Zbiórka Odnówmy zabytkowy kościół ! - miniaturka zdjęcia

Odnówmy zabytkowy kościół !

Zbiórka Odnówmy zabytkowy kościół ! - zdjęcie główne

Odnówmy zabytkowy kościół !

251 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Wojcieszak - awatar

Ewa Wojcieszak

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem jedną z parafianek kościoła w Długiej Goślinie, na którego remont zbieramy pieniądze. Potrzeba ich na prawdę dużo i przewyższa to możliwości parafian oraz samego Proboszcza, który w remont wkłada całe swoje serce !

O co chodzi ?
Chodzi o to, żeby odrestaurować kościół parafialny w małej wsi Długiej Goślinie, która leży w Wielkopolsce. Kościół ten jest jednym z wielu zabytkowych drewnianych kościołów na Szlaku Cysterskim. Początki Parafii w Długiej Goślinie datuje się na rok 1325.
Kościół ten jest na "półmetku" remontu, ponieważ obecny Proboszcz Parafii wyremontował już fundamenty i Nawę główną  kościoła. Do wyremontowania zostały dach oraz wieża kościoła, których koszt szacowany jest na ok 660 000 zł.
Wszystko dzieje się pod okiem konserwatora zabytków.
Od 8 maja 2017r. Powiat Poznański dotuje I etap remontu, niestety dotacja i środki uzyskane ze zbiórek samych parafian nie starczą na ukończenie remontu, stąd pomysł zbiórki.

Uważam, że odnowienie kościoła i uchronienie go przed zniszczeniem leży głównie w rękach parafian. Jak wiadomo księża są często przenoszeni z parafii na parafię, a kościół zostanie dla pokoleń. Nie tylko jako miejsce święte i miejsce modlitwy dla wielu, ale również jako część Polskiej historii.

Zbiórka prowadzona jest za zgodą Proboszcza.

Za każdy wpłacony grosz serdecznie dziękujemy !
Obiecujemy modlitwę za wszystkich ofiarodawców raz w miesiącu na mszy świętej.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.02.20
  23.02.20

  Niech Pan Bóg pobłogosławi wszystkim, którzy swoją pracą przyczyniają się do zachowania dorobku poprzednich pokoleń.

 • Tomasz Rybicki - awatar

  Tomasz Rybicki

  19.03.19
  19.03.19

  W tym kościółku poznałem Boga . Miałem chrzest święty i komunię.

251 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać teraz
 
Ewa Wojcieszak - awatar

Ewa Wojcieszak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 10

Daria - awatar
Daria
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sandra Sosnowska - awatar
Sandra Sosnowska
20
Agnieszka Krzysztof Stożek - awatar
Agnieszka Krzysztof Stożek
50
Tomasz Rybicki - awatar
Tomasz Rybicki
50
Dawid Niewiedział - awatar
Dawid Niewiedział
50
Marcin - awatar
Marcin
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Michalina Krzymieniewska - awatar
Michalina Krzymieniewska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij