Zbiórka Wesprzyjmy Magdę - zdjęcie główne

Wesprzyjmy Magdę

2 530 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Mikołajska - awatar

Ewa Mikołajska

Organizator zbiórki

Witam wszytkich,

bardzo dziękuję, tym, którzy do tej pory wsparli leczenie Magdy. Po wcześniejszym przygotowaniu, od 7 miesięcy nosi Ona stabilizator na szczękę, dzięki któremu czuje się dużo lepiej. Stabilizator pomógł zlikwidować napięcie w mięśniach powodujące ciągłe bóle głowy, szyi oraz problemy z słuchem u Magdy.

W październiku 2019 planowane jest założenie aparatu ortodontycznego na dolną szczękę, a następnie wykonanie zabiegu kortykotomi z wszczepieniem preparatu, który ma spowodować wzrost brakującej kości. 

Po 3 miesiącach od zabiegu, chirurg planuje założyć aparat na górny łuk szczęki, również z zabiegiem kortykotomi. W takim stanie pacjentka powinna dotrwać do operacji przyjeżdżając regularnie na wizyty kontrolne..

Niestety okazało się, iż zaplanowana operacja nie zostanie zrefundowana z NFZ, a jej koszt wyniesie 22 000 zł. Płatność po udanej operacji, która będzie miała miejsce pod koniec 2020 roku.

Tymczasem, aby kontynuować leczenie potrzebne są środki na regularne wizyty Magdy u jej lekarza prowadzącego w Warszawie. Koszt wizyty to średnio 250 zł, plus koszty dojazdu. Dodatkowo koszt aparatu ortodontycznego na dolną szczękę, który Magda ma dostać w październiku - to kolejne 2000 zł. Dalsze niezbędne koszty to: zabieg - uzupełnienie brakującej kości w zębodole - 5000 zł, a po 3 miesiącach od założenia aparatu i zabiegu, znowu - 2000 zł na aparat ortodontyczny na górna szczękę oraz kortykotomia - 3000 zł. Łącznie 10 000 zł. 

Całkowita kwota, która pozwoli na pokrycie bieżących kosztów leczenia i samej operacji to:

37 000 zł, ale wydatek rozłożony jest w czasie, wiec liczę, iż dzięki ludziom dobrej woli uda sie osiągnąć cel.

Zachęcam do wpłat. Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży nas do celu.


07.2018.

Mam na imię Ewa i zbieram fundusze na leczenie mojej bliskiej koleżanki Magdy.

Magda jest matką samotnie wychowującą 2 dzieci (Ksawery lat 5,5 oraz Marysia lat 4).

Pomimo ciężkiej sytuacji w jakiej się obecnie znajduje sama daje radę związać koniec z koncem. Pracuje dowożąc dzieci niepełnowprawne do szkoły, a co z tym idzie pensję otrzymuje jedynie przez 10 miesięcy w roku co stanowi dodatkowe obciążenie dla samotnej mamy.

Niestety bieżące kłopoty finansowe nie są największą bolączką Magdy, która ma wadę gnatyczną szczęki, i aby prawidłowo funkcjonować niezbędna jest jej operacja.

W takim stadium choroby sama operacja jest finansowana przez NFZ. Niestety przygotowanie do operacji wymaga kosztownego leczenia, którego po długich poszukiwaniach i konsultacjach podjęli się ortodonci z Warszawy.

Górna szczęka Magdy jest zwężona a dolna cofnięta. W ciągu tylko ostatniego roku tak jej się zmienił zgryz że, zęby zaczęły na siebie nachodzić co z kolei powoduje mocne zderzanie się zebow górnych z dolnymi i silny ból podczas wypowiadania każdego słowa. Choroba cały czas postępuje.

W pierwszej kolejności lekarze muszą przygotować pacjentkę do założenia aparatu ortodontycznego. Aby to osiągnąć niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów mających na celu pogubienie jej dziąseł, które ze względu na opisywaną wadę są bardzo cienkie. Dalsze leczenie polegać będzie na uzupełnieniu brakującej kości w dolnej szczęce. Nacinania dziąseł i wstrzykiwaniu granulatu, który po określonym czasie ma zastąpić prawdziwą kość.

Po udanym przygotowaniu Magda będzie mogła zostać poddana operacji, która zakończona odpowiednią rehabilitacją pozwoli jej i jej dzieciom normalnie funkcjonować.

Wszystkie środki zebrane podczas tej zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia Magdy na podstawie otrzymanych od prowadzących leczenie rachunków.

W imieniu swoim oraz Magdy zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe leczenia mamy w potrzebie i tym sammym pomoc dla niej w powrocie do normalnego życia.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 530 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Mikołajska - awatar

Ewa Mikołajska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij