Zbiórka Aplikacja do zbierania NOP - zdjęcie główne

Aplikacja do zbierania NOP

17 289 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Czy szczepionki na COVID-19 są bezpieczne? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa bez rzetelnego systemu zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stąd idea stworzenia niezależnej od producentów i rządu aplikacji. 

Jest to jest niezwykle ważne szczególnie teraz, gdy rozpoczęto masowe podawanie ludziom tak krótko przebadanych preparatów, ograniczając w przypadku odmowy ich przyjęcia różne prawa i wolności, co prowadzi do segregacji i dyskryminacji. 

Rządowy system jest niewiarygodny. Polskie przepisy nie przewidują uprawnienia osoby, u której wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny („NOP”) albo jej opiekuna prawnego, do zgłaszania tego faktu bezpośrednio do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Obecnie ustawa przewiduje uprawnienia jedynie lekarza w tej kwestii. Polskie władze nie zareagowały dotychczas na społeczne wezwania do zmiany przepisów. 

Jedynie na podstawie ustawy Prawo farmaceutyczne zgłoszenia takiego może dokonać sam pacjent, co jest zgodne z Dyrektywą  Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2010/84/UE z dnia 15 grudnia 2010 r. zmieniającej – w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii – dyrektywę 2001/83/WE w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi. System NOP natomiast nie wypełnia założeń dyrektywy. 

Rejestr w obecnym kształcie jest niedoszacowany. W roku 2017 profesor Mirsoław Wysocki (dyrektor w latach 2010 – 2017 NIZP-PZH) apelował:

"Nie podlega żadnej dyskusji, że powinniśmy lepiej niż dotychczas rejestrować niepożądane odczyny poszczepienne. Dialog w tej kwestii jest bardzo potrzebny" - powiedział otwierając konferencję zorganizowaną w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień 2017.".

Aplikacja jest narzędziem, które ma to zmienić oraz pomóc wyeliminować istnienie potencjalnego konfliktu interesów, kiedy to lekarz kwalifikujący do szczepienia zobligowany jest poinformować o wystąpieniu NOP-u, który potencjalnie może być również skutkiem błędnej kwalifikacji – nierozpoznania przeciwwskazań do wykonania szczepienia. 

Za prowadzenie rejestru NOP zgodnie z projektem Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 odpowiedzialny jest organ (i to bez kontroli sądowej), który jednocześnie odpowiada za utrzymywanie wysokiej wyszczepialności. W tej sytuacji w interesie tych organów jest nieodnotowywanie Nop-ów, gdyż jednocześnie organ ten sam mógłby narazić się na odpowiedzialność odszkodowawczą. 

Możliwość zgłoszenia NOP-u przez pacjenta lub rodzica (w przypadku zaniechania lekarza) pozwoli na wykluczenie wskazanego konfliktu interesu jak i wpłynie na wiarygodność rejestru NOP. 

Odnotowanie NOP jest też ważne w przypadku ubiegania się o odszkodowanie w sytuacji wystąpienia NOP, choć chwili obecnej państwo i producent nie przewiduje żadnych odszkodowań za szkody wywołane stosowaniem szczepień ochronnych przeciwko COVID-19. 

Wesprzyj zbiórkę na pokrycie kosztów stworzenia aplikacji! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Działajmy nim będzie za późno - awatar

  Działajmy nim będzie za późno

  16.07.2021
  16.07.2021

  Czy też z nostalgią myślicie o swobodzie z lat poprzednich. Mamy jeszcze szansę do tego wrócić, ale musimy działać zbiorowo i systematycznie!!! Dziękuję Wam wszystkim za pracę i zaangażowanie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.07.2021
  16.07.2021

  Pozdrawiamy Dużo Zdrowia i Wolnosci zyczymy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.2021
  14.05.2021

  Super inicjatywa Pani Justyno.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2021
  10.05.2021

  Dziękuję za to że istniejecie i walczycie o moją wolność i podstawowe prawa.

 • Pawel B. - awatar

  Pawel B.

  03.05.2021
  03.05.2021

  Super inicjatywa

17 289 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 363

Magdalena Frieske - awatar
Magdalena Frieske
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Robert Wiśniewski - awatar
Robert Wiśniewski
10
Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Oskar Jedynasty - awatar
Oskar Jedynasty
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij