Bożena Czarnota - awatar

Bożena Czarnota

Organizator zbiórki

Pasje i marzenia

 Mówią , że człowiek składa się  w 70% z wody, a ja się Was zapytam , a jaki procent w sercu zajmują Wasze marzenia ? Tak, jestem z wykształcenia chemikiem , ale w głębi duszy  jestem także  poetą i bajkopisarzem.  Coś nie tak ? To kłóci się z Waszą wyobraźnią ? Mnie wyobraźnia płatała w życiu różne figle do spółki z marzeniami…

 Nazywam się Bożena Czarnota, ot zwyczajne imię i zwyczajne nazwisko, a przed Wami osoba, która pragnie zrealizować swoje marzenie, a  jest nim, wydanie  książki  z bajkami. Pragnę cieszyć się nią, a także podzielić się tą książką  z Wami. Chciałabym pozyskać przychylność nie tylko Waszą, ale także zaskarbić względy Waszych dzieci… ”dla nich ciągle śpiewam, dla nich gram”. Jestem Opolanką , a w Opolu wszystko gra, jak głosi festiwalowe motto, a ja, bajki piszę…  Moja rodzina, to także nazwa zespołu „Dwa plus jeden” bez psa i kota, bo w domu są alergicy. Dojrzała jak śliwka jesienią, mam jednak niespełnione marzenia …

 W  życiu od najmłodszych lat płyniemy nurtem  kolejnych spraw i obowiązków. Często tak bywa, że pod wpływem nakazów, porad  rodziców lub presji otoczenia, ulegamy i spychamy,  to co nam w duszy gra, głęboko w kąt. To coś z latami w nas dojrzewa , domaga się ujścia i jeśli nie posłuchamy głosu serca, stajemy się sfrustrowani, a  nawet  zgorzkniali. To nasze marzenia. Nasze drugie Ja, jakże często niepraktyczne, niepasujące do wyzwań  dzisiejszego świata, czasami wyśmiewane. Jestem jednym z takich przypadków. Poukładane życie, biegnące spokojnym nurtem, własne mieszkanie, ogródek,  a jednak, długo tłumiona  pasja, ujawniająca się od czasu do czasu „u cioci na imieninach” w postaci humoresek czy satyrycznych wierszyków  wciąż daje znać o sobie. I wreszcie znajduje ujście. Zabrzmi jak w  bajce.  Jest Nowy Rok 2013, blady świt, wielkim płatami  pada śnieg,  a ja siadam do komputera i dociera do mnie myśl, puka nieśmiało… może wreszcie napiszesz swój pierwszy wiersz… Jak nie teraz to kiedy?Ten mój sztandarowy wiersz, pod takim właśnie tytułem, znajdzie się rok później, w mojej pierwszej antologii, do której wyłowił mnie spośród poetów Kawiarenki Poetyckiej, nauczyciel  i  poeta,  Jacek Pelian. Ta antologia „Do jutra” naszej trzynastki jest mi bardzo bliska. Pokazała, że można, podążając  małymi krokami,  otwierać kolejne drzwi  do swoich marzeń, a co ważniejsze, nadawać  im realny wymiar.  To wspaniałe uczucie, móc usiąść w fotelu  swojej  wyobraźni,  otworzyć  notes zgromadzonych emocji,  nadać im kształt słowa, a słowom, formę  wiersza.  Myśl,  która płynie, przelana na papier  lub ekran komputera, jest ciekawa, pragnie skupienia uwagi, wycisza i uspakaja. Każda pasja wyzwala w nas pozytywną energię, a to sprawia, że stajemy się uważniejsi, bardziej otwarci na potrzeby  innych, a wewnętrznie, szczęśliwsi.    

  Pisząc wiersze, koncentrując się wokół wydawanych w grupach poetyckich antologii, poczułam, że jeszcze czegoś  szukam, to coś, było bardzo blisko, jeszcze nieuświadomione… Odkrycie przyszło wkrótce. Tak się składa, że oprócz poezji, bardzo lubię  malarstwo, a przeglądając strony skupiające wokół siebie malarzy, natrafiłam na  baśniowe obrazy Grzegorza Ptaka. Urzekły mnie tak bardzo, że …napisałam swoją pierwszą bajkę. Jeszcze kanciastą, ale już wiedziałam: to jest ten  gatunek, to moja druga skóra. Wiele osób odradzało mi bym szła ta drogą. Mówiono, ludzi piszących bajki nie ceni się tak samo, jak piszących poezję,  prozę, czy scenariusze. Wygrała wyobraźnia. Dzięki moim staraniom i wspomagających  mnie bezinteresownie, koleżankom z pracy, powstały dwie książki z bajkami (wydane własnym sumptem) : „Nie tylko kocie sprawki” z pięknymi akwarelami Barbary Pingot oraz książka ”O pchłach które miód ukradły”. Jest już gotowa, w wersji dla wydawcy,  kolejna książka z bajkami „Cztery psoty na dwa koty”. Wymaga jeszcze doszlifowania, a teraz  przygotowywane są  do niej kolorowe ilustracje. Mówią, że marzenia są jak spadające gwiazdy. Pomyśl  życzenie i spraw żeby się spełniło. Moje kolejne marzenie  ma realne kształty. Dotyczy zbiórki pieniędzy, choćby niewielkich datków, aby się mogło ziścić wydanie najnowszej książki. Bądźcie ze mną, wspierajcie mnie w każdy możliwy sposób, będę Wam głęboko wdzięczna .

Bożena  Czarnota

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Bożena Czarnota - awatar

  Bożena Czarnota

  25.08.18
  25.08.18

  Prośba o deszczyk /bajka Parasolki z deszczem w tle, niebo o tym nie wie, nie... Tylko słońcem razi ach! Deszcz rysuje właśnie Jaś! Skrzą się, perlą, krople łez. Lubi Jaś gdy pada deszcz... W żabki stoją kalosze. Burzę tutaj zaproszę. Deszczu, kropel hałasu... Niebo, hallo ? Tu Jasiu. Prośbę mam, niech deszcz pada. Chcę kalosze zakładać... Parasolka ma uszka. Pelerynka w jabłuszka. Na kaloszach żab, że ach! A na dworze kurz i piach. Toż zdumiało się niebo. Taką Jasia potrzebą. Deszcz sprowadzę na piątek, bo dziś mam bal dzieciątek. A teraz, tak ci radzę. Idź jabłka zbieraj w sadzie. Rwij trawę dla królika i pobaw się w rolnika. Bożena Czarnota

  Zdjęcie aktualności 18 929

Komentarze

 • Grazyna Wojcik - awatar

  Grazyna Wojcik

  19.08.18
  19.08.18

  Powodzenia Bożenko,trzymam kciuki.

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   19.08.18
   19.08.18

   Jest mi niezmiernie miło, jestem wzruszona i dziękuję za wsparcie. To nie jest wcale dla mnie, taka prosta sprawa, tego typu zbiórka, tym bardziej doceniam wrażliwość osób, które zechcą mnie wspierać .Jeszcze raz serdecznie ci dziękuję i jeśli tylko możesz proszę udostępnij ten link na swojej stronie. Pozdrawiam, z najlepszymi życzeniami od przyszłej autorki tej książki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.18
  04.07.18

  Powodzenia Bożeno! Trzymam kciuki.

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   23.07.18
   23.07.18

   Dziękuję bardzo za wsparcie w szlachetnej akcji.Do założenia tej strony namówił mnie Ośrodek dla dzieci i młodzieży słabo słyszącej. To do nich powędrują pierwsze książki oraz do bibliotek oddziałów dziecięcych szpitali w Opolu. Taki mam zamiar :) Dzięki za kciuki.Pierwszy raz uczestniczę w podobnej akcji i bardzo się denerwuję.Pozdrawiam serdecznie :)

 • sylwia bialowas-kawa - awatar

  sylwia bialowas-kawa

  23.06.18
  23.06.18

  zycze powodzenia w wydaniu nie jednej ale wielu kolejnych ksiazeczek :)

  • Bożena Czarnota - awatar

   Bożena Czarnota - Organizator zbiórki

   04.07.18
   04.07.18

   To jest dla mnie cenne życzenie, ponieważ swoje marzenia realizuję w późnym wieku. To dla mnie program na teraz i na emeryturę. Bardzo lubię też spotkania z dziećmi w przedszkolach, którym czytam swoje bajki. Jeszcze raz serdecznie pani dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Bożena Czarnota - awatar

Bożena Czarnota

Organizator zbiórki

Wpłaty - 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Lidia Błażków - awatar
100
Lidia Błażków
Grazyna Wojcik - awatar
20
Grazyna Wojcik
Grażyna Nader - awatar
20
Grażyna Nader
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
58
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij