Zbiórka Nowy dach dla Lubieszowa - zdjęcie główne

Nowy dach dla Lubieszowa

3 481 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patryk Salamon - awatar

Patryk Salamon

Organizator zbiórki

Nazywam się Patryk Salamon i organizuje zbiórkę dla księdza Andrzeja Kwiczaly (za jego wiedzą i zgodą), proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Maniewiczach  na Ukrainie w obwodzie Wołyńskim. Opiekę sprawuje również nad drugą parafią w Lubieszowie.
Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na sfinansowanie remontu dachu kościoła kapucynów pw. śś. Cyryla i Metodego z 1768 r w Lubieszowie na Ukrainie wybudowanego w stylu barokowym i układzie trójnawowej bazyliki oraz klasztoru kapucynów gdzie po wojnie mieścił się komisariat milicji, sąd oraz prokuratura. W 1990 roku zabudowania wróciły w ręce parafii.


W miejscowość Lubieszów uczył się w latach 1753-1756 Tadeusz Kościuszko, jego brat Józef Kościuszko, filozof Daniel Kazimierz Narbutt, botanik Stanisław Bonifacy Jundziłł. Niestety miejscowość ta spłynęła polską krwią w latach II wojny światowej, najpierw w wyniku wymordowania 800 Żydów przez Niemców i ukraińska policję oraz   9 listopada 1943 roku kiedy to oddział UPA wymordował 283 bezbronnych Polaków zamieszkujących Lubieszów i pobliską Rejmontówkę. Część spalono żywcem. W siedemdziesiątą rocznicę tych wydarzeń, na starym polskim, miejscowym cmentarzu odsłonięto pomnik upamiętniający tę zbrodnie.

Obecnie poklasztornym  kompleksem opiekuje się ksiądz Andrzej Kwiczal jako proboszcz tej parafii. Stan  techniczny obiektów jest bardzo zły dlatego konieczny jest natychmiastowy i generalny remont dachu co pokazują zdjęcia pod tym linkiem: https://imgur.com/a/ztqOF6A#KSNyXXr
Kościół wraz z polskim cmentarzem oraz zabudową klasztorną to jedne z ostatnich pozostałości po polskiej historii tego miasta, które zostały pozostawione samemu sobie bez wsparcia Polski i Ukrainy popadają w powolną degradację aż do całkowitego zaniku.

90 000 zł to ostatni koszt jaki trzeba ponieść na wymianę dachu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup blachodachówki, izolację krokwi, opłatę pracowników i rusztowania. Materiał na więźbę dachową jest już zabezpieczony. Bez wymiany dachu nie da się prowadzić właściwego remontu wnętrz obiektów co jest kolejnym etapem prac remontowych.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Patryk Salamon - awatar

    Patryk Salamon

    18.01.2020
    18.01.2020

    Aktualny stan konta z przeznaczeniem na remont dachu wynosi 27 tys 106 zł :) Dziękujemy! :)

3 481 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Patryk Salamon - awatar

Patryk Salamon

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Adam - awatar
Adam
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bogdan Smolarek - awatar
Bogdan Smolarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zofia Jasińska - awatar
Zofia Jasińska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij