Zbiórka Aplikacja do zbierania NOP - zdjęcie główne

Aplikacja do zbierania NOP

17 309 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciły 364 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Czy szczepionki na COVID-19 są bezpieczne? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa bez rzetelnego systemu zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stąd idea stworzenia niezależnej od producentów i rządu aplikacji. 

Jest to jest niezwykle ważne szczególnie teraz, gdy rozpoczęto masowe podawanie ludziom tak krótko przebadanych preparatów, ograniczając w przypadku odmowy ich przyjęcia różne prawa i wolności, co prowadzi do segregacji i dyskryminacji. 

Rządowy system jest niewiarygodny. Polskie przepisy nie przewidują uprawnienia osoby, u której wystąpił niepożądany odczyn poszczepienny („NOP”) albo jej opiekuna prawnego, do zgłaszania tego faktu bezpośrednio do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Obecnie ustawa przewiduje uprawnienia jedynie lekarza w tej kwestii. Polskie władze nie zareagowały dotychczas na społeczne wezwania do zmiany przepisów. 

Jedynie na podstawie ustawy Prawo farmaceutyczne zgłoszenia takiego może dokonać sam pacjent, co jest zgodne z Dyrektywą  Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2010/84/UE z dnia 15 grudnia 2010 r. zmieniającej – w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii – dyrektywę 2001/83/WE w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi. System NOP natomiast nie wypełnia założeń dyrektywy. 

Rejestr w obecnym kształcie jest niedoszacowany. W roku 2017 profesor Mirsoław Wysocki (dyrektor w latach 2010 – 2017 NIZP-PZH) apelował:

"Nie podlega żadnej dyskusji, że powinniśmy lepiej niż dotychczas rejestrować niepożądane odczyny poszczepienne. Dialog w tej kwestii jest bardzo potrzebny" - powiedział otwierając konferencję zorganizowaną w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień 2017.".

Aplikacja jest narzędziem, które ma to zmienić oraz pomóc wyeliminować istnienie potencjalnego konfliktu interesów, kiedy to lekarz kwalifikujący do szczepienia zobligowany jest poinformować o wystąpieniu NOP-u, który potencjalnie może być również skutkiem błędnej kwalifikacji – nierozpoznania przeciwwskazań do wykonania szczepienia. 

Za prowadzenie rejestru NOP zgodnie z projektem Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 odpowiedzialny jest organ (i to bez kontroli sądowej), który jednocześnie odpowiada za utrzymywanie wysokiej wyszczepialności. W tej sytuacji w interesie tych organów jest nieodnotowywanie Nop-ów, gdyż jednocześnie organ ten sam mógłby narazić się na odpowiedzialność odszkodowawczą. 

Możliwość zgłoszenia NOP-u przez pacjenta lub rodzica (w przypadku zaniechania lekarza) pozwoli na wykluczenie wskazanego konfliktu interesu jak i wpłynie na wiarygodność rejestru NOP. 

Odnotowanie NOP jest też ważne w przypadku ubiegania się o odszkodowanie w sytuacji wystąpienia NOP, choć chwili obecnej państwo i producent nie przewiduje żadnych odszkodowań za szkody wywołane stosowaniem szczepień ochronnych przeciwko COVID-19. 

Wesprzyj zbiórkę na pokrycie kosztów stworzenia aplikacji! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Działajmy nim będzie za późno - awatar

    Działajmy nim będzie za późno

    16.07.2021
    16.07.2021

    Czy też z nostalgią myślicie o swobodzie z lat poprzednich. Mamy jeszcze szansę do tego wrócić, ale musimy działać zbiorowo i systematycznie!!! Dziękuję Wam wszystkim za pracę i zaangażowanie!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    16.07.2021
    16.07.2021

    Pozdrawiamy Dużo Zdrowia i Wolnosci zyczymy.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    14.05.2021
    14.05.2021

    Super inicjatywa Pani Justyno.

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    10.05.2021
    10.05.2021

    Dziękuję za to że istniejecie i walczycie o moją wolność i podstawowe prawa.

  • Pawel B. - awatar

    Pawel B.

    03.05.2021
    03.05.2021

    Super inicjatywa

17 309 zł  z 22 000 zł (Cel)
Wpłaciły 364 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Justyna Socha - awatar

Justyna Socha

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 364

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena Frieske - awatar
Magdalena Frieske
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Robert Wiśniewski - awatar
Robert Wiśniewski
10
Małgorzata - awatar
Małgorzata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Oskar Jedynasty - awatar
Oskar Jedynasty
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij