Martwy kot leżący na ziemi w ogrodzie.

Kotek pod balkonem

800 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób w ciągu 7 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Znow ta sama śpiewka bo jaka może być inna ?

 Tak, to ta melodia biedy i samotności, znana tak wielu sercom.

Bezdomny, wyliniały, wychudzony, głodny kotek pojawił się pod  balkonem starszej Pani...

Pani Elżbieta, siedząc w swoim ulubionym fotelu z filiżanką ciepłej herbaty, usłyszała ciche miauczenie. Początkowo zignorowała je, myśląc, że to któryś z okolicznych dachowców wdaje się w nocne pogawędki. Jednak ten dźwięk był inny – żałosny, niemal błagalny.

Zaintrygowana, podeszła do przeszklonych drzwi balkonowych i wyjrzała na zewnątrz. Przy samej krawędzi, skulony w kłębek nieszczęścia, siedział bardzo biedny wychidodzny  kotek. Jego sierść była matowa i przerzedzona, widać było wystające kosteczki, a oczy błyszczały gorączkowo. Wyglądał, jakby przeszedł długą i wyczerpującą podróż, a głód malował się w każdym drżącym nerwowo ruchu.

Serce starszej pani zmiękło. Znała tę śpiewkę – śpiewkę opuszczenia i  bezsilności. Bez wahania otworzyła drzwi balkbalkonowe.

Kotek, usłyszawszy cichy szmer, podniósł z trudem głowę. Jego zielone, zamglone oczy spotkały się z ciepłym spojrzeniem pani Elżbiety. Przez chwilę trwała niemrawa cisza, przerywana jedynie cichym wiatrem. Potem  pani Elżbieta wyrzuciła mu troszkę karmy, która zjadał pospiesznie  a potem  znikł w zaroślach.

Kolejnego dnia znów się pojawił.

Pani Ela próbowała go złapać lecz się nie udało.

Kotek wieczorem znów przyszedł pod balkon wpatrując czy znów dostanie coś dobrego do jedzenia.

Tego wieczoru rozbrzmiała nowa melodia – ciche mruczenie zadowolonego kotka, który mógł sie najeść do syta. A w sercu starszej pani zagrała dawno niesłyszana nuta – nuta opieki i czułości. Tak, znowu ta sama śpiewka, ale tym razem z nadzieją na szczęśliwe zakończenie.

koteczek prosi o wsoarcie na wizyte u wrta oraz utrzymanie w domu tymczasowym 


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Marta - awatar

    Marta

    09.05.2025
    09.05.2025

    Obyś dostał teraz wszystko co najlepsze koteczku i nigdy więcej nie musiał głodować.

800 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób w ciągu 7 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Magalena - awatar
Magalena
20
Katarzyna Hetmańczyk - awatar
Katarzyna Hetmańczyk
20
Anna - awatar
Anna
50
Norman - awatar
Norman
15
Urszula - awatar
Urszula
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Hubert - awatar
Hubert
50
Dawid - awatar
Dawid
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij