Zbiórka Grosik dla staruszki Cykady. - zdjęcie główne

Grosik dla staruszki Cykady.

1 074 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Cykada, stara klacz po przewlekłym ochwacie. Właściciele nie byli w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Mazowiecka mała wieś, zapomniana przez świat i ludzi. Niewielkie gospodarstwo, leciwy dom, pochylony wiekiem zbutwiały płot, mała szopka w której stała stareńka Cykada z przewlekłym ochwatem. Ot, zwykłe gospodarstwo jakich wiele. Właściciele szukali pomocy, ale nie było ich stać na częste wizyty kowala ortopedy i weterynarza. Zwrócili się do nas o przygarnięcie konia. Cykada trafiła pod nasze skrzydła w 2011 roku. Długotrwałe leczenie przyniosło efekty, Cykada zaczęła normalnie chodzić.

Dziarska staruszka, nadal mieszka w naszym ośrodku w Szczedrzykowicach i codziennie dzielnie przemierza drogę ze stajni na padok. Spokojny koń, mało ceniący towarzystwo ludzi, zaprzyjaźniona z młodszym Basterem i bardzo wiekową Baśką.

Niestety czas robi swoje i wraz z upływającymi latami, Cykadzie ubywa zdrowia. Z roku na rok ma coraz większe problemy z zębami, które trzeba regularnie tarnikować. Do tego pojawiły się problemy z przyswajaniem paszy i niestety kłopoty ze stawami. Choć kopyta nie bolą, babcia Cykada ma coraz większe kłopoty ze wstawaniem. Chód też nie jest już taki energiczny jak kiedyś.

Cykada wiele przeszła. Początki w naszym ośrodku miała ciężkie, bo nie dość, że bolały kopyta, to nijak nie umiała się dogadać z innymi końmi. Klacz zanim do nas trafiła, całe życie stała sama, nie umiała się zachować w stadzie, znaleźć przyjaciół, atakowała każdego, podchodzącego bliżej konia. Wiele miesięcy trwało zanim nauczyła się z nimi na nowo komunikować. Dziś ma swoich kopytnych przyjaciół, ale potrzebuje też wsparcia od ludzi.

Cykada pilnie potrzebuje pełnej diagnostyki, w tym RTG, aby zobaczyć co się dzieje z jej starymi nogami. Potrzebne też są suplementy wspomagające aparat ruchu u starych koni i jeszcze lepiej przyswajalna pasza, aby jak najdłużej mogła się cieszyć takim zwykłym, spokojnym, końskim życiem.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.2018
  11.06.2018

  Aktualizacja
  Babcia Cykada dziękuje za pomoc finansową, za liczne telefony i paczki z witaminami. Stan zdrowia jest pod stałą kontrolą. Cykada cały czas przypomina, że byłaby wniebowzięta, gdyby miała jeszcze kilku Wirtualnych Opiekunów.

  Dowiedz się więcej o Cykadzie https://centaurus.org.pl/konie/cykada/

  Dołącz do Sponsorów Cykady- wypełnij Formularz Adopcji Wirtualnej - https://centaurus.org.pl/formularz_adopcji_wirtualnej/

  Zdjęcie aktualizacji 16 161

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kasia B. - awatar

  Kasia B.

  19.04.2017
  19.04.2017

  Powodzenia!

 • Anna Bratkowska - awatar

  Anna Bratkowska

  17.04.2017
  17.04.2017

  Dla CYKADY

1 074 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Wpłaty: 33

Aleksandra - awatar
Aleksandra
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dorota Sadalla - awatar
Dorota Sadalla
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
anonim - awatar
anonim
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kasia B. - awatar
Kasia B.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij