Ratowanie wiejskich psów

1 760 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby

ZBIÓRKA NA CZEŚĆ BEZIMIENNEJ SUCZKI


Gmina Żyraków, miejscowość Wiewiórka, środa 5.12.2022, godz. 8 rano.  

Na drodze leży potrącony piesek, wokół niego są zgromadzone inne psy. Dziesiątki samochodów przyjeżdża i nikt się nie zatrzymuje, żeby zabrać z drogi rannego psa. Skandal i znieczulica po prostu.

Zatrzymuje się wolontariusz Fundacji Animals Mielec. Zabiera psa z ulicy na chodnik. 

Okazuje się, ze to suczka ok.5-6 kg, otoczona przez chmarę psów-samców.  Brak pilnowania własnych psów, które swobodnie biegają sobie po drodze. Gmina zna problem, były zgłoszenia na policje. 

Wolontariusz zabezpiecza psa, owija w cieply koc, umieszcza w samochodzie. I zaczyna chodzić od domu do domu i szukać własciciela. Gmina obiecuje, że weterynarz, z ktorym ma umowę jest już w drodze. 

40 minut pózniej wolontariusz nadal czeka na przyjazd pracownika gminy i weterynarza. Schodzą się mieszkańcy, slychać niezyczliwe komentarze, że psem się tak zajmujemy, ciekawe czy ludźmi też. Smiechy, dogadywanie, ze juz kawalerka nie będzie miała panny do ....  Żal serce ściska, ze taka mentalność dominuje. Nikt się nie interesuje ranną suczką. 

Nasza zbiórka jest spontaniczna. Postanowiliśmy na początek zorganizować zabiegi sterylizacji dla 5 suczek z tej gminy dla właścicieli w trudniejszej sytuacji finansowej lub posiadających kilka zwierząt. Jeśli będzie zainteresowanie, to zwiększylibyśmy liczbę zabiegów.

Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji sterylkowej.


Reportaż zdjęciowy z akcji pomocowej. 


 

UPDATE

1-SZA WIEJSKA SUCZKA JUŻ JEST PO ZABIEGU.

DZIĘKUJEMY ZA WPŁATY <3 

Komentarze


  • Arnoldzik i Malgosia - awatar

    Arnoldzik i Malgosia

    19.01.2022
    19.01.2022

    <3

1 760 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby

Wpłaty: 34

Karat - awatar
Karat
50
Karat - awatar
Karat
50
M.R. - awatar
M.R.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Beata - awatar
Beata
30
Kasia Muras - awatar
Kasia Muras
80
Wioletta - awatar
Wioletta
20
Kasia Muras - awatar
Kasia Muras
36

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij