Zbiórka Odnówmy zabytkowy kościół ! - miniaturka zdjęcia

Odnówmy zabytkowy kościół ! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odnówmy zabytkowy kościół ! - zdjęcie główne

Odnówmy zabytkowy kościół !

351 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Wojcieszak - awatar

Ewa Wojcieszak

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem jedną z parafianek kościoła w Długiej Goślinie, na którego remont zbieramy pieniądze. Potrzeba ich na prawdę dużo i przewyższa to możliwości parafian oraz samego Proboszcza, który w remont wkłada całe swoje serce !

O co chodzi ?
Chodzi o to, żeby odrestaurować kościół parafialny w małej wsi Długiej Goślinie, która leży w Wielkopolsce. Kościół ten jest jednym z wielu zabytkowych drewnianych kościołów na Szlaku Cysterskim. Początki Parafii w Długiej Goślinie datuje się na rok 1325.
Kościół ten jest na "półmetku" remontu, ponieważ obecny Proboszcz Parafii wyremontował już fundamenty i Nawę główną  kościoła. Do wyremontowania zostały dach oraz wieża kościoła, których koszt szacowany jest na ok 660 000 zł.
Wszystko dzieje się pod okiem konserwatora zabytków.
Od 8 maja 2017r. Powiat Poznański dotuje I etap remontu, niestety dotacja i środki uzyskane ze zbiórek samych parafian nie starczą na ukończenie remontu, stąd pomysł zbiórki.

Uważam, że odnowienie kościoła i uchronienie go przed zniszczeniem leży głównie w rękach parafian. Jak wiadomo księża są często przenoszeni z parafii na parafię, a kościół zostanie dla pokoleń. Nie tylko jako miejsce święte i miejsce modlitwy dla wielu, ale również jako część Polskiej historii.

Zbiórka prowadzona jest za zgodą Proboszcza.

Za każdy wpłacony grosz serdecznie dziękujemy !
Obiecujemy modlitwę za wszystkich ofiarodawców raz w miesiącu na mszy świętej.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.2020
  23.02.2020

  Niech Pan Bóg pobłogosławi wszystkim, którzy swoją pracą przyczyniają się do zachowania dorobku poprzednich pokoleń.

 • Tomasz Rybicki - awatar

  Tomasz Rybicki

  19.03.2019
  19.03.2019

  W tym kościółku poznałem Boga . Miałem chrzest święty i komunię.

351 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Wojcieszak - awatar

Ewa Wojcieszak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
90
Daria - awatar
Daria
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sandra Sosnowska - awatar
Sandra Sosnowska
20
Agnieszka Krzysztof Stożek - awatar
Agnieszka Krzysztof Stożek
50
Tomasz Rybicki - awatar
Tomasz Rybicki
50
Dawid Niewiedział - awatar
Dawid Niewiedział
50
Marcin - awatar
Marcin
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij