Obolały bóbr cierpliwie leżał kilka dni wtulony w krzaki w miejscowości Łany pod Wrocławiem. Okoliczni mieszkańcy przynosili mu nawet miseczki z wodą. Nie pił. Wtulony w krzaki, skulony w sobie, z małymi zapadniętymi oczkami, cierpiał tylko czasem skarżąc się piskliwym głosem na swój los.
Wyciągnęliśmy go cierpiącego z tego bezradnego wtulenia w krzaki i walczymy o jego życie. Jest w ciężkim stanie - silnie odwodniony, wygłodzony, z bardzo wysoką gorączką.
Młody bóbr - całkowicie niemetaforycznie - po prostu gnije za życia. Pod sierścią niedaleko bobrzego ogona ujawniliśmy szereg licznych ran kąsanych, z których dosłownie wylewa się gęsta i cuchnąca ropa. Towarzyszy temu głęboka martwica okolicznych tkanek, która - po stabilizacji bobra - będzie wymagała opracowania przez chirurga.
A że znaleziony został w pobliżu zabudowań ludzkim, mamy podejrzenie graniczące z pewnością, że został wiele dni temu dotkliwie pogryziony przez psa, które ludzi wciąż i wciąż - mimo apeli - wypuszczają samopas. Żadne dzikie zwierzę drapieżne raczej nie startowałoby do silnego, zwinnego, pływającego bobra.
Nasz mini-bóbr z wyglądu przypomina ogromną świnkę morską i też leczy się go podobnymi lekami jak te zwierzęta. Szkoda nam go bardzo, mamy nadzieję, że na ratunek nie jest jeszcze za późno. Dostał leki, kroplówki, rany zostały wstępnie oczyszczone. Wygląda to dramatycznie. Bóbr cierpi i płacze z bólu.
Musicie wiedzieć, że ludzkość nie jest możliwa bez wody. W książce Erica Colliera "Nad rzeką bobrów", stara Indianka Lala mówi tak: "jak zabijecie bobry, to zniknie woda, jak zniknie woda, to zniknie wszystko inne”. Indianie znani są z ratowania bobrów, niektóre indiańskie kobiety - rozumiejąc ich ekosystemowe znaczenie - odkarmiały bobrze oseski własnymi piersiami.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: