Zbiórka Cztery psoty na dwa koty - zdjęcie główne

Cztery psoty na dwa koty

613 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Czarnota - awatar

Bożena Czarnota

Organizator zbiórki

Pasje i marzenia

 Mówią , że człowiek składa się  w 70% z wody, a ja się Was zapytam , a jaki procent w sercu zajmują Wasze marzenia ? Tak, jestem z wykształcenia chemikiem , ale w głębi duszy  jestem także  poetą i bajkopisarzem.  Coś nie tak ? To kłóci się z Waszą wyobraźnią ? Mnie wyobraźnia płatała w życiu różne figle do spółki z marzeniami…

 Nazywam się Bożena Czarnota, ot zwyczajne imię i zwyczajne nazwisko, a przed Wami osoba, która pragnie zrealizować swoje marzenie, a  jest nim, wydanie  książki  z bajkami. Pragnę cieszyć się nią, a także podzielić się tą książką  z Wami. Chciałabym pozyskać przychylność nie tylko Waszą, ale także zaskarbić względy Waszych dzieci… ”dla nich ciągle śpiewam, dla nich gram”. Jestem Opolanką , a w Opolu wszystko gra, jak głosi festiwalowe motto, a ja, bajki piszę…  Moja rodzina, to także nazwa zespołu „Dwa plus jeden” bez psa i kota, bo w domu są alergicy. Dojrzała jak śliwka jesienią, mam jednak niespełnione marzenia …

 W  życiu od najmłodszych lat płyniemy nurtem  kolejnych spraw i obowiązków. Często tak bywa, że pod wpływem nakazów, porad  rodziców lub presji otoczenia, ulegamy i spychamy,  to co nam w duszy gra, głęboko w kąt. To coś z latami w nas dojrzewa , domaga się ujścia i jeśli nie posłuchamy głosu serca, stajemy się sfrustrowani, a  nawet  zgorzkniali. To nasze marzenia. Nasze drugie Ja, jakże często niepraktyczne, niepasujące do wyzwań  dzisiejszego świata, czasami wyśmiewane. Jestem jednym z takich przypadków. Poukładane życie, biegnące spokojnym nurtem, własne mieszkanie, ogródek,  a jednak, długo tłumiona  pasja, ujawniająca się od czasu do czasu „u cioci na imieninach” w postaci humoresek czy satyrycznych wierszyków  wciąż daje znać o sobie. I wreszcie znajduje ujście. Zabrzmi jak w  bajce.  Jest Nowy Rok 2013, blady świt, wielkim płatami  pada śnieg,  a ja siadam do komputera i dociera do mnie myśl, puka nieśmiało… może wreszcie napiszesz swój pierwszy wiersz… Jak nie teraz to kiedy?Ten mój sztandarowy wiersz, pod takim właśnie tytułem, znajdzie się rok później, w mojej pierwszej antologii, do której wyłowił mnie spośród poetów Kawiarenki Poetyckiej, nauczyciel  i  poeta,  Jacek Pelian. Ta antologia „Do jutra” naszej trzynastki jest mi bardzo bliska. Pokazała, że można, podążając  małymi krokami,  otwierać kolejne drzwi  do swoich marzeń, a co ważniejsze, nadawać  im realny wymiar.  To wspaniałe uczucie, móc usiąść w fotelu  swojej  wyobraźni,  otworzyć  notes zgromadzonych emocji,  nadać im kształt słowa, a słowom, formę  wiersza.  Myśl,  która płynie, przelana na papier  lub ekran komputera, jest ciekawa, pragnie skupienia uwagi, wycisza i uspakaja. Każda pasja wyzwala w nas pozytywną energię, a to sprawia, że stajemy się uważniejsi, bardziej otwarci na potrzeby  innych, a wewnętrznie, szczęśliwsi.    

  Pisząc wiersze, koncentrując się wokół wydawanych w grupach poetyckich antologii, poczułam, że jeszcze czegoś  szukam, to coś, było bardzo blisko, jeszcze nieuświadomione… Odkrycie przyszło wkrótce. Tak się składa, że oprócz poezji, bardzo lubię  malarstwo, a przeglądając strony skupiające wokół siebie malarzy, natrafiłam na  baśniowe obrazy Grzegorza Ptaka. Urzekły mnie tak bardzo, że …napisałam swoją pierwszą bajkę. Jeszcze kanciastą, ale już wiedziałam: to jest ten  gatunek, to moja druga skóra. Wiele osób odradzało mi bym szła ta drogą. Mówiono, ludzi piszących bajki nie ceni się tak samo, jak piszących poezję,  prozę, czy scenariusze. Wygrała wyobraźnia. Dzięki moim staraniom i wspomagających  mnie bezinteresownie, koleżankom z pracy, powstały dwie książki z bajkami (wydane własnym sumptem) : „Nie tylko kocie sprawki” z pięknymi akwarelami Barbary Pingot oraz książka ”O pchłach które miód ukradły”. Jest już gotowa, w wersji dla wydawcy,  kolejna książka z bajkami „Cztery psoty na dwa koty”. Wymaga jeszcze doszlifowania, a teraz  przygotowywane są  do niej kolorowe ilustracje. Mówią, że marzenia są jak spadające gwiazdy. Pomyśl  życzenie i spraw żeby się spełniło. Moje kolejne marzenie  ma realne kształty. Dotyczy zbiórki pieniędzy, choćby niewielkich datków, aby się mogło ziścić wydanie najnowszej książki. Bądźcie ze mną, wspierajcie mnie w każdy możliwy sposób, będę Wam głęboko wdzięczna .

Bożena  Czarnota

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Bożena Czarnota - awatar

  Bożena Czarnota

  25.08.18
  25.08.18

  Prośba o deszczyk /bajka Parasolki z deszczem w tle, niebo o tym nie wie, nie... Tylko słońcem razi ach! Deszcz rysuje właśnie Jaś! Skrzą się, perlą, krople łez. Lubi Jaś gdy pada deszcz... W żabki stoją kalosze. Burzę tutaj zaproszę. Deszczu, kropel hałasu... Niebo, hallo ? Tu Jasiu. Prośbę mam, niech deszcz pada. Chcę kalosze zakładać... Parasolka ma uszka. Pelerynka w jabłuszka. Na kaloszach żab, że ach! A na dworze kurz i piach. Toż zdumiało się niebo. Taką Jasia potrzebą. Deszcz sprowadzę na piątek, bo dziś mam bal dzieciątek. A teraz, tak ci radzę. Idź jabłka zbieraj w sadzie. Rwij trawę dla królika i pobaw się w rolnika. Bożena Czarnota

  Zdjęcie aktualizacji 18 929

Komentarze


 • Grazyna Wojcik - awatar

  Grazyna Wojcik

  19.08.18
  19.08.18

  Powodzenia Bożenko,trzymam kciuki.

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   19.08.18
   19.08.18

   Jest mi niezmiernie miło, jestem wzruszona i dziękuję za wsparcie. To nie jest wcale dla mnie, taka prosta sprawa, tego typu zbiórka, tym bardziej doceniam wrażliwość osób, które zechcą mnie wspierać .Jeszcze raz serdecznie ci dziękuję i jeśli tylko możesz proszę udostępnij ten link na swojej stronie. Pozdrawiam, z najlepszymi życzeniami od przyszłej autorki tej książki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.18
  04.07.18

  Powodzenia Bożeno! Trzymam kciuki.

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   23.07.18
   23.07.18

   Dziękuję bardzo za wsparcie w szlachetnej akcji.Do założenia tej strony namówił mnie Ośrodek dla dzieci i młodzieży słabo słyszącej. To do nich powędrują pierwsze książki oraz do bibliotek oddziałów dziecięcych szpitali w Opolu. Taki mam zamiar :) Dzięki za kciuki.Pierwszy raz uczestniczę w podobnej akcji i bardzo się denerwuję.Pozdrawiam serdecznie :)

 • sylwia bialowas-kawa - awatar

  sylwia bialowas-kawa

  23.06.18
  23.06.18

  zycze powodzenia w wydaniu nie jednej ale wielu kolejnych ksiazeczek :)

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   04.07.18
   04.07.18

   To jest dla mnie cenne życzenie, ponieważ swoje marzenia realizuję w późnym wieku. To dla mnie program na teraz i na emeryturę. Bardzo lubię też spotkania z dziećmi w przedszkolach, którym czytam swoje bajki. Jeszcze raz serdecznie pani dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

613 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Czarnota - awatar

Bożena Czarnota

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Lidia Błażków - awatar
Lidia Błażków
100
Grazyna Wojcik - awatar
Grazyna Wojcik
20
Grażyna Nader - awatar
Grażyna Nader
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
58
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij