W styczniu orzecznik zabrał córce świadczenia i kody chorobowe . Od tego dnia walczę o każdy dzień dla córki ,robię wszystko by nazbierać ,zarobić na rehabilitację córki . Orzecznictwo jednym ruchem palca pozbawiło Wiktorię świadczeń a tym samym pilnych ,codziennych i drogich rehabilitacji .Według nich dziecko musi być rehabilitowane ale pieniądze które przeznaczaliśmy na codzienną rehabilitację zostały nam zabrane . Z NFZ to tylko 5 godzin w roku .
Daj nadzieję Wiktorii na lepsze jutro.
Rehabilitacja trzyma jej schorzenie w tej postaci jaka jest teraz a ich prak spowoduje pogorszenie organizmu .
Wiktoria urodziła się 08.11.2012 r. Od 7 tygodnia życia choruje na:
-zaburzenia neurorozwojowe w postaci dysmielinizacji centralnego układu nerwowego
-opóźnienie psychomotoryczne
-osłabienie napięcia mięśniowego
-dziecięce zespoły okresowe w postaci cyklicznych wymiotów
-asperger
Od 7 tygodnia życia Wiktoria cyklicznie, co miesiąc wymiotowała przez ok. 10 godz. W okresie pomiędzy napadami wymiotów pojawiał się dodatkowo kręcz szyi – jej głowa co miesiąc ustawiała się do lewego ramienia na okres ok 10 dni. Obecnie ciągle występują cykliczne wymioty, średnio co 2,5 miesiąca i trwają kilka godzin. Podczas wymiotów dziewczynka jest blada, ospała, ma światłowstręt i dźwiękowstręt, nie je, nie pije, co grozi odwodnieniem organizmu.
W marcu 2014 r. oraz w lipcu 2015 r. Wiktoria miała wykonany rezonans magnetyczny głowy, który wykazał cechy nieukończonej mielinizacji istoty białej mózgu w okolicach rogów potylicznych komór bocznych.
Wiktoria rozwija się wolniej niż dzieci w jej wieku, ale ciągle robi postępy. Zaczęła chodzić dopiero w wieku 22 miesięcy, przy czym bardzo chwiejnie i niestabilnie. Obecnie jej chód jest już nieco pewniejszy ale nadal jest kolizyjna. Aktualnie Wiktoria już w miarę płynnie mówi, jednak sposób jej wysławiania jest dość specyficzny, co stanowi pewien problem komunikacyjny i przekłada się na problemy z wyrażaniem emocji. Jest dzieckiem nadruchliwym i łatwo płaczliwym, z deficytem rozwoju społecznego (spektrum autystyczne), ma problemy ze skupieniem uwagi i koordynacją ruchową, przez co wymaga stałej uwagi opiekuna. Wiktoria wymaga stałej i kompleksowej rehabilitacji ze strony logopedy, pedagoga, fizykoterapeuty, terapeuty SI, psychologa. Dlatego co tydzień jest rehabilitowana metodą Bobath, ma zajęcia z Integracji Sensorycznej, spotkania z logopedą, zajęcia rozwojowe z pedagogiem i psychologiem. Kompleksowa rehabilitacja jest dużym obciążeniem finansowym, jednak to jedyna szansa na to, by Wiktoria mogła nadrabiać zaległości rozwojowe i by mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować
Wiktoria podlega pod fundacja dzieciom.pl ale tam nie mamy z 1% takich kwot by możnaby było opłacić Wiktorii zabiegi .
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Dominika Seget
Licytacja - pastele
Iwona Przystalska-Ostapiec
Folia antypara do lusterka samochodowego.
Dominika Seget
Licytacja - szampon
Dominika Seget
Licytacja- wiatraczek
Dominika Seget
Licytacja książki Psi Patrol