Pomóż Daylusi wygrać z neurologicznym zapaleniem otrzewnej!
Dayla to sześciomiesięczna kotka z rasy maine coon.
Wszystko zaczęło się od momentu kiedy hodowczyni przywiozła do nas kotkę. Tydzień później ze względu na koci katar i przyśpieszony oddech udaliśmy się do weterynarza. Lekarz stwierdził, że kociak ma koci katar, zapalenie spojówek oraz chore oskrzela. Dostała antybiotyk, krople do oczu i leki przeciwzapalne. Po tygodniu odbyła się wizyta kontrolna. Stan nie polepszył się. Dayla dostała sterydy i zostało wykonane USG jamy brzusznej w celu wykluczenia wysiękowego zapalenia otrzewnej. Został on też wstępnie wykluczony ze względu na brak płynu w jamie brzusznej - odetchnęliśmy.
Leki zaczęły działać, poprawiło się. W pewnym momencie kotka przestała jeść. Bardzo ograniczyła spożywanie pokarmu oraz przyjmowanie wody. Udaliśmy się ponownie do lekarza, który tym razem wykonał rentgen jamy brzusznej oraz powiedział, że to nie jest to czego się obawiamy. Przez najbliższe dwa miesiące u młodej kotki waga nie wzrosła ani o 100g. Ze względu na na lichy wygląd i utykanie na tylnią lewą łapę udaliśmy się do naszej serdecznej przyjaciółki weterynarz we Wrocławiu. Opisaliśmy wszystko co mogliśmy, a Ania nie musiała nawet robić prześwietlenia stawów, bo Dayla jest obecnie tak chuda i wątła, że wszystkie więzadła i kości czuć pod palcami. Mało tego okazało się, że ma oczopląs, zapadnięte oczodoły oraz zatacza się głównie w prawą stronę. Dopiero jak nam to uświadomiła zaczęliśmy analizować, że jest tak już tak od jakiegoś czasu tzn. Choroba postępuje. Kolejnym korkiem był dobór odpowiednich badań krwi. Dobrała je tak aby chociaż w 80% powiedzieć nam czy mamy czego się obawiać. Minęła niedziela, w poniedziałek przyszły wyniki.
Niestety potwierdziło się. Dayla ma zakaźne zapalenie otrzewnej z objawami neurologicznymi, anemię i chorą trzustkę. Minęły cztery dni, przez które kotka cały czas spała i nie była w stanie utrzymać głowy w jednej pozycji. Nagle w trakcie jednego dnia Jej stan się pogorszył. Zmieniła całkowicie swoje zachowanie, zaczęła ciągać się po podłodze, bać się wszystkiego dookoła. W dniu dzisiejszym wspólnie z lekarzem z Krakowa podjęliśmy decyzję o leczeniu Dayli bardzo drogim środkiem. Wykonaliśmy dodatkowo usg jamy brzusznej oraz narządów, co potwierdziło zmiany typowe dla nie wysiękowego zapalenia otrzewnej. Potrzebujemy pomocy oraz wsparcia finansowego, ponieważ ten wirus ma objawy neurologiczne i wymagana dawka do wyleczenia kotki jest dwukrotnie większa od najbardziej popularnego wysiękowego zapalenia otrzewnej. Co za tym idzie - dwukrotnie droższa terapia. Bardzo prosimy o wsparcie oraz pomoc dla naszego ukochanego członka rodziny. Dziękujemy.
www.curefip.com
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: