Zbiórka Fundacja Curiositas - Ukraina - miniaturka zdjęcia

Fundacja Curiositas - Ukraina Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Fundacja Curiositas - Ukraina - zdjęcie główne

Fundacja Curiositas - Ukraina

2 340 zł  z 112 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Fundacja Curiositas poszukuje wsparcia finansowego w celu zatrudnienia 2 uchodźczyń z Ukrainy, do pomocy w opiece nad dziećmi uchodźców, które przyjmujemy bez opłat do Szkoły Podstawowej Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie (https://montessorirzeszow.pl). Pomoc oferujemy w okresie od marca do sierpnia tego roku.

Otrzymane wsparcie pomoże nam także pokryć miesięczne koszty związane ze sprawowaniem opieki nad dziećmi (posiłki, przybory i udział we wszystkich wydarzeniach szkolnych). 

Szkoła dysponuje łącznie 15 wolnymi, nieodpłatnymi miejscami dla uchodźców (7 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym i 8 miejsc dla dzieci w wieku 10-11 lat), w okresie od marca do sierpnia tego roku.

Ewentualna nadwyżka otrzymanego wsparcia zostanie wykorzystana na cele związane z pomocą uchodźcom realizowane na terenie miasta Rzeszowa. 

Szacunkowy miesięczny koszt utrzymania 2 pracowników oraz 15 uczniów to 14 000 zł brutto. Pozostałe koszty (m.in. udział w wynagrodzeniu nauczycieli) są pokrywane przez sponsorów Fundacji.

Fundacja Curiositas jest pozarządową organizacją non profit (NGO), założoną w 2017 roku w celu prowadzenia Szkoły Podstawowej Montessori im. Pilota Pirxa w Rzeszowie oraz m.in. działania na rzecz integracji europejskiej, wspierania aktywności prospołecznej oraz propagowania idei pomocy wzajemnej i wsparcia środowiskowego (statut Fundacji: https://montessorirzeszow.pl/wp-content/uploads/2018/02/Statut-Fundacji.pdf). 

Fundacja Curiositas spełnia wymagania ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, co oznacza, że wszelkie darowizny na cele statutowe Fundacji można odliczyć od podstawy opodatkowania (więcej tutaj: https://darowizny.ngo.pl/strefa-organizacji-dzialaj/zanim-zaczniesz/co-to-jest-darowizna-dla-stowarzyszenia-fundacji). Nr konta do bezpośrednich darowizn znajduje się na naszej stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie!

Dane rejestrowe:

Fundacja Curiositas

ul. Sympatyczna 28/12, 35-314 Rzeszów

NIP: 8133738364

REGON: 366580494

KRS: 0000664151

Email: [email protected] 

WWW: https://montessorirzeszow.pl 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 340 zł  z 112 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agnieszka Małolepsza - awatar
Agnieszka Małolepsza
50
JASKO - awatar
JASKO
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij