Zbiórka Budzimy dzwony nad Wisłą - miniaturka zdjęcia

Budzimy dzwony nad Wisłą

Zbiórka Budzimy dzwony nad Wisłą - zdjęcie główne

Budzimy dzwony nad Wisłą

670 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 

Mówi się, że dzwon żywych woła, błądzących napomina, a zmarłych żegna. Dzwony wybijają rytm naszego życia, które płynie niczym wartka rzeka, wnosząc życie w przestrzeń naszej codzienności.  Dzwony, podobnie jak człowiek, wydają głos, który jest znakiem istoty żywej. Dzwony, podobnie jak ludzie, mają serca.

Pomóż przywrócić naszym dzwonom głos, który przez wieki rozlegał się w tym miejscu z Czerwińskiego Wzgórza łącząc swym dźwiękiem brzegi Królowej Polskich Rzek oraz budząc do życia nowe pokolenia.

W jednym z najpiękniejszych zabytków romańskich z XII wieku, bazylice w Czerwińsku nad Wisłą, na jednej z dwóch wystrzelających w niebo wież wiszą trzy zabytkowe spiżowe dzwony z lat 1511, 1513 i 1515.

Towarzyszyły one mieszkańcom Czerwińska nad Wisłą przez wiele wieków, wiążąc się nierozerwalnie z bogatą historią tego miejsca. Są niejako symbolem – witały króla Zygmunta III w 1593 roku, biły gdy Władysław IV i Jan Kazimierz powierzali losy swoje i naszego kraju opiece Najświętszej Maryi Pannie Czerwińskiej, ich dźwięk towarzyszył mieszkańcom w 1918 roku, gdy Polska odzyskiwała niepodległość. Przed nimi były także inne dzwony które biły Jagielle, gdy przeprawiał się przez Wisłę, podążając w 1410 roku na bitwę pod Grunwaldem.

Chcemy, aby serca czerwińskich dzwonów przypomniały swoją żywą obecność i rozbrzmiały ponownie w dniu 11 listopada tego roku, świętując z nami setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 50 lecie nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi w Czerwińsku nad Wisłą.

Stowarzyszenie Nasz Czerwińsk nad Wisłą oraz grupa pasjonatów historii regionu obrali sobie za cel ożywienie tego miejsca, poprzez obudzenie dzwonów o blisko pięciusetletniej historii, tak aby ich dźwięk codziennie mógł się nieść po Wiśle, zapraszając flisaków, wędrowców oraz pielgrzymów na Czerwińskie Wzgórze.

Prace jakie należy wykonać, w celu uruchomienia dzwonów są kosztowne i  obejmują one następujący zakres:

- wykonanie zawieszenia dzwonów wraz pracami montażowymi,

- wykonanie automatyzacji dzwonów (szafa i zegar sterujące wraz z systemem bezprzewodowym),

- wykonanie automatyki napędowej dla dzwonów, która umożliwia sterowanie ich pracą za pomocą komputera (zaprogramowanie całego procesu rozruchu, pracy i hamowania dzwonów),

- wykonanie nowych serc dzwonów.

Przeprowadzenie tych działań przełoży się na pełną kontrolę pracy dzwonów, co zminimalizuje siły działające destrukcyjnie na konstrukcję wieży romańskiej bazyliki.

Konsultacje techniczne i kalkulację kosztów remontu dzwonów wykonała jedna z najlepszych i najstarszych firm automatyki dzwonów w Europie Środkowo-Wschodniej – RDUCH BELLS & CLOCKS – wszystko w staraniu o to, by zadbać o jakość prac przy zabytkowym obiekcie.

Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy i o nią się zwracamy do wszystkich, którym leży na sercu pielęgnowanie tożsamości narodowej i dbanie o lokalne dziedzictwo kulturowe.

Jest to kolejna szansa, by przywrócić dawną świetność Czerwińska, docenić jego wagę w historii Mazowsza i Polski, a także radować serca tutejszych mieszkańców – flisaków wiślanych, jak również wszystkich tych, którzy przyjadą lub przypłyną w to przepiękne miejsce.

W ramach podziękowań za wsparcie zbiórki przewidujemy:

1. Drewniany emblemat „Most Jagiełły" - za kwotę 15 zł.

2. Magnes z symbolami Czerwińska nad Wisłą - za kwotę 25 zł.

3. Spacer po Czerwińsku nad Wisłą z przewodnikiem - za kwotę 60 zł.

4. Zwiedzanie Opactwa Romańskiego z przewodnikiem - za kwotę 100 zł.

5. Zwiedzanie Opactwa Romańskiego (z uwzględnieniem miejsc niezwykłych) - za kwotę 200 zł.

6. Rejs po Wiśle tradycyjną łodzią drewnianą (w tym grupy do 10 osób) - za kwotę 500 zł.


DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WSPARCIE !!!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.09.18
  06.09.18

  Trzymam kciuki! Powodzenia!

 • Tomasz Zamorski - awatar

  Tomasz Zamorski

  10.08.18
  10.08.18

  wierzę, że dzięki darczyńcom zabiją dzwony w Czerwińsku nad Wisłą na 100lecie niepodległości :)

 • Regina Madej-Janiszek - awatar

  Regina Madej-Janiszek

  10.08.18
  10.08.18

  Powodzenia !

670 zł z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 14

Witold Falkowski - awatar
Witold Falkowski
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Kosida - awatar
Ewa Kosida
50
Małgorzata O - awatar
Małgorzata O
50
Honorata Figurska - awatar
Honorata Figurska
100
Joanna Walczak - awatar
Joanna Walczak
20
Grażyna Pol - awatar
Grażyna Pol
20
Jan Królak - awatar
Jan Królak
20
Anna Domosławska - awatar
Anna Domosławska
20
Łukasz Czudec - awatar
Łukasz Czudec
60

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij