Nowy dom dla moich dzieci

12 504 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Nowak - awatar

Sylwia Nowak

Organizator zbiórki

Nazywam się Sylwia Nowak i jestem matką dwójki dzieci - Antosia (4 latka) oraz Zosi (18 miesięcy).

Zanim zacznę o cokolwiek prosić, chcę opisać w kilku słowach, dlaczego .....

         W 2004 roku dzięki moim przyjaciołom poznałam Rafała - mojego męża, wybawiciela, nadzieję, szczęście, cud. Od początku wiedział o mnie wszystko, żadnych tajemnic. Również
o mojej chorobie - Zespół Sjogrena (choroba autoimmunologiczna) i niewydolności nerek, przez które mogliśmy nigdy nie mieć dzieci. Powiedział: "Trudno, widocznie tak ma być".

         W 2009 roku wzięliśmy ślub. Przed ślubem mąż zaciągnął kredyt na mieszkanie
(ok. 60m2) w walucie CHF, niestety przez te kilka lat kurs franka szwajcarskiego podwoił swoją wartość więc przyszedł czas, że mąż musiał połowę swojej miesięcznej pensji zostawić w banku, a drugą połowę przeznaczał na opłaty, zostawało więc bardzo niewiele. Ja również pracowałam wobec czego dawaliśmy radę, w każdym bądź razie, naszym dzieciom niczego nie brakowało. Tak - dzieciom!

Po  latach stresu, setkach badań i konsultacji lekarskich oraz stracie pierwszego dziecka, na świat przyszedł Antoś, potem niespodziewanie Zosia. Boże, wszystkim dzieciom świata życzę takiego Ojca. Dla Niego żyłam, oddychałam, pracowałam, prowadziłam dom, robiłam awanse zawodowe, chodziłam do fryzjera ...  Moje dzieci miały taką rodzinę, jakiej ja nigdy nie miałam. Każdej nocy modliłam się o zdrowie dla Nich wszystkich i o to, aby moje dzieci wyrosły na takich ludzi jak On.

         13 listopada 2016 roku o godz. 6.00  Bóg wyrwał mi serce .... Zgasło światło, które świeciło mi od 2004 roku. Rafał zmarł. Zawaliło się wszystko, również życie Antosia, który był cieniem swojego taty. Po sekcji zwłok okazało się, że zabójcą była niedomykalność zastawki aortalnej.

         Dziś mogę podziękować moim kuzynom: Marcie, Gosi, Mateuszowi, Łukaszowi, Paulinie, Michałowi, cioci Bogusi, Grażynce, Ewie, wujkowi Jackowi i Andrzejowi, babci Irence oraz przyjaciołom - Monice F. i Piotrkowi, Monice K., Ewie, Dorocie, Kasi, Agnieszce za to, że nie pozwolili mi do Niego odejść. Przez ostatnie cztery miesiące tak mocno trzymali mnie za ręce, że wreszcie obudziłam się z tego koszmaru i uświadomiłam sobie, że mam przecież dzieci, za które Rafał oddałby życie, więc czas się "ogarnąć".

         Oczywiście nie zabrakło również osób, które w tym wszystkim próbowały mi udowodnić, że nie zasłużyłam na takiego męża, ale tym osobom również bardzo dziękuję, ponieważ nic mnie tak nie pobudza do działania jak krytyka, a ja zrobię wszystko, aby On był ze mnie dalej dumny.

         Jak wspomniałam wcześniej, mąż zaciągnął kredyt na mieszkanie. Po 10 latach spłacania zostało jeszcze ok. 350 000zł. (rozłożonych na ponad 20 lat). Kredyt nie był ubezpieczony. Mąż nie posiadał ubezpieczenia na życie. Nie stać mnie na spłacanie takiego kredytu. Ponadto, ze względu na długi okres kredytowania, biorąc pod uwagę stan mojego zdrowia, bardzo martwię się o dzieci i ich przyszłość, nie chce, aby zostały bez dachu nad głową. W związku
z powyższym, jestem  zmuszona odrzucić cały dorobek naszego życia i wyprowadzić się
z dziećmi z  mieszkania. Antoś na samo wspomnienie o przeprowadzce z jedynego domu, jaki zna, reaguje płaczem. Ale kwota 350 000zł. i długość spłacania jest przerażająca i dla mnie nieosiągalna.

Dzięki pomocy mojej rodziny udało mi się uzbierać część pieniędzy na nowe mieszkanie. Brakuje mi jeszcze ok. 50 000zł. aby móc stworzyć dzieciom nowy dom, ciasny ale własny, bez długów i lęku o przyszłość.

Chcę również wspomnieć, że dzieci bardzo często chorują. Antoś jest pod stałą opieką specjalistów kardiologa, alergologa oraz ze względu na ostatnie przeżycia, musi uczęszczać do psychologa.

         Nigdy nikogo nie prosiłam o pieniądze, ale dziś robię to tylko i wyłącznie dla Naszych dzieci błagając Państwa o wsparcie i pomoc w realizacji naszego marzenia. Wierzę, że nasz Anioł Stróż nam w tym pomoże.

Zapraszam na https://www.facebook.com/profile.php?id=100017053637544

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Nowak - awatar

  Sylwia Nowak

  23.06.2019
  23.06.2019

  Z całego serca pragnę podziękować w imieniu swoim i moich dzieciaczkówza wsparcie i serce jakie od Państwa otrzymaliśmy. Bez pomocy ludzi
  o dobrym sercu, ciężko byłoby mi realizować nasze marzenia
  i jednocześnie walczyć z chorobą, która ostatnio daje mi w kość. Ale dzięki Waszej pomocy, życzliwości i wsparciu wiem, że nie ma rzeczy
  niemożliwych, a najpiękniejszym prezentem dla mnie jest uśmiech na
  twarzy Zosi i Antosia. Dziękuję z całego serca....

Komentarze


 • Izka - awatar

  Izka

  01.03.2021
  01.03.2021

  Co za ludzie, jak mogli Ci mówić, że nie zasłużyłaś na swojego męża? Może jeszcze się cieszą, że go straciłaś? Masakra! Wybrał Cię, to zasłużyłaś. Teraz masz najlepszego anioła stróża. Trzymaj się. Niewiele mogę dać, bo sama niewiele mam, ale dzielę się na ile mogę.

 • Anonim - awatar

  Anonim

  09.08.2019
  09.08.2019

  Dużo sił życzę

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.06.2017
  19.06.2017

  powodzenia

 • Jola - awatar

  Jola

  18.06.2017
  18.06.2017

  Życzę Ci siły oraz dobrych i mądrych ludzi dookoła.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2017
  08.05.2017

  Jezu, ufam Tobie!

12 504 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Nowak - awatar

Sylwia Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 135

Anonim - awatar
Anonim
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izka - awatar
Izka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Norus - awatar
Ewa Norus
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jakub - awatar
Jakub
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij