Mój syn Mateusz jest ratownikiem medycznym. W czasie pandemii pracował na oddziale covidowym i tam doszło do zakażenia gronkowcem. W 2022 r przeszedł ciężką Sepsę, z której na szczęście udało się go uratować. Kiedy myśleliśmy że wszystko jest ok zaczęła go boleć nogą. Jego stan zdrowia zaczął się szybko pogarszać i trafił do szpitala. Praktycznie od lutego Mateusz ze względu na okropny ból nie byl w stanie juz stanąć na nogach. Po wykonaniu badań było podejrzenie mięsaka złośliwego albo martwicy septycznej kości biodrowej. Kolejne badania potwierdzlily martwicę i jedynym ratunkiem było usunięcie stawu biodrowego i wstawienie spacera z antybiotykiem. W maju w trybie pilnym ze względu na zagrożenie kolejną sepsą został poddany zabiegowi usunięcia stawu biodrowego i oczyszczenia martwej tkanki z kości miednicy. Po operacji pojawily się powiklania . Walczyliśmy z anemią i źle gojącą się raną. Po zabiegu nie może stawać na tej nodze żeby nie uszkodzić wstawionego specera. Przez 8 miesięcy przyjmowal antybiotyk celem zwalczenia pozostalego gronkowca. Od operacji jest przykuty do łóżka. Jak ból trochę ustąpi to siada na chwilę na wózku inwalidzkim. Niestety ostatnio bardzo rzadko, bo dolegliwości bólowe się nasilają, gdyż antybiotyk który znajdował się we wstawionym spacerze działał tylko pół roku. Wstawienie endoprotezy miało się odbyć w listopadzie, ale Mateusz ma złe wyniki i cały czas utrzymuje się stan zapalny co uniemożliwia wykonanie zabiegu. Aby wyeliminować ogniska stanu zapalnego w listopadzie usunięto mu wszystkie zęby. Niestety nawet po tym zabiegu stan zapalny nadal się utrzymuje. Do tego wszystkiego jeszcze doszła cukrzyca, która według diabetologa spowodowana jest długo utrzymującym się stanem zapalnym. Obecnie Mateusz przyjmuje insulinę i tabletki. Póki co nie można ustabilizować cukru i nieraz jego poziom wynosi ponad 300.
Wszystko to bardzo negatywnie działa na mojego syna I coraz częściej mimo przyjmowania leków antydepresyjnych jest w bardzo kiepskim stanie psychicznym.
Bardzo ważna jest rehabilitacja żeby mięśnie w nogach były utrzymane w dobrej kondycji. Od tego zależy jego późniejsza sprawność fizyczna i ortopedzi będą mieli jak umocować endoprotezę. Niestety mieszkamy na 1 piętrze i nie możemy dojeżdżać na rehabilitację. Rehabilitant musi przyjechać do Mateusza, a to związane jest z większymi kosztami. Czekamy na rehabilitację w ramach NFZ, ale terminy są odległe i czas działa na niekorzyść. Im dłużej tym trudniej będzie odwrócić proces zaniku mięśni. I wtedy zostanie tylko wózek inwalidzki.
Środki, które udałoby się zebrać zostaną przeznaczone na teraźniejszą rehabilitację i po wstawieniu endoprotezy. Kolejny wydatek jaki nas czeka to wstawienie protez zębowych, a te też musimy zrobić prywatnie, ponieważ czas oczekiwania na NFZ to co najmniej 6 miesięcy, a nie jest łatwo i przyjemnie funkcjonować bez uzębienia. Mateusz nie ma żadnych dochodów gdyż od października czekamy na decyzję ZUS o przyznaniu renty. Ja dużo pracuję, ale niestety nie jestem w stanie zapracować na tak duże wydatki. Koszty leków i utrzymania pochłaniają moje zarobki i sama nie dam rady zapewnić Mateuszowi tego co pomoże mu w miarę normalnie funkcjonować. Bardzo proszę o pomoc i trzymanie kciuków żeby moje dziecko kiedyś stanęło na nogach. Dziękuję . Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wielkie serce i pomoc jaką uzyskaliśmy. W październiku syn miał kolejny zabieg i niestety nie można było wymienić Spacera na endoproteze ponieważ nadal jest stan zapalny i zmiany w kościach. Dlatego został wymieniony tylko Spacer i kolejne miesiące oczekiwania. Mateusz bardzo cierpi i jest na silnych lekach przeciwbólowych. Jego organizm jest bardzo osłabiony i ostatnio przeszedł ciężkie zapalenie płuc. Z prawej opłucnej ściągnęli mu ponad 2 litry płynu. Pogorszyły się wyniki i niewiadomo dlaczego spada mu hemoglobina. Mamy nadzieję że kolejne badania wyjaśnią przyczynę takiej sytuacji. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za wsparcie.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Patryk
Trzymaj się 🙂🙂🙂
Anonimowy Darczyńca
Jolu, urodzinowo pozdrawiam :) K.H.
BLS polska
Jesteśmy z Tobą
Jolanta Adamecka - Organizator zbiórki
Dziękuję bardzo