Zbiórka Ma raka żołądkaWalczy dla synów - zdjęcie główne

Ma raka żołądkaWalczy dla synów

23 686 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 631 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dominika Łoboda - awatar

Dominika Łoboda

Organizator zbiórki

Dagmara Klapa - Kotarak, matka dwójki dzieci, w tym chorego na Zespół Downa Kacpra, od kilku tygodni zmaga się z rakiem żołądka. 

Ostatnie miesiące były dla niej trudne. Rozwód i stres. A kiedy wszystko zaczęło się układać, bo poznała mężczyznę i zakochała się, to na drodze do pełni szczęścia stanęła upiorna diagnoza: rak żołądka, typ rozlany. Od lekarzy usłyszała: „Ma pani pecha”.  Rokowania? – Lekarze mówią, że od diagnozy, z tą chorobą nieliczni żyją jeszcze dwa lata, a ci którzy mają wielkie szczęście, bywa, że pięć – mówi Dagmara.

Dagmara Kotarak pochodzi z Wyrzyska (powiat pilski), jednak od pięciu lat mieszka w Pile. Jest aktywną zawodowo kobietą, pełną energii i chęci do życia. Mimo ciężkiej choroby, na biurku swojego szefa nie położyła zwolnienia lekarskiego. Pracę wiąże z wychowywaniem dwójki synów – 10 letniego Jakuba i 7 letniego Kacpra, który cierpi na Zespół Downa.

***

Od początku nie miała łatwo, bo urodziła się bez palców lewej dłoni. Ta wada genetyczna nie spowodowała jednak, że w życiu radzi sobie gorzej od pełnosprawnych ludzi. Wręcz przeciwnie. Od zawsze była samodzielna i zaradna. Świadczy o tym choćby praca zawodowa. Na co dzień Dagmara pracuje w biurze, a kiedy wraca do domu, to zajmuje się wychowywaniem swoich synów. Jeden z nich wymaga szczególnej opieki i uwagi. Nic więc dziwnego, że diagnoza o tak ciężkiej chorobie spowodowała spustoszenie w życiu 33-latki.

- Zaczęło się od bólu brzucha. Potem wyszła mi przepuklina tzw. kreska biała. Z czasem coraz bardziej pobolewał mnie brzuch po lewej stronie. Podejrzewałam zapalenie trzustki. Myślałam też, że może doskwiera mi stan zapalny żołądka, bo był czas, że prawie cały miesiąc wymiotowałam. Ale byłam przekonana, że jest to spowodowane stresem związanym z rozwodem. Pierwsze symptomy pojawiły się w październiku ubiegłego roku, ale ustały. Ponownie zaczęły mi doskwierać i nasiliły się jakieś trzy miesiące temu. Od tego czasu chodzę od specjalisty do specjalisty – opowiada.

***

W marcu, kiedy ból brzucha przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu, Dagmara nie czekając długo udała się do swojego lekarza rodzinnego. Ten skierował ją na badanie usg jamy brzusznej i sprawdzenie poziomu amylazy we krwi. Usg ujawniło płyn w jamie brzusznej, natomiast wynik amylazy okazał się podwyższony. Kobieta dostała skierowanie do chirurga. Wykonano tomograf i gastroskopię. Tomograf pokazał pogrubioną ścianę jelita, z kolei gastroskopia dała niepokojącą diagnozę – rak wczesny, choć pod znakiem zapytania. Kolejna gastroskopia, już na oddziale onkologicznym, rozwijała wszelkie wątpliwości i dała bardziej precyzyjny wynik. Okazało się, że Dagmarze doskwiera rak żołądka, typu rozlanego.

- Rokowania są nikłe. Lekarze otwarcie mówią, że mam pecha, a walka toczy się o to, aby przedłużyć mi życie, bo wyleczyć tego nie można. Ale jestem dobrej myśli. Bo mam dla kogo żyć, więc nie dopuszczam do siebie świadomości, że mogłabym umrzeć. Przecież Bóg nie zrobiłby mi takiego psikusa – mówi Dagmara. Mimo ciężkiej choroby, z jej twarzy nawet na chwilę nie znika uśmiech.

Dagmara ma za sobą badanie specjalistycznym tomografem typu PET, na podstawie którego lekarze ustalą na jakim etapie znajduje się choroba, w jakim tempie się rozwija, i czy można mówić o przerzutach, a jeśli tak, to do jakich narządów. Wyniki będą znane około 6 lipca. Następnie lekarze zdecydują o podaniu chemii. Przed Dagmarą więc trudna droga, i kosztowne leczenie. 

W najbliższym czasie Dagmara będzie miała założone konto w fundacji charytatywnej, na które będzie można wpłacać pieniądze na jej leczenie. Tymczasem - za jej zgodą - zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na portalu pomagam.pl, które wpłyną bezpośrednio na prywatne konto Dagmary i w pełni zostaną przeznaczone na jej leczenie. Tak więc prosimy o wsparcie. Każda złotówka się liczy i jest ważna. Razem możemy więcej, a trzeba zrobić wszystko aby pomóc Dagmarze przezwyciężyć ten ciężki dla niej, i dla jej synów, czas…

Aktualizacje


 • Dominika Łoboda - awatar

  Dominika Łoboda

  01.12.2017
  01.12.2017

  Dagmara jest po kolejnej chemioterapii, jednocześnie jej leczenie prywatnie prowadzi prof. Cezary Szczylik w Warszawie. – To lekarz, który widzi w człowieku człowieka, a nie kolejny „numerek” w kolejce – mówi Dagmara i dodaje, że zebrane na zbiórce pieniądze przeznaczyła na prywatne wizyty u lekarzy, dojazdy do specjalistów, suplementy, lekarstwa. – Jestem wdzięczna za każdą okazaną pomoc, bo niestety leczenie, które przechodzę jest bardzo kosztowne. To studnia bez dna – podkreśla Dagmara.

  Zdjęcie aktualizacji 9 898

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.09.2017
  20.09.2017

  Daga wierzę z całego serca że wszystko będzie dobrze jesteś silna dasz radę dla siebie i rodziny

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2017
  03.08.2017

  Dagmara, zdrowia z całego serca Ci życzymy! Walcz tak dalej, dasz radę! 😚

 • Katarzyna - awatar

  Katarzyna

  10.07.2017
  10.07.2017

  dużo dużo zdrówka i wytrwałości

 • Nati - awatar

  Nati

  08.07.2017
  08.07.2017

  Zdrowia bo to najważniejsze nie poddawaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.07.2017
  04.07.2017

  Dagmara wiemy że cuda sie zdarzają dlatego zyczymy Ci i wierzymy w to że wygrasz tą walkę

23 686 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 631 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Dominika Łoboda - awatar

Dominika Łoboda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 631

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Henryk Cieplik - awatar
Henryk Cieplik
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij