Zbiórka Budzimy dzwony nad Wisłą - zdjęcie główne

Budzimy dzwony nad Wisłą

670 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Mówi się, że dzwon żywych woła, błądzących napomina, a zmarłych żegna. Dzwony wybijają rytm naszego życia, które płynie niczym wartka rzeka, wnosząc życie w przestrzeń naszej codzienności.  Dzwony, podobnie jak człowiek, wydają głos, który jest znakiem istoty żywej. Dzwony, podobnie jak ludzie, mają serca.

Pomóż przywrócić naszym dzwonom głos, który przez wieki rozlegał się w tym miejscu z Czerwińskiego Wzgórza łącząc swym dźwiękiem brzegi Królowej Polskich Rzek oraz budząc do życia nowe pokolenia.

W jednym z najpiękniejszych zabytków romańskich z XII wieku, bazylice w Czerwińsku nad Wisłą, na jednej z dwóch wystrzelających w niebo wież wiszą trzy zabytkowe spiżowe dzwony z lat 1511, 1513 i 1515.

Towarzyszyły one mieszkańcom Czerwińska nad Wisłą przez wiele wieków, wiążąc się nierozerwalnie z bogatą historią tego miejsca. Są niejako symbolem – witały króla Zygmunta III w 1593 roku, biły gdy Władysław IV i Jan Kazimierz powierzali losy swoje i naszego kraju opiece Najświętszej Maryi Pannie Czerwińskiej, ich dźwięk towarzyszył mieszkańcom w 1918 roku, gdy Polska odzyskiwała niepodległość. Przed nimi były także inne dzwony które biły Jagielle, gdy przeprawiał się przez Wisłę, podążając w 1410 roku na bitwę pod Grunwaldem.

Chcemy, aby serca czerwińskich dzwonów przypomniały swoją żywą obecność i rozbrzmiały ponownie w dniu 11 listopada tego roku, świętując z nami setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 50 lecie nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi w Czerwińsku nad Wisłą.

Stowarzyszenie Nasz Czerwińsk nad Wisłą oraz grupa pasjonatów historii regionu obrali sobie za cel ożywienie tego miejsca, poprzez obudzenie dzwonów o blisko pięciusetletniej historii, tak aby ich dźwięk codziennie mógł się nieść po Wiśle, zapraszając flisaków, wędrowców oraz pielgrzymów na Czerwińskie Wzgórze.

Prace jakie należy wykonać, w celu uruchomienia dzwonów są kosztowne i  obejmują one następujący zakres:

- wykonanie zawieszenia dzwonów wraz pracami montażowymi,

- wykonanie automatyzacji dzwonów (szafa i zegar sterujące wraz z systemem bezprzewodowym),

- wykonanie automatyki napędowej dla dzwonów, która umożliwia sterowanie ich pracą za pomocą komputera (zaprogramowanie całego procesu rozruchu, pracy i hamowania dzwonów),

- wykonanie nowych serc dzwonów.

Przeprowadzenie tych działań przełoży się na pełną kontrolę pracy dzwonów, co zminimalizuje siły działające destrukcyjnie na konstrukcję wieży romańskiej bazyliki.

Konsultacje techniczne i kalkulację kosztów remontu dzwonów wykonała jedna z najlepszych i najstarszych firm automatyki dzwonów w Europie Środkowo-Wschodniej – RDUCH BELLS & CLOCKS – wszystko w staraniu o to, by zadbać o jakość prac przy zabytkowym obiekcie.

Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy i o nią się zwracamy do wszystkich, którym leży na sercu pielęgnowanie tożsamości narodowej i dbanie o lokalne dziedzictwo kulturowe.

Jest to kolejna szansa, by przywrócić dawną świetność Czerwińska, docenić jego wagę w historii Mazowsza i Polski, a także radować serca tutejszych mieszkańców – flisaków wiślanych, jak również wszystkich tych, którzy przyjadą lub przypłyną w to przepiękne miejsce.

W ramach podziękowań za wsparcie zbiórki przewidujemy:

1. Drewniany emblemat „Most Jagiełły" - za kwotę 15 zł.

2. Magnes z symbolami Czerwińska nad Wisłą - za kwotę 25 zł.

3. Spacer po Czerwińsku nad Wisłą z przewodnikiem - za kwotę 60 zł.

4. Zwiedzanie Opactwa Romańskiego z przewodnikiem - za kwotę 100 zł.

5. Zwiedzanie Opactwa Romańskiego (z uwzględnieniem miejsc niezwykłych) - za kwotę 200 zł.

6. Rejs po Wiśle tradycyjną łodzią drewnianą (w tym grupy do 10 osób) - za kwotę 500 zł.


DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WSPARCIE !!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.2018
  06.09.2018

  Trzymam kciuki! Powodzenia!

 • Tomasz Zamorski - awatar

  Tomasz Zamorski

  10.08.2018
  10.08.2018

  wierzę, że dzięki darczyńcom zabiją dzwony w Czerwińsku nad Wisłą na 100lecie niepodległości :)

 • Regina Madej-Janiszek - awatar

  Regina Madej-Janiszek

  10.08.2018
  10.08.2018

  Powodzenia !

670 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Witold Falkowski - awatar
Witold Falkowski
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Kosida - awatar
Ewa Kosida
50
Małgorzata O - awatar
Małgorzata O
50
Honorata Figurska - awatar
Honorata Figurska
100
Joanna Walczak - awatar
Joanna Walczak
20
Grażyna Pol - awatar
Grażyna Pol
20
Jan Królak - awatar
Jan Królak
20
Anna Domosławska - awatar
Anna Domosławska
20
Łukasz Czudec - awatar
Łukasz Czudec
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij