Pies leżący na legowisku z pluszowym misiem.

Misia - Bezdomniakowy Cud

1 000 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Przedstawiamy Wam Misię.

To suczka, której życie się właściwie skończyło, zanim się na dobre zaczęło.

Tę niespełna roczną sunię potrącił samochód gdy błąkała się bezradnie po wsi.

Została przekazana pod opiekę Stowarzyszenia Bezdomniaki Żabiowolskie z wyrokiem: złamanie kręgosłupa, utrata czucia powodująca brak kontroli nad funkcjami wydalniczymi.

To brzmiało strasznie, ale rzeczywistość była jeszcze gorsza niż się mogło wydawać. Misia nie tylko nie kontrolowała potrzeb fizjologicznych; brak normalnego funkcjonowania całego układu powodował bardzo bolesne, zagrażające życiu infekcje.

Lekarze doradzali eutanazję, ponieważ nikomu nie mieściło się w głowie, że znajdzie się dom, który podejmie się niemal całodobowej opieki nad niepełnosprawną sunią, będzie co parę godzin zmieniał pieluchy, wyciskał mocz, mył, podawał leki, jeździł na częste kontrole do weterynarza.

To brzmiało absurdalnie nieprawdopodobnie.

Gdy Joasia i Marcin zadzwonili do Stowarzyszenia, że spróbują zaopiekować się Misią, radość mieszała się z niedowierzaniem.

Nikt nie przypuszczał, że na dłuższą metę wytrwają w tym zobowiązaniu. Nie na tydzień czy miesiąc. Na długie lata.

Wkrótce minie dwa lata odkąd Misia jest pod opieką Joasi i Marcina.

Dwa lata ukradzione śmierci.

Dwa lata wypełnione miłością, czułością i oddaniem.

To nasz największy Bezdomniakowy cud.

Joasia i Michał dają wszystko to, czego się nie da kupić za pieniądze. Za resztę płacimy my, czyli społeczność Bezdomniakowa.

I choć nie żałujemy ani jednej złotówki wydanej na komfort tej cudownej suni, to jednak jest to dla nas duże miesięczne obciążenie.

Pierwsze koszty operacji i stabilizacji wyniosły ponad 5 tys zł (operacja, kroplówki, szpital, leki). Miała także zrobiony rezonans (1500 zł), żeby potwierdzić, czy uszkodzenie jest nieodwracalne.

Dzięki wielkiemu sercu, kompetencjom i zaangażowaniu lekarzy z Przychodni Weterynaryjnej Vetica w Kajetanach, a w szczególności pani doktor Justyny Misia żyje teraz w komforcie, bez bólu.

Misia jest na specjalnej diecie Urinary (koszt 150 -200 zł) i zużywa dużo pieluch (kolejne 250 zł). A to tylko początek. Regularne badania USG i badania krwi to 300 zł, leki, które będzie brała do końca życia (200-400 zł).

Zróbmy wszystko, aby Misia mogła dalej cieszyć się życiem bez bólu.

Wesprzyjmy tę cudowną, radosną, przekochaną sunię, która oszukała przeznaczenie.

Misia bierze swój los w swoje łapki i prosi o pomoc tym, dzięki którym wciąż żyje.

1 000 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
650
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Dziuna - awatar
Dziuna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Olszewska - awatar
Anna Olszewska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij