Zbiórka Zmieńmy realia życia pacjentów - miniaturka zdjęcia

Zmieńmy realia życia pacjentów Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zmieńmy realia życia pacjentów - zdjęcie główne

Zmieńmy realia życia pacjentów

195 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

To nasza ostatnia próba. Po ponad półtorarocznych staraniach o uzyskanie finansowania druku książki jesteśmy zmuszeni poprosić Was o pomoc.

Historia starań o finansowanie jest długa, ale można ją podsumować jednym zdaniem: gdyby to była inna choroba, to książka byłaby już dawno wydana.

Setki maili, setki rozmów telefonicznych dających nadzieję, która później była rozwiewana... Ogrom czasu i energii włożony w próby pozyskania funduszy... Czas i kilometry spędzone w aucie w drodze na różne spotkania...


Pomożecie nam mieć książkę w rękach?


Pomóż nam zmienić realia życia pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit!

„Gdybym cierpiała na migreny, miała kontuzję kolana, albo cukrzycę, łatwiej by mi się żyło. Społeczeństwo nie uważałoby, że jestem brudna, śmierdząca, że nie mam prawa czuć się kobieco, że można mnie wyśmiewać i ze mnie szydzić”

„te 30 biegunek to lekka przesada, proszę mi wierzyć, pacjenci wyolbrzymiają. Mogę Wam pomóc w książce o raku lub cukrzycy. To przyjemniejsze tematy niż kupa”

„Powiedziałam wtedy do męża, że jeśli muszę mieć operację wyłonienia stomii, to ja w ogóle nie chcę, by mnie z tej operacji wybudzano. Ból psychiczny bywał gorszy niż fizyczny…”

„Ze spontanicznej i szczęśliwej dziewczyny zmieniłam się w cień siebie. Czułam, że powoli się wypalam. Z perspektywy czasu mówię o tym wprost: ja po prostu chciałam umrzeć, bo bałam się reakcji innych”

„Bywało, że miałam po 30 biegunek na dobę. Z ogromnym niezrozumieniem spotkałam się m.in. ze strony medyków i nauczycieli. Oni mojego bólu nie potrafili sobie wyobrazić. Moja choroba jest przecież społecznie niewidoczna. Włóczyłam się od lekarza do lekarza, błagając o diagnozę”

Zbieramy pieniądze na wsparcie realizacji książki o NZJ. Chcemy ją przekazać tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, m. in. do przychodni, szpitali, bibliotek. Każda, nawet najmniejsza kwota, przybliża nas do celu.

Stawiliśmy sobie za cel wydanie tej publikacji, aby pomóc osobom cierpiącym na tę chorobę oraz ich rodzinom w zrozumieniu i radzeniu sobie z chorobą. Koszty produkcji, druku i dystrybucji książki są ogromnie wysokie, a nasza organizacja działa jedynie na zasadzie wolontariatu. Dlatego też, potrzebujemy Twojego wsparcia finansowego, aby pomóc jak największej liczbie osób.

Nieswoiste zapalenia jelit to choroba przewlekła, która dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie. To choroba obarczona ogromną społeczną presją. Przecież dla większości osób biegunki, pieluchomajtki, stomia, blizny pooperacyjne czy depresja towarzysząca chorobie to temat do niewybrednych żartów… Przy tym wszystkim to choroba trudna do zdiagnozowania i leczenia.

Daj szansę innym pacjentom na rzetelny dostęp do edukacji i realnego wsparcia. W tworzenie tej publikacji zaangażowali się cenieni specjaliści: psychiatra dr n. med. Leszek Rudzki, dietetyk kliniczny dr. n. med. Alina Niezgódka-Klósak, dr n. o zdr. Agnieszka Pluta, gastrolog Alina Kropidłowska, dietetyk kliniczny Justyna Dziomdziora oraz psychodietetyk Marlena Lewandowska oraz osoby chore na NZJ, które działają, by odmienić trudny los pacjentów w Polsce.

Ze względu na ogromne tabu, jakim owiany jest temat chorób jelit, nie udało nam się pozyskać praktycznie żadnych funduszy na realizację tej inicjatywy... Spotkaliśmy się z ogromnym brakiem empatii również ze strony firm farmaceutycznych, środowiska medycznego i lekarzy. Książka jest pięknie wydana, posiada unikalne zdjęcia z sesji zdjęciowych, a do tego wspaniała pod względem merytorycznym. Kilkanaście rozdziałów o  seksie, seksualności, dorastaniu, kobiecości, stomii, życiu towarzyskim i zawodowym w cieniu choroby, o tabu i długiej drodze do otrzymania diagnozy napisanych z perspektywy pacjenta-specjalisty.

Bądź częścią zmian i daj nam możliwość darmowego przekazania książki m.in. autorom i innym osobom w potrzebie.


Dołóż swoją cegiełkę do budowania empatycznego społeczeństwa


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.03.2023
    03.03.2023

    Powodzenia w wydaniu książki. <3

195 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Trzymam kciuki - awatar
Trzymam kciuki
10
Paulina - awatar
Paulina
20
Monika Hnatów - awatar
Monika Hnatów
15
Ola Ł - awatar
Ola Ł
10
Julia - awatar
Julia
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij