakresie pracy ludzkiej, by ograniczać koszty bez straty personelu na dzień dzisiejszy. Boimy się sytuacji, w której trzeba będzie ograniczyć koszty ogólnej opieki zwierząt jak np. opieka wet czy karma.

Chcemy przetrwać do 1%, a co potem?

Po opłaceniu części faktur i zobowiązań na początku sierpnia na koncie schroniska jest NIC.

Ważne: ta zbiórka istnieje od początku roku 2022. Apel inflacyjny rozpoczął się, gdy na zbiórce była ww. kwota. Oczywiście już dawno wydana na zwierzęta .

Naprawdę co miesiąc mamy ogromną dziurę w budżecie na ok 80 000zł.

Obecnie comiesięczne stałe koszty (bez inwestycji) to ok. 180 000zł. Czyli niemalże 2 mln zł rocznie. 

Zwracamy się z prośbą o ratunek dla ponad 300 zwierząt.


Karmienie zwierząt: 60 000zł /mies
Opieka wet (bez koni) ok 15-20 000zł /mies


Każde 2zł ma znaczenie! Pomożecie?

Dlaczego warto nas wspierać?️

Warto nas wspierać, ponieważ pieniądze są wydawane w najlepszy możliwy sposób, co widać w poziomie opieki oraz ustawicznym rozwoju placówki. Wiemy, że na wszystko musimy zapracować, w tym na Państwa zaufanie. Co roku przechodzimy pozytywnie audyt finansowy jako fundacja, co jest wynikiem dbałości o faktury, umowy i rozliczenia. Za każdy rok przedstawiamy sprawozdanie: https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/756-raport-dzia%C5%82a%C5%84-2019


ZMIANY od 2012 roku

Schronisko ma długą historię. Placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los ponad 600 zwierząt nie miał znaczenia...głodzone, bite, rozmnażane, zapomniane...


Od czasu zajęcia się placówka w 2012 stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków. Nie tylko psy i koty, ale i konie, kozy, owce, świnie, krowy, lisy, kury. Były też niedźwiedzie, wilk, karp, wrona...

SPOSÓB FINANSOWANIA

Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesięczne obecnie to ok. 180 tys zł. Tak,jak się domyślacie, jest to ustawiczna żebranina...

POZIOM OPIEKI

Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korabiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ten poziom opieki jest możliwy dzięki pieniądzom od Ludzi...

ADOPCJE

Chcemy, aby zwierzęta trafiały do świadomych odpowiedzialnych domów, gdzie opieka będzie lepsza niż w schronisku. Stąd od samego początku istnieje proces adopcyjny weryfikujący kandydatów. Pomagamy także w adaptacji do nowych warunków.

LUDZIE

Stawiamy na Ludzi. To w ich rękach - dosłownie - jest życie zwierząt. Pracownicy to pasjonaci, Ludzie kochający zwierzęta, zwracają uwagę na najmniejsze znaki  zmiany stanu zdrowia. To też Ludzie szanujący powierzone mienie. Wiedzą, że  wszystko, co jest w schronisku, jest w nim dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu Darczyńców.


Ogromną rolę ma wolontariat indywidualny. Zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich, a także wspiera pracę w schronisku. 

Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych (wierzymy w edukację, jako narzędzie zmiany postaw ludzi, którzy będą kiedyś mieć pod opieką zwierzaki)  i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego. Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych, organizowane są też inne dni otwarte. Jesteśmy otwarci na Ludzi z zewnątrz i chcemy, aby pokochali Korabiewice (w skrócie Korabki) tak jak my.


Pamiętaj, to wszystko, co dzieje się w schronisku, jest możliwe dzięki Ludziom. Bądź jednym z nich i bądź częścią marzeń o wyjątkowym miejscu. Wesprzyj już teraz.

Więcej o nas na:

Główny profil na Facebooku https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/ 

Dołączcie też do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/

Instagram @schronisko

Web http://www.schronisko.info.pl

YT https://www.youtube.com/user/schronkorabiewice


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  09.09.2022
  09.09.2022

  TAK ŹLE NIE BYŁO NIGDY🙏POMOCY 🙏
  Kończy się czwarty tydzień żebraniny na pokrycie dziury w budżecie. Udało się zebrać (dopiero?) 34 tyś złotych, które oczywiście zostały już wydane. Przyszedł trudny czas 🙏 www.pomagam.pl/cud2022 Niby trzeba mieć nadzieję, ale ...

  Fundacja Viva! Oddział Korabiewice
  73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
  Darowizna - 2022 ratunek
  Przelewy zza granicy:
  Bank Pekao S.A.
  ul. Czackiego 21/23
  00-043, Warszawa, Polska
  IBAN: PL73124010401111001066977358
  SWIFT: PKOPPLPW

  PayPal [email protected]

  Gadżety charytatywne https://allegro.pl/uzytkownik/VivaKorabiewice

  Dzięki!

  Zdjęcie aktualizacji 101 451

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.02.2024
  03.02.2024

  Dużo dobrego Kochani!

 • Ilona Ćwiertniewicz - awatar

  Ilona Ćwiertniewicz

  11.06.2023
  11.06.2023

  dla schroniska 20zł

 • Olenkaa - awatar

  Olenkaa

  07.04.2023
  07.04.2023

  :)

 • budyń - awatar

  budyń

  07.02.2023
  07.02.2023

  pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.01.2023
  07.01.2023

  Powodzenia, dobro wraca ❤️

138 915 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 049 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 3 049

Karolina - awatar
Karolina
100
Wojciech Gawronski - awatar
Wojciech Gawronski
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
obecny nie tylko - awatar
obecny nie tylko
10
Teodora - awatar
Teodora
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij